1. Przykład obsługi systemu sprzedaży biletów on-line (Prezentacja graficzna).

Instrukcja obsługi systemu internetowej sprzedaży biletów.

Wybór imprezy

Aby dokonać zakupu biletu należy wybrać imprezę z menu lewego poprzez kliknięcie lub bezpośrednio z okna głównego przez naciśnięcie nazwy imprezy oznaczonej kolorem czerwonym.

Po wybraniu imprezy pojawia się następna strona portalu zawierająca szczegółowy opis imprezy oraz z odnośnikiem "Stan sali i zakup biletów", w który należy kliknąć, aby dokonać zakupu biletów.

Wybór sektora
(Krok 1)

Na ekranie pojawia się strona systemu rezerwacji oraz rzut sali widowiskowej zawierającej schemat dostępnych biletów zgodnie z legendą znajdującą się z lewej strony okna. Każda kategoria cenowa biletów jest oznaczona innym kolorem. Miejsca oznaczone kolorem szarym oznaczają bilety już zarezerwowane.
Salę widowiskową można podzielić na 6 sektorów, a każdy z nich można powiększyć poprzez kliknięcie w wybraną część widowni. Powrót do głównego planu widowni umożliwia nawigacja- znajdująca się po lewej stronie okna.

(Krok 2)

Wyboru miejsca w określonej kategorii cenowej dokonujemy poprzez wskazanie myszką na planie widowni wolnego miejsca i naciśnięcie lewego przycisku myszy. Po tej operacji wybrane miejsce zmieni kolor na czerwony, a na liście pojawi się wybrany bilet. Aby powrócić do głównego planu widowni klikamy na pomniejszony plan widowni znajdujący się w lewym górnym rogu.
Gdy wybraliśmy już bilety i jesteśmy zdecydowani na zakup, naciskamy przycisk "Przejdź do kasy" znajdujący się po lewej stronie.

(Krok 3)

Aby dokonać zakupu wybranych biletów należy wypełnić pola oznaczone gwiazdką oraz wybrać formę płatności.
Jeżeli wykonany był wcześniej przelew, lecz transakcja nie została zakończona poprawnie należy wybrać opcję "użyj przedpłaty".

Na dole strony należy potwierdzić, iż zapoznaliśmy się z warunkami zakupu i odbioru biletów.
Jeżeli wszystkie pozycje zostały uzupełnione należy wybrać przycisk "Potwierdzam i płacę"

Płatności

Jeżeli na poprzedniej stronie została wybrana opcja "płacę zwykłym przelewem bankowym", należy wybrać bank i zaznaczyć, że kupujący zapoznał się z obowiązującym tregulaminem przelewy24.pl.

Uwaga. Proszę zachować hasło oraz nr. transakcji.

Przedpłata

Przedpłatę możemy wybrać w dwóch miejscach. Podczas 3 kroku, gdzie mamy wybór przelew bankowy lub przedpłata oraz na stronie serwisu Przelewy24, gdzie zostaliśmy przekierowani po zakończeniu kroku 3 z zaznaczonym wyborem "użyj przedpłaty".
Trzeba wpisać dane, które otrzymaliśmy wcześniej (hasło, numer transakcji).

Wydruk potwierdzenia

(Krok 4)

Potwierdzenie jest podstawą odbioru zakupionych biletów. Bezwzględnym warunkiem odbioru biletów jest zwrot wydrukowanego potwierdzenia.