Repertuar

Koncert Korean Chamber Orchestra w ramach 19. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

27/03/2015 - 19:30


Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena od 1997 roku organizuje Wielkanocne Festiwale Ludwiga van Beethovena. Każda edycja przedstawia dzieła Beethovena z różnych perspektyw, pozwala dostrzec, skąd artysta czerpał inspiracje, a także jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje we współczesnym świecie. W tym roku, od 22 marca do 3 kwietnia, Festiwal odbędzie się po raz 19., a jednym z gości będzie światowej sławy Korean Chamber Orchestra. Festiwal odbywa się w Warszawie, ale dzięki staraniom prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik oraz przychylności Elżbiety Pendereckiej – dyrektor Festiwalu, w Zabrzu odbędzie się jeden z koncertów w ramach tego Festiwalu. Będzie to koncert, z okazji 50-lecia Korean Chamber Orchestra.

Korean Chamber Orchestra została założona w 1965 roku w Seulu przez wiolonczelistę Bong-Cho Jeona. Szybko stała się wiodącą grupą kameralną w Korei. Od 1979 roku, kiedy nowym dyrektorem został Min Kim, zespół zyskał międzynarodową sławę, odbywając doskonale przyjmowane przez publiczność i krytykę tournée po całym świecie. Zespół dał ponad 450 koncertów w Korei, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji, Włoszech, Chorwacji, Polsce, Danii, Japonii, Hong Kongu, Tajlandii, Malezji, Chinach i Singapurze. W 1998 roku Korean Chamber Orchestra zadebiutowała w Chinach, biorąc udział w pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu w Beijing, a w 1999 roku wystąpiła po raz pierwszy w Salzburgu. W tym samym roku zespół brał udział w Koncercie dla Pokoju UNESCO w Paryżu, gdzie został oficjalnie mianowany UNESCO Chamber Orchestra for Peace. W ciągu następnych lat orkiestra odbyła tournée po Polsce, Chorwacji i Niemczech, grając na specjalnym koncercie w Sali Koncertowej Generalnego Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych, a także dała serię koncertów w Singapurze. Korean Chamber Orchestra występowała ze światowej sławy solistami, takimi jak: Nicolas Chumachenco, Liana Isakadza, Xiang-Dong Gong, Zakhar Bron, Frank Lloyd, Marisa Robles, Salvatore Accardo, Christian Edinger, Young-Uck Kim, Leon Spierer, Christoph Henkel, Rudolf Meister i Felix Ayo. Dyskografia zespołu to 12 płyt, obejmujących szeroki repertuar w wykonaniach, które wyznaczyły nowe standardy na polu muzyki klasycznej w Korei. Z okazji 50. rocznicy powstania Korean Chamber Orchestra wystąpi m.in. z koncertami w Stanach Zjednoczonych, Chinach , Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.

Jako solistka wystąpi skrzypaczka Ju- Young Baek, ciesząca się uznaniem Krzysztofa Pendereckiego,
który zaliczył ją do grona najwybitniejszych koreańskich skrzypków.
Ju- Young Baek, mimo młodego wieku, ma za sobą wielką międzynarodową karierę. Koncertowała m.in. w: Carnegie Hall, Lincoln Center w Nowym Jorku, Filadelfii Kimmel Center, Kennedy Center w Waszyngtonie, Suntory Hall w Tokio. Artystka jest laureatką wielu nagród, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w kategorii skrzypiec, brązową medalistką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Indianapolis, laureatką nagrody na Międzynarodowym Konkursie Paganiniego. Ju- Young Baek w 2005 roku została mianowana najmłodszym profesorem skrzypiec na Uniwersytecie Narodowym w Seulu.

A oto program zabrzańskiego koncertu:
Franz Schubert – Uwertura na orkiestrę smyczkową c-moll
Charles Ives – The Unanswered Question
Karl Amadeus Hartmann – Concerto Funebre na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy op. 59 „Rasumovsky” (Arr. Y.K.Lee)
Zapraszamy na koncert, będzie on nie lada wydarzeniem.

Bilety w cenie 50, 80 oraz 100 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Sylwia Grzeszczak

21/03/2015 - 18:00


Wiosnę w Domu Muzyki i Tańca powitamy z niezwykłą wokalistką. A właściwie wokalistką, kompozytorem, autorką tekstów, bo tym właśnie zajmuje się Sylwia Grzeszczak. Swoją przygodę z muzyką zaczęła bardzo wcześnie, bo już w wieku kilku lat wzięła udział w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie zaśpiewała piosenkę Krzysztofa Krawczyka. Artystka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, jej debiutancka płyta pt. „Sen o przeszłości” ukazała się w 2011 roku. Projekt okazał się dużym sukcesem osiągając status podwójnej platyny. Wcześniej śpiewała m.in. z Liberem, z którym stworzyła niezwykły duet – połączenie pięknego śpiewu i gry na fortepianie z elektryzującym rapem. Artystka jest bardzo popularna w Polsce dzięki dobrej popowej muzyce, łatwo wpadającej w ucho. Z dużym powodzeniem koncertuje na terenie całego kraju. W sierpniu 2014 r. otrzymała siódmą w swojej karierze statuetkę Eska Music Awards, pobijając tym samym ustanowiony wcześniej przez zespół Feel (6 statuetek) rekord na największą liczbę zdobytych nagród. A nie są to jedyne nagrody, które otrzymała. Zapraszamy na powitanie wiosny z Sylwią Grzeszczak.

Bilety w cenie 45, 50 oraz 60 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

Od 15 marca bilety w cenie 60, 65 oraz 75 złotych.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Śląska Gala Biesiadna

18/04/2015 - 16:00

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Śląskiej Gali Biesiadnej, która odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku o godz. 16.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Koncert poprowadzą Joanna Bartel, Andrzej Miś oraz Magdalena Pal i Sebastian Mierzwa, którzy dzięki inteligentnemu dowcipowi oraz błyskotliwej interakcji z publicznością i artystami potrafią zapewnić świetną konferansjerkę i zabawę na najwyższym poziomie.

Jako gość specjalny wystąpi jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek – Eleni, która posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory, jak: „Do widzenia mój kochany”, „Bawmy się, śmiejmy się”, „Chcę kochać”, „Za wszystkie noce”, „Na miłość nie ma rady”, „Ballado, hej” i „Miłość jak wino”. Przez trzy kolejne lata Eleni wygrywała plebiscyt Lata z Radiem, za co uhonorowano ją tytułem Królowej Polskiej Piosenki. W roku 1986 piosenkarka otrzymała prestiżową nagrodę Victora.

Swój minirecital da również niezwykle popularny wokalista Damian Holecki, którego przeboje „Złote kasztany”, „Czerwone Róże”, „Dla ciebie jestem” zagościły na stałe w sercach wielu miłośników dobrej muzyki. Bardzo ciekawym punktem programu będzie zapewne występ Duetu Karo, który w tym roku obchodzi 15-lecie swojego istnienia.
Jak co roku, świetną zabawę zapewnią gwiazdy muzyki szlagierowo-biesiadnej: Karpowicz Family, Bernadeta Kowalska i Przyjaciele, Kola i Jula, Claudia i Kasia Chwołka, Oxforduo, Stach, Klaudia i Remi, De Silvers, EMI Band, Przemek Świerczyna, Kiersi, Servoos, Iroxana i Katosie oraz Kamraty.

Gwarantujemy doskonałą rozrywkę, najlepszych wykonawców i dużo niezapomnianych wrażeń!

Bilety w cenie 75, 90, 105 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

KULT UNPLUGGED

25/03/2015 - 19:00

Legenda polskiego rocka po raz kolejny zaprasza swoich fanów na niezwykłą trasę „KULT UNPLUGGED”!
Pierwszy z unikatowej serii koncertów akustycznych zespołu KULT został zarejestrowany 22 września 2010 roku w warszawskim Och-Teatrze, przy współpracy z MTV Polska. Jeszcze w tym samym roku nagrania z tego niezapomnianego wydarzenia zostały wydane na wielu nośnikach, takich jak: CD, DVD, blu-ray, a także na wyjątkowych płytach winylowych „MTV Unplugged”. Wydawnictwo, zawierające niepowtarzalne wersje utworów zarówno z nowszych, jak i starszych krążków grupy, osiągnęło szczyty popularności i zyskało rzadko spotykane, najwyższe wyróżnienie muzyczne – status „diamentowej płyty”!
Wiele zainteresowania wzbudziła nowa, oryginalna wersja przeboju Tadeusza Woźniaka Zegarmistrz Światła oraz premierowy utwór Szantowy.
Po pięciu latach od pierwszej trasy koncertowej, na której KULT wystąpił z tym niepowtarzalnym materiałem akustycznym, grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze zespołu!

Bilety w cenie 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Kabaretowy Dzień Kobiet

08/03/2015 - 16:00

Na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet zapraszamy Państwa do Domu Muzyki i Tańca. Tego wieczoru bawić nas będą Marcin Daniec, kabaret OT.TO, Grzegorz Poloczek, Lucjan Czerny, Masztalscy i Baba z Chopym. Dzięki temu, że artyści reprezentują różne dziedziny, zabawę macie Państwo gwarantowaną – dla każdego znajdzie się coś, co lubi.
Marcin Daniec rozśmieszy nas zapewne swoimi monologami. Zabawne będą też jak zwykle skecze i piosenki kabaretu OT.TO. Lucjan Czerny wzruszy niejedną panią swoimi piosenkami, a znany z kabaretu Rak Grzegorz Poloczek, rodowity Ślązak, swoimi tekstami wywoła wśród widzów salwy śmiechu. Podobnie zresztą jak Ecik i Masztalski bawiący nas zabawnymi dialogami od ponad 30 lat. W tak wesołej atmosferze aż będzie się chciało pośpiewać razem z zespołem Baba z Chopym, który uatrakcyjni wieczór biesiadnymi piosenkami. Nie zastanawiaj się – już dziś kup bilet na Kabaretowy Dzień Kobiet.

Bilety w cenie 50, 70, 90 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Ryszard Rynkowski

07/03/2015 - 19:00

Jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców. Znakomity głos. Wykonawca takich przebojów jak: Dziewczyny lubią brąz i Dary losu.

Piosenkarz, kompozytor, pianista.

Od 1987 roku występuje jako solista. Jest laureatem I nagrody na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole w 1990 roku, I nagrody w konkursie kompozytorskim zorganizowanym przez Hiszpański Czerwony Krzyż w 1991 roku, Grand Prix na festiwalu w Cesme (Turcja) w 1992 roku za wykonanie własnej piosenki Szczęśliwej drogi, już czas, Grand Prix i I nagrody na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE w 1994 roku za Mrok.

12 maja 1997 roku, w pięć lat po wydaniu ostatniej solowej płyty nakładem Pomaton EMI, ukazuje się płyta Jawa, która w 1998 roku doczekała się reedycji wzbogaconej piosenką Życie jest nowelą. W tym samym roku, firma fonograficzna Pomaton EMI w serii Złota kolekcja wydaje płytę zatytułowaną Inny nie będę.
W listopadzie 2000 roku ukazuje się płyta Dary losu, z której wiele piosenek, jeszcze przed jej wydaniem już było przebojami, jak: Ten sam klucz, Dziewczyny lubią brąz oraz piosenka z filmu Marka Konrada pod tytułem Prawo Ojca - Widzisz Marto. Płyta Dary losu w miesiąc od wydania uzyskuje status złotej płyty.
W 2001 roku Ryszard Rynkowski odebrał na XXXVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Grand Prix za całokształt działalności artystycznej. Na festiwalu otrzymał również platynową płytę za album Dary losu oraz nagrodę dla najlepszego wokalisty w plebiscycie SUPERJEDYNKI.

10 grudnia 2001 roku odbył się w Teatrze Wielkim w Warszawie wspólny koncert Ryszarda Rynkowskiego i Joe Cockera. W styczniu 2002 roku Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała Ryszardowi Rynkowskiemu jedyne na świecie przyznawane przez dzieci odznaczenie. Artysta jest 667 kawalerem Orderu Uśmiechu, uroczystość wręczenia odbyła się 28stycznia 2002 roku w Teatrze Polskim w Warszawie 4 marca 2002 roku, w Sali Kongresowej w Warszawie, Ryszard Rynkowski odebrał Złotą Płytę za album Intymnie w trakcie koncertu, podczas którego zaśpiewał z trzydziestosiedmioosobowym zespołem.
Obecnie, w dorobku artysty, tylko płyta Intymnie nie osiągnęła jeszcze statusu Platynowej Płyty tak jak jej poprzedniczki, ale jest już Złota Płytą i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce również uzyska status Platynowej Płyty.
W maju 2002 roku Ryszard Rynkowski odebrał na XXXIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nagrodę dla najlepszego wokalisty w plebiscycie SUPERJEDYNKI.

W czerwcu 2002 roku Ryszard Rynkowski został honorowym obywatelem rodzinnego miasta Elbląga.
7 lipca 2002 roku Ryszard Rynkowski zagrał kolejny wspólny koncert z Joe Cockerem na stadionie Pogoni w Szczecinie.
18 listopada 2002 roku wydana została płyta z kolędami śpiewanymi przez Ryszarda Rynkowskiego.
W maju 2003 roku, podczas czterdziestego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu,
Ryszard Rynkowski odebrał platynową płytę za album "Intymnie". W tym samym czasie płyty
"Złota Kolekcja - Inny nie będę" oraz "Dary losu" osiągnęły status PODWÓJNEJ PLATYNOWEJ PŁYTY. 13 marca 2009 ukazała się kolejna płyta, zatytułowana "Zachwyt".

Bilety w cenie 60, 70, 80, 90 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Arka Noego

31/05/2015 - 15:00


„Petarda” to tytuł najnowszej płyty zespołu Arka Noego. Utwory z tego krążka usłyszymy podczas koncertu w Domu Muzyki i Tańca. Nie zabraknie także najbardziej znanych przebojów, które wzruszają i bawią nas już od lat.
Arka Noego powstała w 1999 r. Z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski powstał wówczas teledysk do piosenki „Tato”. Piosenka szybko stała się przebojem. Wpadające w ucho piosenki Arki Noego chętnie nuciły dzieci. Utwory stały się także popularne poza granicami naszego kraju. Powstały ich wersje w językach niemieckim, hiszpańskim, ukraińskim, szwedzkim, angielski, japońskim, a nawet w... językach afrykańskich. Organizowany tuż przed Dniem Dziecka koncert z pewnością będzie wyjątkowym i niezapomnianym prezentem dla naszych ukochanych maluchów.

Bilety w cenie 35, 45, 55, oraz 60 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Polska Noc Kabaretowa 2015

25/04/2015 - 19:00


25 kwietnia, godz. 19.00 - Polska Noc Kabaretowa z udziałem Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Paranienormalni, Kabaretu Nowaki, Kabaretu Skeczów Męczących i Ireneusza Krosnego w dniu

Zgodnie z dewizą, że śmiech to zdrowie, kolejna edycja największego cyklicznego widowiska kabaretowego w Polsce dotyczyć będzie tematyki służby zdrowia. Jeszcze weselej, jeszcze bardziej absurdalnie i na niezmiennie najwyższym artystycznym poziomie. W niemal czterogodzinnym show na scenie pojawią się Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki oraz Ireneusz Krosny. Na stanowisko prowadzącego Polską Noc Kabaretową wraca Kabaret Skeczów Męczących – zespół, który jak nikt inny wgryzł się w tematykę szpitalną, a polską publiczność w całym kraju wielokrotnie zabrał ze sobą m.in. do psychiatryka.
U nas, jak w NFZ – kolejki po bilety już się ustawiają, a grono profesjonalnych specjalistów w dziedzinie rozśmieszania zajmie się Wami fachowo i z uśmiechem na ustach.

Bilety w cenie 70, 80, 90, 120 oraz 140 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

2014-04-06 Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia Zespołu Tanecznego "MAK"

6 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca swoje 30-lecie świętować będzie Zespół Taneczny „MAK”.
Podczas koncertu wystąpi 150 osób związanych z zabrzańskim zespołem – będą wśród nich zarówno obecni jak i byli członkowie. Kwietniowy koncert dostarczy nie tylko muzycznych wrażeń, ale z pewnością będzie również okazją do wspomnień.

Powstała w 1984 r. grupa od razu zaskarbiła sobie sympatię widzów.
Zespół, uczestniczący w licznych przeglądach i konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, ma na swoim koncie wiele festiwalowych nagród – w ciągu 30-lecia istnienia zdobył ich ponad 240. Występował również m.in. z Majką Jeżowską, Robertem Janowskim czy ekipą telewizyjnego Tik-Taka.

Repertuar zespołu tworzą tzw. miniatury taneczne, czyli krótkie układy związane z przekazem konkretnych emocji.
Kierownikiem i choreografem zespołu jest Małgorzata Makowska - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu
i Wydziału Animacji Społeczno-Kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zespół Taneczny „MAK” działa przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Mikulczycach.

Szczegółowe informacje dot. koncertu oraz sprzedaży biletów można uzyskać
w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 (Zabrze, ul. Tarnopolska 50), tel.: 32 271 76 09

2014-01-25 X FACTOR

Fanów telewizyjnego show TVN - X Factor mamy przyjemność poinformować, że znane są już terminy przesłuchań do czwartej edycji programu. Jeśli chcecie zobaczyć jurorów i wysłuchać uczestników kolejnego X Factora na żywo w Domu Muzyki i Tańca – zapraszamy 23, 24 i 25 stycznia 2014 roku.
Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane wrażenia. Jeżeli przyjdziecie na tę imprezę raz, będziecie chcieli wracać do nas ponownie.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie DMiT na:
- nagranie od godz. 12.00 do godz. 18.30
- nagranie od godz. 18.30 do godz. 22.00

1
XML feed