Repertuar

55 lat zespołu Czerwono-Czarni

04/10/2015 - 18:00

Przy gdańskim „Jazz Clubie”, z inicjatywy Franciszka Walickiego, powstał 22 czerwca 1960 zespół Czerwono-Czarni. Nazwali się tak, nawiązując po prostu do barw gdańskiego klubu. Pierwszy skład tworzyli: Przemysław Gwoździowski – saksofon, Wiesław Bernolak – gitara, Zbigniew Wilk – fortepian, Wiesław Damięcki – kontrabas, Ryszard Żuk – perkusja, a śpiewali wówczas: Marek Tarnowski, Andrzej Jordan i Janusz Godlewski. Później z zespołem występowali kolejni soliści: Anna Cewe, Michaj Burano, Henryk Fabian, Wojciech Gąssowski, Toni Keczer, Maciej Kossowski, Jacek Lech, Józef Ledecki, Helena Majdaniec, Katarzyna Sobczyk, Karin Stanek, Marianna Wróblewska. Zespół, w wyniku przeprowadzonej akcji „Czerwono-Czarni szukają młodych talentów” i dwóch szczecińskich Festiwali Młodych Talentów (1962–1963), wylansował między innymi takie gwiazdy, jak: Czesław Niemen, Karin Stanek, Wojciech Korda, Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa, Katarzyna Sobczyk, Wojciech Gąssowski, Helena Majdaniec, Zdzisława Sośnicka, Halina Frąckowiak i… Maryla Rodowicz.

Przez Czerwono-Czarnych przewinęło się również wielu instrumentalistów, którzy tworzyli historię tego zespołu, są to: Wiesław Bernolak, Piotr Puławski, Tadeusz Mróz (gitary), Wiesław Katana i Henryk Zomerski (bas), Przemysław Gwoździowski, Mirosław Wójcik i Zbigniew Bizoń (saksofony), Józef Krzeczek i Ryszard Poznakowski (fortepian, organy), Jan Knap i Ryszard Gromek (perkusja). Ciekawostką jest, że z zespołem krótko grał także Seweryn Krajewski, tak samo jak kultowy gitarzysta Niemena Tomasz Jaśkiewicz, który również zaliczył krótki epizod w Czerwono-Czarnych, a dzisiaj występuje w zespole.

Grupa zadebiutowała 23 lipca 1960 w klubie studenckim „Żak” w Gdańsku, pierwszą płytę zespół nagrał 23 kwietnia 1961. Był to pierwszy polski krążek z rockandrollową muzyką zagraniczną. Zespół brał udział w wielu konkursach muzycznych dla początkujących wokalistów, w ten sposób karierę zaczęli m.in. tacy piosenkarze, jak: Wojciech Gąssowski, Helena Majdaniec czy Marianna Wróblewska. Czerwono-Czarni zdobyli dużą popularność i występowali na licznych festiwalach i innych imprezach muzycznych (m.in. Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie, Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu). W latach 1964-66 zagrali koncerty w Czechosłowacji, NRD, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 13 kwietnia 1967 wystąpili obok The Rolling Stones podczas ich koncertu w Warszawie. W 1968 roku zrealizowali mszę beatową „Pan przyjacielem moim” napisaną przez Katarzynę Gärtner i Kazimierza Grześkowiaka, której premiera odbyła się w kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej pod Warszawą. Swoje 50. urodziny zespół świętował w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, a na 55. zapraszamy do Domu Muzyki i Tańca. Być może wezmą Państwo udział w historycznym wydarzeniu, czyli ostatnim koncercie Czerwono-Czarnych. W roli konferansjera wystąpi Ryszard Poznakowski.
Zagrają:
Wiesław Bernolak – gitara,
Tomasz Jaśkiewicz – gitara,
Wojciech Rapa – gitara basowa,
Zbigniew Bizoń – saksofon tenorowy,
Piotr Puławski – gitara,
Ryszard Poznakowski – klawisze,
Andrzej Ibek – klawisze,
Jan Knap – perkusja,
Filip Kolasiński (gościnnie, 14-letni saksofonista ze Sztokholmu)
Zaśpiewają:
Danuta Błażejczyk,
Agnieszka Wajs,
Michał Gasz,
Piotr Puławski,
zaśpiewają również Ryszard Poznakowski i Wojciech Rapa.
Niesamowite jest, że obecny skład, z małymi wyjątkami, jest składem oryginalnym z lat 1961–1966, co jest ewenementem, jeśli chodzi o polskie zespoły bigbitowe.

Bilety w cenie 50, 60 oraz 70 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Kabareton po ślonsku

18/10/2015 - 15:00


Jeżeli szukacie Państwo sposobu na poprawę humoru, to polecamy wizytę w Domu Muzyki i Tańca na kolejnej edycji Kabaretonu po ślonsku. Tym razem bawić Was będą: Kabaret Rak, Grzegorz Poloczek, Masztalscy, Jorgusie, Lucjan Czerny oraz gość specjalny Kabaret pod Wyrwigroszem.
Kabaretu Rak specjalnie przedstawiać nie trzeba, bawią nas już od ponad 30 lat. Mimo że ich skecze nie zawsze zrozumiałe są dla widzów spoza Śląska, niezmiennie wywołują salwy śmiechu i burzę oklasków. Z kabaretu odszedł po wielu latach Grzegorz Poloczek, ale on również przed Państwem wystąpi w zapowiadanej imprezie. Kolejny wykonawca to artyści z wieloletnim doświadczeniem, którzy na pewno rozbawią każdą publiczność, czyli Masztalscy. Ten duet znany jest nie tylko na Śląsku, dowcipne dialogi Ecika i Masztalskiego, w gwarze śląskiej, niezmiennie bawią miłośników dobrego humoru. Znamy ich też m.in. z takich programów rozrywkowych, jak „Lato z Radiem”, „Cztery pory roku”, „Sygnały dnia”. Popisy kabaretów okraszone zostaną występem zespołu Jorgusie, specjalizującego się w wykonywaniu własnych i innych popularnych utworów muzyki rozrywkowej, trafnie dobranych do publiczności i okoliczności. W imprezie udział weźmie także Lucjan Czerny – człowiek-orkiestra, kabareciarz i konferansjer. Gościem specjalnym będzie Kabaret pod Wyrwigroszem, który na estradach gości od wielu lat. Są z Krakowa, są absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, ale w kabarecie radzą sobie nieźle, wbrew panującej opinii, że zawodowi aktorzy nie mają do siebie dystansu. Oni mają, nie tylko dystans, ale też poczucie humoru. Aktualny skład kabaretu to: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Andrzej Kozłowski, Tomasz Olbratowski. Kabareton poprowadzi Grzegorz Stasiak, znany showman, wodzirej, konferansjer i instruktor nauki jazdy oraz Marcin Janota prezenter Radia Fest. Serdecznie zapraszamy, dobra zabawa gwarantowana!

Bilety w cenie 50, 70, 90, oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

XXIV koncert „Serce za serce” Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

14/11/2015 - 19:00

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL.

W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!!! Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status PODWÓJNEJ PLATYNY!!!

Jesienią ukaże się nowa płyta zespołu!

Koncert „Serce za serce” organizowany jest z myślą o uhonorowaniu osób, firm i instytucji, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo–badawczych, prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, są jej sprzymierzeńcami, przyjaciółmi oraz w rozmaity sposób przyczyniają się do kontynuacji dzieła założyciela i patrona Fundacji – Profesora Zbigniewa Religi.

Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

Bilety w cenie 40 oraz 50 złotych do nabycia tylko w systemie on-line

Koncert Galowy z okazji 93. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich

27/09/2015 - 17:00

Mijają już 93 lata od chwili, gdy Zabrze stało się miastem. Obchody tak pięknego jubileuszu wymagają odpowiedniej oprawy. Podczas urodzinowej gali w Domu Muzyki i Tańca zadba o nią Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz chór Resonans con tutti, nad którym pieczę od lat sprawują Maria Kroczek oraz Arlena i Waldemar Gałązkowie.
W programie koncertu najsłynniejsze utwory chóralne oraz muzyka Wojciecha Kilara.
Na koncert z okazji Święta Miasta zapraszamy w niedzielę 27 września o godzinie 17.

Wstęp tylko za zaproszeniami.

Strauss Gala

20/11/2015 - 19:00


Koncert z udziałem solistów, baletu oraz Straussowskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Wojciecha Rodka

Strauss Gala to znakomicie wyreżyserowany, pełen uroku spektakl w przepięknych kostiumach z nostalgicznej epoki słynnego Franciszka Józefa.

To muzyczna podróż do krainy walca - świata pełnego gwaru, wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących oficerów.

Straussowska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Wojciecha Rodka zaprezentuje najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów. W programie koncertu znajdziemy cudowne walce, zabawne polki oraz najpopularniejsze fragmenty z operetek: Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wiedeńska krew, Noc w Wenecji. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca Nad pięknym modrym Dunajem jak również Marsza Radetzkiego.

Stylowe układy choreograficzne prezentowane przez balet oraz wspaniali soliści z pewnością sprawią, że spektakl ten będzie niezapomnianym przeżyciem.

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów w Polsce i zagranicą. Prezentowany był w salach koncertowych i operach wielu europejskich miast, m.in. w Berlinie, Zurychu, Oslo, Kopenhadze czy Brukseli. Straussowska Orkiestra Festiwalowa występująca za granicą pod nazwą European Strauss Orchestra od sześciu lat regularnie na przełomie roku odbywa tournée po Chinach, gdzie ich koncerty obejrzało już kilkaset tysięcy widzów.

Zatem już dziś zapraszamy Państwa do beztroskiej, wspólnej zabawy w muzycznym saloniku wiedeńskim, bo … Wielka sława to żart …

Bilety w cenie 70, 90 oraz 110 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Włoska Gala Operowa

14/10/2015 - 19:00

Włoska Gala Operowa to przygotowany starannie koncert, na który składają się najpiękniejsze fragmenty z najsłynniejszych oper.
W muzyce takich mistrzów opery jak Gaetano Donizetti, Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini czy Giuseppe Verdi, odnajdziemy cały skomplikowany świat ludzkich uczuć i namiętności i....... jak w życiu: trochę smutku, trochę radości...

Usłyszymy m. in. poruszającą „Pieśń o wierzbie” Desdemony, czy choćby dramatyczny duet Aidy i Amonastra „Ciel! Mio padre!”. W kalejdoskopie Verdiowskich bohaterów znajdzie się również nieszczęśliwy ojciec Król Filip i zakochana bez pamięci Violetta z Traviaty, która przeżywa pierwszą wielką miłość.

Czeka nas także spora dawka humoru..., za którą odpowiedzialny będzie Gioacchino Rossini i jego Cyrulik sewilski. Zapewniamy, że trudno będzie zachować powagę, kiedy na scenie pojawi się Figaro, cyrulik, który w popisowej arii „Largo al factotum” opisuje siebie jako człowieka do wszystkich zadań: golibrodę, balwierza, powiernika, swata i posłańca. W arii „Il vecchiotto cerca moglie" rozbawi nas wiecznie utyskująca służąca Berta - wyrazi ona swoje oburzenie postawą starca, któremu miłość odebrała rozum, każąc mu starać się o względy młodej dziewczyny. Usłyszmy także, w niecodziennej lekcji śpiewu, przezabawny duet na dwa soprany - humoreskę „Dwa koty”. Nie zabraknie również słynnej arii Don Basilia „La calunnia” („Aria o plotce”) porównującej plotkę do burzy zaczynającej się lekkim zefirkiem obmowy a kończącej się niszczącym kataklizmem niesławy.

Nasi artyści, wśród których znajdą się soliści z Włoch m.in. – Silvia Rampazzo (sopran), Roberto Jachini Virgili (tenor) – i z Polski m.in. Monika Michaliszyn (sopran), Damian Konieczek (bas) oraz Roncole Verdi Orchestra prowadzona przez niezwykle spontanicznego pełnego muzycznej pasji Stephena Ellery'ego (Anglia), ani na moment nie pozwolą wkraść się znużeniu czy monotonii. Zwłaszcza, że usłyszymy także – w mistrzowskim wykonaniu – pieśni neapolitańskie z „O sole mio”, „Wróć do Sorrento” czy „Santa Lucia”.

Bilety w cenie 70, 90 oraz 110 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Muzyczne Lato - Dyskoteka

28/08/2015 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Jak zwykle, na zakończenie lata, zapraszamy na wielką dyskotekę. Zapewniamy, że repertuar dobrany zostanie tak, by zadowolić gusty wszystkich chętnych do zabawy. Jeśli tylko dopisze pogoda, zapowiada się fantastyczna, roztańczona plenerowa impreza, którą zapamiętacie Państwo aż do następnego lata.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

Muzyczne Lato - Perfect – Game Cover

21/08/2015 - 20:00
Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Ostatnią gwiazdą Muzycznego Lata będzie włocławski zespół coverowy, który gra polskie utwory rockowych legend, głównie z lat 80. Na scenie Śląskiego Rancha w wykonaniu zespołu Game Cover usłyszymy tym razem piosenki zespołu Perfect.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

Muzyczne Lato - Big Bit

31/07/2015 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Zespół Big Bit powstał w 1999 roku z inicjatywy Waldemara Kuleczki, kompozytora i producenta znanego m.in. z Oddziału Zamkniętego, Papa Dance, Person. Big Bit to pasjonaci muzyki lat 60., a w szczególności zespołu stulecia – The Beatles. Ich koncerty to niejako hołd dla geniuszu tego zespołu. W ich repertuarze, oprócz polskich piosenek utrzymanych w stylu lat 60., są także piosenki czwórki z Liverpoolu. Wszystkie utwory wykonywane są z zachowaniem idealnego podobieństwa do oryginałów. Artyści pragną przybliżyć wykonywane utwory młodemu pokoleniu w postaci jak najbliższej oryginałom. Zespół przywiązuje szczególną uwagę do zachowania pełnej gamy barw wokalno-instrumentalnych tamtej epoki, zaś na scenie prezentuje stylowy i elegancki wygląd. Od początku istnienia Big Bit zagrał ponad trzysta koncertów i udowodnił swoją uniwersalność grając z wieloma gwiazdami reprezentującymi różne skrajne gatunki muzyczne. Zespół wydał cztery płyty: „Big Bit 2000”, „Moje miejsce”, „Pod prąd..., Big Bit prezentuje The Beatles Show”. Obecny skład zespołu: Waldemar Kuleczka – śpiew, gitary, Hubert Gawroński – śpiew, gitara solowa, Tomasz Latos – gitara basowa, śpiew, Dariusz Piskorz „Pisek” – perkusja.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

Muzyczne Lato - Papa D

14/08/2015 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Papa D (dawniej Papa Dance oraz Papa Dock) – polska grupa synthpopowa, powstała w 1984 z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Latem 1985 roku wyszła debiutancka płyta grupy zatytułowana „Papa Dance”, a jesienią zespół nagrał dla zachodnioniemieckiej firmy Norton singla z niemiecką i angielską wersją przeboju „Kamikaze wróć”. Również jesienią tego roku na polskim rynku muzycznym ukazała się kaseta magnetofonowa z częścią materiału z pierwszej płyty i trzema nagraniami, które nie wyszły wcześniej na żadnym nośniku. Po półtora roku działalności założyciele zespołu rozwiązali go, po czym powstał duet Papa Dance New Sound, w skład którego weszli Paweł Stasiak i Kostek Yoriadis. Grupa zyskała popularność dzięki utworom „Naj Story”, „Miłość z walkmana”, „O-la-la” i „Ocean wspomnień”. Następnie wydano płytę „Poniżej Krytyki”, a kilka miesięcy później z grupy odszedł Kostek Yoriadis. Przez lata skład zespołu ulegał wielu zmianom. Pod koniec 1989 i w 1990 roku grupa koncertowała w Stanach Zjednoczonych, głównie w klubach polonijnych. W 2005 roku ukazało się wydawnictwo „1 000 000 fanek nie mogło się mylić!”, do którego dołączono płytę z nowymi wersjami największych hitów grupy z lat 80. Największe jak dotąd przeboje zespołu to „Czarny śnieg” , „Gdzie one są?”, „Bez braw na finał” i „Ale afera”. Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Obecnie zespół tworzą: Paweł Stasiak, Jacek Szewczyk, Waldemar Kuleczka, Marcin Tywoniuk i Dariusz Piskorz.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

1
XML feed