Repertuar

Maciej Maleńczuk - Jazz For Idiots

14/10/2016 - 19:00

Pan Maleńczuk jest artystą nieobliczalnym i jednocześnie niezwykle pracowitym - rzadkie połączenie - bywalec wszystkich ważnych wydarzeń Jazzowych znawca gatunku i niekwestionowany koneser Jazzu - w końcu postanowił sam uprawiać ten wspaniały gatunek.
Zdając sobie sprawę iż Jazz zabrnął w ślepą uliczkę intelektualizmu i przestał być muzyką funkcjonalną zaproponował jazz rytmiczny nieco prymitywny (punkowy drummer!) i tak naprawdę doskonale nadający się do tańca. Gdybym organizował bankiet wziąłbym właśnie to -pozbawione cierpkiego humoru i brutalnego czasem tekstu jakim posługuje się Maleńczuk - jazzowe i dancingowe kompozycje które świetnie nadają się do niczym nieskrępowanej zabawy - a jednocześnie nie jest to gówniane disco polo.

Oprócz zgrabnych i rytmicznych kompozycji własnych, saksofonista(!) Maleńczuk razem ze swoim Kwintetem grają nieśmiertelne utwory dancingowe takie jak: Le Grande Bouffe, Ritorno a Suriento, La Paloma, Un pettit Fleur, Tequilla, Cantare la Luna ? Gato Barbieriego

Maleńczuk również i tutaj śpiewa ( ach proszę pani , święto kobiet devil woman) lecz nie jest to główna oś - osią jest funkcjonalność, użytkowość tej muzyki coś co Jazz utracił i przestał być potrzebny - mała obsesja M. stąd nazwa Jazz for Idiots. Winą jazzmanów jest intelektualizm i scholastyczne wyrafinowanie - skutecznie odsunęło to szeroką widownię ? tutaj tego nie ma- jest pewien pierwotny zgrzyt i dużo rytmu i co nie bez znaczenia - nie trzeba być koneserem a wręcz można i trzeba być idiotą.

Nie bez znaczenia jest zaangażowanie przez M. wybitnych muzyków młodego pokolenia :
Przemek Sokół - trąbka, Karol Ludew - perkusja, Darek Tarczewski - piano, oraz człowieka legendę Andrzeja Laskowskiego na basie - muzyk ten stoi wiernie u boku M od 10 lat

Maciej Maleńczuk gra na saksofonach i czasem śpiewa

PROSIMY NIE DOMAGAĆ SIĘ UPIERDLIWIE PRZEBOJÓW Z RTV SHUT UP & PLAY YOUR SAX
MM.

Bilety już wkrótce do nabycia w kasie DMiT.

Kabaret Hrabi i Kabaret Jurki - "Aktorem w płot"

26/11/2016 - 20:30


Kabaret Hrabi i Kabaret Jurki - znakomity duet. Osobno radzą sobie dość niesamowicie, co dopiero kiedy połączą siły? Będzie się działo. Każdy miłośnik dobrego humoru powinien to zobaczyć, bo warto.

Kabaret Hrabi w poszukiwaniu nowych wyzwań. Pomysł złączenia sił z innym kabaretem powstawał przez lata. Oswajanie się z myślą, ciche rozmowy, pytania stawiane półgębkiem. Kto? Z kim? Wreszcie stało się naturalne, że z kabaretem Jurki. Tak, przez jakiś czas będzie nas ośmioro, ośmiorgo, ośmiorgu, ośmiorgiem. Dwie kobiety - czyli dwa blond łby, oraz sześciu przeróżnych typów współczesnego mężczyzny - czyli kalejdoskop mord. O aktorach można sporo, ale czy trzeba zaraz dobrze? I Hrabi, i Jurki, w liczbie ośm, biorą takiego aktora za nogi i rzucają w płot. Żeby poczuł, że żyje. Żeby mu się chciało. Teatr, kabaret, filmy, seriale, reklamy, filmy porno, teledyski, wreszcie życie - wszędzie się gra. Banalne, to prawda. Ale jakie prawdziwe! Ole!

"Na scenie będzie nas ośmiorgo, ośmiorgu, ośmiorgiem. Dwie kobiety - czyli trochę bioder oraz sześciu przeróżnych typów współczesnego mężczyzny - czyli mrowie."

Bilety w cenie 60, 70 oraz 80 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Jezioro Łabędzie. Klasyka i Lód

11/02/2017 - 19:00


“Jezioro Łabędzie. Klasyka i Lód.”

Rosyjski Klasyczny Balet (Classical Russian Ballet)
pod kierownictwem HASANA USMANOVA

z udziałem solistów Teatru Bolszego (Moskwa) i Teatru Maryjskiego (Peterburg)

Światowa premiera. Po raz pierwszy w świecie! Scena i Lód!

Możecie Państwo zobaczysz syntezę baletu klasycznego, jazdy figurowej na lodzie i sztuki akrobatycznej!!! Niesamowity, niezapomniany spektakl dla całej rodziny, kwintesencja najlepszego w rosyjskiej kulturze i sporcie w ciągu ostatniego stulecia.

Niezwykłe, nowe spojrzenie na niesamowitą legendę o wiecznej i pięknej miłości, zdrady, dobra i zła, historię, wpisaną do dziedzictwa kultury światowej. Po raz pierwszy w historii w jednym przedstawieniu łączy się razem balet, cyrk i sport!

Wydawałoby się to niemożliwe! Połączyć niespójne sztuki i sportu, ale Sztuka porusza się do przodu, otwierając widzowi nowe, dotychczas nie do pomyślenia zakręty.

Balet na lodzie w dwóch aktach.
Czas trwania : 2 godziny z przerwą (20 minut)
Muzyka: Piotr Czajkowski
Inscenizacja tricków: Hasan Usmanov
Źródło: http://www.pankoncert.pl

Bilety już wkrótce do nabycia w kasie DMiT.

Wielka Gala Zespołu MAZOWSZE

19/10/2016 - 19:00MAZOWSZE należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają, że wśród innych mód jesteśmy sobą. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, MAZOWSZE powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty zespołu były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” napisał o zespole szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne”, a Jerzy Waldorff nazwał MAZWOSZE perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Zespół MAZOWSZE występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach.

120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

Informacje i rezerwacje: koncerty@sosimple.com.pl tel. 570-170-390

Bilety w cenie 70, 90, 100 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line oraz na portalach Bilety24, Eventim, Ebilet, KupBilecik.

Muzyczne Lato - Dyskoteka

26/08/2016 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Jak co roku, na zakończenie Muzycznego Lata zapraszamy Państwa na wyjątkową dyskotekę pod gołym niebem. Gwarantujemy, że będziecie się bawić doskonale!

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

Muzyczne Lato - Habakuk

19/08/2016 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Habakuk to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od 26 lat.
W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki zaś znalazły się na wielu składankach.
Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku. Dla Habakuka najważniejsze były i są koncerty.

Od początku istnienia zespół zagrał ich już grubo ponad 1000, zarówno klubowych (w tym duże trasy Rege Tonite), jak i na licznych festiwalach.
W 2007 roku był headlinerem Przystanku Woodstock (występ uwieczniony wydawnictwem DVD), grał na festiwalach w Węgorzewie i Jarocinie, a także wielokrotnie na Ostróda Reggae Festivalu i Reggae Dub Festivalu w Bielawie.
Sukcesem zakończyła się długa, dwutygodniowa trasa po Wyspach Brytyjskich i Irlandii. Habakuk odwiedził 7 miast i spotkał się ze znakomitymi reakcjami ze strony publiczności.

Grupa z powodzeniem koncertowała również w Niemczech, Czechach, Belgii, Austrii, na Ukrainie i na Słowacji.
Na przestrzeni lat zespół wystąpił między innymi przed takimi gwiazdami reggae, jak Macka B, Junior Delgado, Mikey Dread czy Israel Vibration, a także supportował legendę funku George’a Clinton’a i barda alterglobalizmu Manu Chao. Wielkim przeżyciem był wspomniany już występ na festiwalu Glastonbury w czerwcu 2007 roku.

Ma on ponad 40-letnią tradycję, a grali i grają na nim najwięksi giganci światowej muzyki. Habakuk wystąpił na Left Field Stage, jednej z około 30 scen funkcjonujących na terenie festiwalu. Propaguje ona idee wolnościowe, wspiera walkę z dyktaturami i prawa pracownicze.

Zespół już wcześniej angażował się w podobne inicjatywy, występując między innymi na koncertach wspierających Wolny Tybet czy Wolną Białoruś.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

Muzyczne Lato - Zbigniew Wodecki

12/08/2016 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku pięciu lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Zbigniew Wodecki jest także instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle niezamknięta! Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Zrealizował projekt, którego efektem jest płyta „1976: A Space Odyssey”. Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

BRIT FLOYD The World's Greatest Pink Floyd Show

15/11/2016 - 18:00


Space and Time CONTINUUM

ŚWIATOWA TRASA 2016

Po ciepło przyjętym ogłoszeniu koncertu na warszawskim Torwarze z radością informujemy, że Brit Floyd po raz pierwszy odwiedzi Zabrze! Najsłynniejsze utwory Pink Floyd już 15 listopada w Domu Muzyki i Tańca.

Po wielkim sukcesie trasy z 2015 roku, która objęła aż 146 koncertów na całym świecie, Brit Floyd, The World’s Greatest Pink Floyd Show, powraca do Europy w 2016 roku, aby kontynuować tę wspaniałą podróż przez 50 lat twórczości Pink Floyd. Oprócz ulubionych utworów z The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals, The Wall czy The Division Bell nie zabraknie również innych, mniej znanych kawałków z bogatego katalogu klasyków rocka. Brit Floyd uraczy publiczność zapierającym dech w piersiach, odegranym w całości utworem Echoes, pochodzącym z albumu Meddle. Nie zabraknie również innych muzycznych perełek z repertuaru Pink Floyd!

Po ubiegłorocznym sukcesie "Space and Time Tour" Damian Darlington – wokalista, gitarzysta i muzyczny dyrektor Brit Floyd powiedział: "Reakcja publiczności była tak fenomenalna, że zdecydowaliśmy się kontynuować ją w 2016 roku jako Space and Time CONTINUUM. Przygotowaliśmy jeszcze ciekawsze show, które chcemy pokazać wszystkim. Jest tak bardzo dużo dobrych utworów w całym dorobku Pink Floyd i zdecydowanie będziemy się starali dodać kilka nowych utworów, nie zapominając jednocześnie o ulubionych utworach publiczności”.

Brit Floyd – Space and Time CONTINUUM to spektakularny pokaz światła i projekcji wizualnych o wartości miliona dolarów. To również obietnica najbardziej ambitnego i najlepszego z koncertów zespołu, jakie powstały do tej pory.

‘Idealne rockowe show’ - LA Times

'Wspaniałe… Muzyczne arcydzieło’ – Ticketmaster

www.britfloyd.com
www.facebook.com/britfloydshow
www.youtube.com/britfloydshow
www.twitter.com/britfloyd

Bilety już w sprzedaży na www.LiveNation.pl

Muzyczne Lato - 2 plus 1

05/08/2016 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Zespół ten znajduje swoje niekwestionowane miejsce wśród panteonu wykonawców, którzy wywarli zdecydowanie największy wpływ na historię współczesnej polskiej piosenki popularnej. Wydali 12 płyt, a ich wielkie przeboje: „Wstawaj szkoda dnia”, „Windą do Nieba”, „Wielki mały człowiek”, „Iść w stronę słońca”, „Chodź pomaluj mój świat” czy uwielbiane na Śląsku „Czerwone słoneczko” znają wszyscy. W latach 90. działalność koncertowa 2 plus 1 została zawieszona, co było wymuszone śmiercią Janusza Kruka. Po kilku latach trzeci z wielkiej trójki, Cezary Szlązak, reaktywował zespół, nadal z wokalistką Elżbietą Dmoch, która po roku, niestety, podjęła decyzję o wycofaniu się z życia artystycznego. Jednak determinacja Czarka przyniosła efekt i już od 1999 r. w nowym składzie znakomitych muzyków, pod jego kierownictwem, nadal z powodzeniem wykonuje pełne energii i wielkich hitów koncerty.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

Muzyczne Lato - "KLENCZON - LEGENDA" Game Cover

29/07/2016 - 20:00
Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

"KLENCZON - LEGENDA" to tytuł wyjątkowego koncertu. Tym razem grupa Game Cover prezentuje utwory wykonywane i współtworzone przez Krzysztofa Klenczona. Klenczon, jedna z najważniejszych postaci polskiego big beatu i muzyki rockowej lat siedemdziesiątych. Charyzmatyczny wokalista, gitarzysta, kompozytor, przez wielu nazywany polskim Lenonem. Nieśmiertelne piosenki grane przez Klenczona będziemy mogli znów usłyszeć na żywo! Największe przeboje zespołów Niebiesko - Czarni, Czerwone Gitary, Trzy Korony w odświeżonych aranżacjach zabrzmią podczas tego koncertu. "Historia jednej znajomości", "Kwiaty we włosach", "10 w skali Beauforta", "Biały krzyż", to tylko niektóre tytuły piosenek, które usłyszymy. Koncert ten to ogromna dawka świetnej zabawy, wspólnego śpiewu, wspomnień i wzruszeń. Koncert, który pozostanie w pamięci na bardzo długo.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

1
XML feed