Świąteczna Gala Volksmusik

10/12/2016 - 16:00


10 grudnia 2016 r. o godz. 16.00, odbędzie się IV ŚWIĄTECZNA GALA VOLKSMUSIK, zorganizowana dla Państwa przez Wydawnictwo Muzyczne Cider Records. Będzie to kolejna okazja, by wraz z artystami przeżyć niepowtarzalne chwile, nawiązujące do klimatu świąt i znanych Państwu dobrze rytmów niemieckich szlagerów oraz Volksmusik. Ja co roku, tego wieczoru scena Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zamieni się w przepiękna zimowa krainę, w której spędzą Państwo z artystami niepowtarzalne i niezapomniane chwile!

Tradycyjnie jako prowadzący wystąpi duet Die Silinger, ktory zaprezentuje i przedstawi Państwo swoich wykonawców, którymi są tym razem:
- duet Judith & Mel, - legenda niemieckiego szlagieru, goszczący po raz pierwszy u nas w Polsce (ciekawostka jest, iż Mel pochodzi z okolic Opola)

- Captain Freddy - były Frontmann „Captain Cook und seine singenden Saxophone“, zaprezentuje utwory znane ale i nowe szybko wdzierające się w serca publiczności! W Polsce gościł już kilkakrotnie, a jego występy cieszyły się zawsze ogromnym powodzeniem!

- Crystals, - to oryginalny zespół taneczny z Ukrainy, występujący na scenach całej Europy. W programie pokazy taneczne, oryginalne choreografie, efektowne kostiumy i piękne tancerki.

Część pierwsza to specjalny koncert świąteczny, w którym usłyszą Państwo najpiękniejsze i bliskie sercu niemieckie piosenki adwentowe i bożonarodzeniowe.
Piosenki, które wraz z piękna zimowa sceneria przeniosą Państwa w inny, zaczarowany
i pełen wspomnień świat!

Cześć druga to dobrze znane z radia i telewizji, największe szlagiery w pierwszorzędnym i oryginalnym wykonaniu oraz inne wielkie przeboje, które przypomną Państwu lata młodości.
Najpiękniejsze, znane Państwu piosenki usłyszymy w wykonaniu naszych artystów którzy wprowadza Państwa w pełen wdzięku i temperamentu program.

Cały wieczór przepełniony jest wieloma atrakcjami i niespodziankami!

Bilety w cenie 80, 100 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Koncert Noworoczny

01/01/2017 - 17:00

Tradycyjnie już pierwsza impreza w Domu Muzyki i Tańca to Koncert Noworoczny. Spędzicie Państwo niezapomniane chwile z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, która zaprezentuje największe przeboje operetkowe. Zabrzańskim filharmonikom towarzyszyć będą soliści: Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Ledzion, Dominik Sutowicz i Adam Szerszeń, oraz tancerze: Zofia Czechlewska, Milena Burchardt, Joanna Lichorowicz, Adam Czechlewski, Sławomir Greś. Czeka Państwa spora dawka przyjemnych wrażeń. Serdecznie zapraszamy na koncert „Operetka, moja miłość!”.

Bilety w cenie 60, 80, 100 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Jezioro Łabędzie. Klasyka i Lód

11/02/2017 - 19:00“Jezioro Łabędzie. Klasyka i Lód.”

Rosyjski Klasyczny Balet (Classical Russian Ballet)
pod kierownictwem HASANA USMANOVA

z udziałem solistów Teatru Bolszego (Moskwa) i Teatru Maryjskiego (Peterburg)

Światowa premiera. Po raz pierwszy! Scena i Lód!

Po raz pierwszy w historii w jednym przedstawieniu zostaje połączona Scena i Lód, na której występuję Rosyjski Balet Klasyczny pod kierownictwem HASANA USMANOVA!

Możecie Państwo zobaczyć połączenie baletu klasycznego i jazdy figurowej na lodzie!
Spektakl dla całej rodziny, kwintesencja tego co najlepsze w rosyjskiej kulturze w ciągu ostatniego stulecia.
Niezapomniane przeżycie przedstawiające niezwykłe, nowe spojrzenie na niesamowitą legendę o wiecznej i pięknej miłości, zdradzie, walki dobra i zła, historię, wpisaną do dziedzictwa kultury światowej.
Niesamowita sztuka jazdy figurowej połączona z baletem powoduje, że to przedstawienie dostarczy emocji, jakich jeszcze nie doświadczyłeś do tej pory.
Wydawałoby się to niemożliwe - połączyć niespójne dziedziny, ale teatr ciągle idzie do przodu, otwierając widzowi nowe, dotychczas niezbanade zakątki.

Balet na lodzie odbywa się w dwóch aktach.
Czas trwania : 2 godziny z przerwą (20 minut)
Muzyka: Piotr Czajkowski
Inscenizacja tricków: Hasan Usmanov

Bilety w cenie 80, 100, 120, 140 oraz 170 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

3