Repertuar

20. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena 2016

18/03/2016 - 19:00


Zabrze po raz kolejny, obok Warszawy i Krakowa, będzie gościć w Domu Muzyki i Tańca uczestników 20. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Festiwalu, który odbywa się już od 1997 roku i przedstawia dzieła Beethovena, a także innych twórców, których muzyka kompozytora zainspirowała. To dzięki staraniom prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik i przychylności Elżbiety Pendereckiej – dyrektor Festiwalu, rok temu w ramach tego Festiwalu wystąpiła w Zabrzu światowej sławy Korean Chamber Orchestra z utalentowaną skrzypaczką Ju-Young Baek. W tym roku w Zabrzu zagra Lithuanian Chamber Orchestra oraz Sergei Krylov jako dyrygent i solista.

Litewska Orkiestra Kameralna powstała w 1960 roku. Jej założycielem był Saulius Sondeckis, który przez 44 lata był jej dyrektorem artystycznym i naczelnym dyrygentem.
LCO (Lithuanian Chamber Orchestra) to jedna z najbardziej cenionych orkiestr litewskich. W 1966 roku, jako jedna z pierwszych radzieckich orkiestr, otrzymała pozwolenie na koncertowanie poza Związkiem Radzieckim. Jej dwa koncerty odbyły się wówczas w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Młoda i energiczna grupa muzyków została zauważona zarówno przez krytyków muzycznych, jak i zgromadzoną na koncertach publiczność. Z biegiem lat rosła sława LCO, a trasy koncertowe miały coraz większy zasięg. Orkiestra oprócz europejskich krajów odwiedziła obie Ameryki, Kubę, Egipt, Republikę Południowej Afryki, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australię, Chiny i Japonię (sześć razy!). Orkiestra wielokrotnie występowała pod batutą legendarnego dyrygenta Sir Yehudi Menuhina, a niektóre z tych koncertów ukazały się na płytach. Z Litewską Orkiestrą Kameralną, podczas kilkudziesięciu lat jej istnienia, wystąpiło wielu wybitnych solistów z różnych krajów. Byli to między innymi skrzypkowie Gidon Kremer, Tatiana Grindenko Igor Ojstracha, Siergiej Stadler, Oleg Kagan, Vladimir Spivakov Gil Shaham Daniel Hope, Julian Rachlin, Vadim Repin, Sasha Rożdiestwienski, Sarah Chang, Tamaki Kawakubo, Arabella Steinbacher i Janine Jansen, altowioliniści Yuri Bashmet i Maxim Rysanov, wiolonczeliści Mścisław Rostropowicz, Natalia Gutman, Karine Georgian, David Geringasa, Mark Drobinsky, Mischa Maisky, Alexander Kniazev, Danjulo Ishizaka i Denis Shapovalov, pianiđci Evgeny Kissin, Tatiana Nikolayeva, Elisso Virsaladze, Aleksiej Liubimov, Dmitrij Bashkirov, Władimir Kraineva, Sergei Babayan, Barry Douglas, Denis Matsuyev i Aleksiej Volodin, trębacze Timofiej Dokshizer, Guy Touvron, Reinhold Friedrich, Gábor Boldoczki i Siergiej Nakariakov, fleciści Aurèle Nicolet, Jean-Pierre Rampal i Camilla Hoitenga, oboista Aleksiej Ogrintchouk oraz wokaliści José van Dam, Jelena Obrazcowa i Virgilijus Noreika.

Dziś LCO nie tylko utrzymuje wysoki poziom artystyczny, ale również odkrywa nowe pokłady twórcze i prezentuje oryginalne programy. W grudniu 2008 roku nowym dyrygentem orkiestry został Sergej Kryłow.
Sergei Krylov to jeden z najbardziej utalentowanych skrzypków, regularnie zapraszany do najsłynniejszych sal koncertowych świata. Artysta chętnie wykonuje muzykę kameralną, a jako dyrektor muzyczny Litewskiej Orkiestry Kameralnej regularnie występuje w podwójnej roli - solisty i dyrygenta z repertuarem obejmującym okres od baroku po kompozycje współczesne.

W programie zabrzańskiego koncertu usłyszymy „Cztery pory roku w Buenos Aires” Astora Piazzolli oraz „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego.

Bilety w cenie 60, 80 oraz 100 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Oberschlesien Symfonicznie

09/04/2016 - 19:00

Orkiestrą symfoniczną Opery Śląskiej dyryguje Adam Sztaba

Oberschlesien symfonicznie - chcecie przeżyć to razem z nami? Musicie tam być!”
– zaprasza Michał Stawiński, wokalista Oberschlesien

Premiera projektu Oberschlesien Symfonicznie odbyła się 31.10.2015, w Operze Śląskiej w Bytomiu. Dwa wyjątkowe koncerty z rejestracją DVD, przepiękna sala i nadzwyczajna publiczność. Niezaprzeczalny sukces sprzedażowy, bilety rozeszły się w kilka godzin. Pomysł na połączenie dwóch – zdawałoby się – odległych światów muzycznych: industrial metalu i orkiestry symfonicznej, w znakomitych aranżacjach Adama Sztaby to był strzał w dziesiątkę! Wiosną 2016 r ukaże się DVD i Cd. Artyści przygotowali dla Fanów nie lada niespodziankę – kolejny koncert, tym razem w Zabrzu, w Domu Muzyki i Tańca. Z zespołem Oberschlesien wystąpi z orkiestra symfoniczna Opery Śląskiej w Bytomiu (w 49 osobowym składzie) pod batutą Adama Sztaby.

Bilety dostępne tylko w ticketpro pod tym adresem

Nieszpory Ludźmierskie

02/04/2016 - 17:00

W roku 2016 mija 1050 lat od przełomowego wydarzenia w historii naszego kraju – Chrztu Polski. Rocznica ta już od listopada ubiegłego roku uroczyście obchodzona jest w całym kraju. Również Dom Muzyki i Tańca pragnie włączyć się w te obchody i zaprasza na niezapomniany koncert, czyli Nieszpory Ludźmierskie. Oratorium to, autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego, wykona Filharmonia Zabrzańska pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego z towarzyszeniem chóru Resonans con tutti oraz znanych i lubianych solistów, wśród których są m.in. –Beata Rybotycka, Hanna Banaszak, Elżbieta Towarnicka, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki. Nieszpory Ludźmierskie swą premierę miały w 1992 roku i od tego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Poza Polską prezentowane były między innymi w Chicago, Nowym Jorku, Toronto, Lizbonie i wszędzie były entuzjastycznie przyjęte. Muzyka oratorium jest bardzo różnorodna i zawiera na tle klasycznym elementy folkloru góralskiego, muzyki orientalnej, tradycyjnej kościelnej, a także partie chorałowe. Przychodząc na ten koncert weźmiecie Państwo udział w wielkim wydarzeniu, serdecznie zapraszamy.

Bilety w cenie 60, 70 oraz 80 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

17/03/2016 - 18:00

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk na scenie DMiT-u gościł już wielokrotnie i zawsze koncerty te cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i tym razem. Zapraszamy Państwa na piękne widowisko zatytułowane „A to Polska właśnie”. Będzie to koncert ukazujący piękno kultury narodowej na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt widowiska stanowią ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi Zespołu „Śląsk”. W programie znajdują się popularne utwory Stanisława Hadyny, takie jak „Karolinka” czy „Szła dzieweczka”, oraz opracowania muzyczne do takich tańców, jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak-Oberek”, Polonez-Mazur”. Dynamika koncertu i barwne kostiumy sceniczne tworzą widowisko, które przenosi widza w świat malowniczej kultury ludowej.

Bilety w cenie 30, 40, 60 oraz 70 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Dzień Kobiet

06/03/2016 - 17:00


Dom Muzyki i Tańca zawsze pamięta o Paniach, które tym razem zapraszamy na spotkanie z Krystyną Giżowską, Darkiem Nowickim, Mariuszem Kalagą, Mirkiem Szołtyskiem i Wesołym Trio, Julą i Kolą oraz zespołem Bahamas i Baba z Chopym. Gościem specjalnym wieczoru będzie zespół, którego piosenek słuchamy już od pięćdziesięciu lat, czyli Czerwone Gitary. Będzie to więc rozśpiewany wieczór i na pewno każda z Pań wśród wykonawców znajdzie kogoś, kto prezentuje jej ulubiony rodzaj muzyki. Serdecznie zapraszamy.

Do każdego biletu, przy wejściu na salę dołączamy promocyjną płytę Krystyny Giżowskiej.

Bilety w cenie 60, 90, 120 oraz 150 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Śląska Gala Biesiadna

16/04/2016 - 15:00

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Śląskiej Gali Biesiadnej - jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez prezentujących ten gatunek muzyczny w naszym kraju. Koncert odbędzie się 16 kwietnia 2016 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

W tym roku widzów zgromadzonych podczas imprezy czeka wielka muzyczna atrakcja – występ niezwykle popularnego w kraju i zagranicą wokalisty, Krzysztofa Krawczyka. Artysta ten wylansował wiele znanych przebojów, a jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Europie i na świecie oraz wielka liczba nagród i wyróżnień.

W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Poza mini-recitalem Krzysztofa Krawczyka podczas Śląskiej Gali Biesiadnej wystąpią największe gwiazdy muzyki śląskiej i biesiadnej – Damian Holecki, Grzegorz Poloczek, Magdalena Pal, Leszek Filec, Duet Karo, Bernadeta Kowalska i Przyjaciele, Andy & Lucia, Chris Oxforduo, Stach, Piotr Herdzina, De Silvers, Emi Band, Kafliki, Servoos oraz Wesoła Biesiada.

Galę poprowadzą Joanna Bartel, Andrzej Miś, Arkadiusz Rembacz i Sebastian Mierzwa. Wykonawcom towarzyszyć będzie muzycznie Es Band a tanecznie Dance Art.

Śląska Gala Biesiadna to impreza popularna wśród widzów w każdym wieku, która gwarantuje doskonałą rozrywkę, najlepszych wykonawców i dużo niezapomnianych wrażeń!

Bilety w cenie 75, 90, 105 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

NABUCCO z udziałem włoskich solistów

19/03/2016 - 19:00NABUCCO

opera z udziałem międzynarodowych solistów, Chóru Opery Polskiej
i Roncole Verdi Orchestra

Już w marcu słynna opera Giuseppe Verdiego Nabucco! W rolę tytułową wcieli się znany polskiej publiczności z koncertów Verdi Gala Giulio Boschetti. W widowisku operowym w roli Abigail wystąpi Silvia Rampazzo. Towarzyszyć im będzie chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra.

Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, której charakterystyczną cechą jest ogromna feria barw zastosowana w jej dekoracji. Uzupełnienie stanowić będą nasycone kolorami stylizowane kostiumy.

Mimo, iż w Polsce Nabucco w produkcji Agencji Artystycznej Pro Musica wystawiane będzie po raz czwarty, to od momentu premiery 31.10.1994 roku w Stuttgarcie prezentowano ją już z wielkim powodzeniem na ponad 170 prestiżowych scenach, m. in.: Tonhalle w Zurychu, International Congress Center w Berlinie, Theatre d'Esche w Luksemburgu, Theatre de Beaulieu w Lozannie, Alte Oper we Frankfurcie.

Bilety w cenie 80, 100 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Polska Noc Kabaretowa 2016

21/02/2016 - 17:00

Ależ ten czas leci! To już 5 edycja wyjątkowego widowiska kabaretowego, które co roku gromadzi tysiące widzów w największych miastach kraju. Polska Noc Kabaretowa po raz 5 rusza w całoroczną trasę pełną śmiechu i rozrywki na najwyższym poziomie.

Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Na scenie zobaczycie Paranienormalnych, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Kabaret K2 w premierowych programach. Prowadzeniem Polskiej Nocy Kabaretowej 2016 zajmie się Kabaret Nowaki. Tegoroczna edycja Polskiej Nocy Kabaretowej to okazja do świętowania i radości. Postanowiliśmy uczcić ten okrągły jubileusz w wyjątkowy sposób.
Setki zagranych dla Was spektakli, kolejne lata szlifowania ich formuły i poznawania Waszych oczekiwań pozwoliły nam na stworzenie najlepszego i największego widowiska kabaretowego w kraju.

Polska Noc Kabaretowa to impreza dla każdego, o czym świadczy różnorodność widzów, a łączy ich jedno – niepodważalne zadowolenie, uśmiech na twarzy i chęć odwiedzenia Polskiej Nocy Kabaretowej podczas kolejnej edycji pełnej nowości i zaskakujących momentów.

„kabaret uczy, kabaret bawi, kabaret śmieszy… czasem do łez”

Bilety w cenie 70, 80, 90, 100, 120 oraz 150 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

PARIS! THE SHOW

10/03/2016 - 20:00


” Nowe widowisko muzyczne autorów Piaf! The Show z najsłynniejszymi francuskimi piosenkami lat 40-tych i 50-tych, z repertuaru Charlesa Aznavoura, Jacques Brel'a, Edith Piaf, Maurice Chevalier, Josephine Baker czy Yves Montand!

Po raz pierwszy w Polsce Paris! The Show! To wyjątkowe muzyczne widowisko, oddające hołd największym francuskim piosenkom lat powojennych, które stworzyły niezapomnianą atmosferę Paryża lat 40-tych i 50-tych. Spektakl przygotował i wyreżyserował Gil Marsalla, autor i twórca entuzjastycznie przyjętego w Polsce widowiska Piaf! The Show. Gwiazdą przedstawienia jest Anne Carrere, doskonale znana polskiej publiczności z niezapomnianej kreacja Edith Piaf.

Paris! The Show przenosi widzów w świat najsłynniejszych paryskich scen muzycznych i kabaretów, w dzielnice Montmartre. W programie usłyszymy 30 najbardziej francuskich piosenek największych artystów sceny francuskiej w wykonaniu 3 solistów wspomnianej Anne Carrere, Jules Grison i Stephanie Impoco, którym towarzyszy zespół i tancerze. Wszystko w bogatej oprawie wizualnej i aranżacji scenograficznej. Spektakl potrwa 2 godziny i składać się będzie z dwóch odsłon przedzielonych 20 minutową przerwą.

Bilety w cenie 90, 120, 150 oraz 170 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

"Kiedy kota nie ma" Spektakl Teatru CAPITOL

12/03/2016 - 18:00"Kiedy kota nie ma..." istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli.
Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące!
Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

OBSADA (zamiennie):

Katarzyna SKRZYNECKA/ Violetta ARLAK

Anna GORNOSTAJ/ Maja BAREŁKOWSKA

Jacek LENARTOWICZ/ Piotr CYRWUS

Wojciech WYSOCKI/ Piotr ZELT

Zofia ZBOROWSKA/ Aleksandra GRZELAK

Aneta ZAJĄC / Marta WIERZBICKA

Bilety w cenie 60, 80 oraz 100 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

1
XML feed