Repertuar

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej

26/10/2014 - 18:00

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego

Gala Piosenki Biesiadnej powraca w przebojowej, jubileuszowej wersji! Dwadzieścia lat temu, w 1994 roku, w Poznaniu telewizyjna Dwójka zrealizowała pierwszą Galę Piosenki Biesiadnej – wielkie widowisko artystyczne, które miało na celu popularyzację polskiej piosenki rozrywkowej. Pomysłodawcą wydarzenia był Zbigniew Górny, znany aranżer, dyrygent i kompozytor muzyki instrumentalnej i filmowej, a wystąpiły w nim największe gwiazdy ówczesnej estrady, m.in.: Piotr Gąsowski, Katarzyna Jamróz, Maryla Rodowicz, Robert Rozmus, Ryszard Rynkowski i Krzysztof Tyniec. W repertuarze Gali znalazły się takie przeboje, jak „Konik na biegunach”, „Ore, ore”, „Szła dzieweczka” czy „Marianna”. Impreza zdobyła tak ogromną popularność, że wkrótce powstały jej kolejne edycje – „Poprawiny”, „Biesiada bez granic”, „Biesiada Śląska”. Zbigniew Górny wraz ze swoją orkiestrą i solistami zagrał kilkaset koncertów w całym kraju oraz w Stanach Zjednoczonych i Australii.
W dwudziestą rocznicę pierwszej Gali przygotowaliśmy dla Państwa jej wersję jubileuszową, nad której programem będzie czuwał sam Zbigniew Górny! Dzięki niemu wybiorą się Państwo w sentymentalną muzyczną podróż do czasów, kiedy piosenka towarzyszyła wszystkim spotkaniom towarzyskim.
Koncert odbędzie się 26 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a weźmie w nim udział doborowe grono artystów. Galę poprowadzi Krzysztof Tyniec, a największe przeboje piosenki biesiadnej zabrzmią z zabrzańskiej sceny w wykonaniu: Tercetu, czyli Kwartetu (w którego skład wchodzą Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta i Robert Rozmus), Majki Jeżowskiej, Katarzyny Jamróz, Gangu Marcela, Mateusza Kalagi oraz Krzysztofa Piaseckiego. Wykonawcom towarzyszyć będzie – oczywiście – orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego.
Zabrzańska Gala to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będziecie Państwo mieli okazję przypomnieć sobie, jak biesiadowało się kiedyś – i sami doskonale się bawić. Wspaniałe przeboje, znani i lubiani artyści, niezapomniana atmosfera – tego nie można przegapić!

Każdy z widzów otrzyma w prezencie darmowy śpiewnik.

Zapraszamy już 26 października do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu!!!

Bilety w cenie 70, 100, 130 oraz 150 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Waldemar Malicki z Filharmonią Dowcipu

07/11/2014 - 19:00


Dokładnie po roku wracamy do Zabrza. Wracamy bogatsi o nowe doświadczenia - wystąpiliśmy przed światową publicznością podczas Festivalu Fringe w Edynburgu. Jak będzie w tym roku? Najlepiej, żeby przekonali się Państwo sami. Przygotowaliśmy się sumiennie, dowcipnie… chyba i ze starannością dużo lepszą niż tempo budowy autostrad w Polsce. Wedle naszej oceny sala Domu Muzyki i Tańca ma jedną z najlepszych akustyk w Polsce, a klimat wspólnej zabawy z widzami jest u Was niepowtarzalny! I taki chcemy zagrać koncert. Na pełen gaz, bez ograniczeń, pełen zwrotów akcji, energetyczny i nostalgiczny, szalony i ciepły… no taki nasz po prostu. Po spektaklu będziemy czekać na Państwa, poddamy się ocenom, krytyce, podpiszemy płyty i strzelimy sobie mnóstwo fotek.

Bilety w cenie 90, 110 oraz 140 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Dżem symfonicznie

14/11/2014 - 19:30

55. urodziny to nie lada gratka, dlatego też Dom Muzyki i Tańca starannie dobrał na tę okazję swoich gości. Obchody jubileuszu rozpocznie zespół Dżem, który na początku czerwca w chorzowskim Parku Śląskim obchodził swoje 35. urodziny. Zespół ten nieprzypadkowo został wybrany na inaugurację obchodów naszego 55-lecia – ten koncert na pewno przypadnie do gustu zarówno nastolatkom, jak i tym sporo starszym, wszak Dżemu słucha już kilka pokoleń.
Tak więc 35-latek zagra na urodzinach 55-latka. W Domu Muzyki i Tańca zespół gościł wielokrotnie, to w naszej sali, w listopadzie 2011 roku, odbył się ich koncert z orkiestrą symfoniczną, który został zarejestrowany i trafił na płytę CD, DVD oraz Blu-Ray. Także u nas kręcono fragmenty filmu „Skazany na bluesa”. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto o nich nie słyszał, przypominamy w kilku zdaniach historię zespołu. Grupa Dżem powstała w Tychach, a założona została przez braci Adama i Bena Otrębów oraz Pawła Bergera i Aleksandra Wojtasiaka. Pierwsze wzmianki o tym zespole można znaleźć już w 1973 roku. W grudniu tego samego roku dołączył do nich Ryszard Riedel. W latach 1973-1979 działalność formacji była bardzo nieregularna i aż do 1980 r. miała status amatorski. W 1980 roku grupa otrzymała pierwszą nagrodę na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych w Tychach. W ciągu kilku kolejnych lat zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach i niemal od początku miał bardzo liczne grono fanów, dzięki czemu zawsze mógł liczyć na pełne sale i gorące przyjęcie. Konsekwentnym działaniem i doskonalonym wciąż warsztatem Dżem zdołał przekonać do siebie niechętnych początkowo krytyków. Obecnie kapela uchodzi za jedną z największych gwiazd polskiej sceny rockowej. Lecz nie zawsze było tak dobrze. W 1994 roku zmarł wokalista Ryszard Riedel (dziś śpiewa w zespole Maciej Balcar), a w 2005 klawiszowiec Paweł Berger (jego następcą został Janusz Borzucki). Kolejne ważne wydarzenia w ich biografii to: 30. urodziny, które grupa obchodziła 3 października 2009 roku w katowickim Spodku, występ w roli supportu przed koncertem AC/DC na warszawskim Bemowie 27 maja 2010 r. oraz 35-lecie, które świętowali na Polach Marsowych w Chorzowie. Podczas koncertu w Zabrzu zespołowi zostanie wręczona kolejna platynowa płyta. Serdecznie zapraszamy - ten wieczór na pewno długo będziecie Państwo wspominać.

Bilety w cenie 70, 95, 105 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing

28/11/2014 - 19:00

Zapraszamy na koncert Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing, na którym artysta wykona największe przeboje z płyty Psychodancing, Psychodancing 2, Yugopolis oraz kilka nieprezentowanych nowych utworów.

Maciej Maleńczuk (właściwie Mirosław Maciej Maleńczuk) – wokalista, instrumentalista, poeta, kompozytor, autor tekstów.
Zanim stał się artystą popularnym, na początku swojej twórczości był określany mianem barda Krakowa. Jego pierwsze kompozycje i artystyczne wykonania utworów początkowo utrzymane były w stylistyce bluesowej. Śpiewał bluesa, pisał wiersze, które drukował w słynnym „Brulionie”. Swój repertuar najczęściej prezentował jako muzyk uliczny grający na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych polskich miast.
W 1986 roku Maciej Maleńczuk dołączył do zespołu Püdelsi. Grupa występowała między innymi na festiwalu w Jarocinie, a utwór w ich wykonaniu pt. „Rege – kocia muzyka” stał się jednym z przebojów festiwalu. Na pierwszej płycie zespołu Püdelsi pt. „Bela pupa” (1988 rok) Maciej Maleńczuk wykonał tylko dwa utwory.
W 1993 roku Maciej Maleńczuk założył trio - Homo Twist i już rok później ukazała się pierwsza płyta tego zespołu pt „Cały ten seks”, a teksty Maleńczuka, wcześniej prezentowane przez artystę na ulicach miast, na płycie zyskały rockową oprawę.
W 1995 roku zespół Püdelsi wznowił działalność z Maleńczukiem jako jedynym wokalistą i nagrał utwory, które ukazały się na dwóch kolejnych płytach – „Viribus Unitis” (1996 rok) i „Narodziny Zbigniewa” (1997 rok). Następny album, pt. „Psychopop”, został wydany w 1999 roku, zaś kolejna płyta Püdelsów pt. „Wolność słowa” wydana w 2003 roku zyskała status złotej. Rok później zespół wydał składankowy album pt. „Jasna strona” oraz DVD pt. „Wolność słowa” z teledyskami zespołu. W tym czasie, w 1996 roku, ukazała się płyta Homo Twist zatytułowana „Homo Twist”. Rok później została wydana kolejna płyta pt. „Moniti Revan”.
W 1998 roku Maciej Maleńczuk wydał pierwszą solową płytę z piosenkami granymi kiedyś na ulicach. Album nosi tytuł „Pan Maleńczuk”.

Bilety w cenie 60, 70, 80, 90, oraz 110 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Kabareton po Ślonsku

16/11/2014 - 16:00

Po raz kolejny zapraszamy do Domu Muzyki i Tańca na śląski kabareton. Tym razem bawić Państwa będą: Masztalscy, Jorgusie, Grzegorz Stasiak, Mirek Szołtysek i Wesołe Trio oraz Kabaret Kopydłów w programie „Spotkania z balladą”, całość poprowadzi Kabaret Rak.
Kabaret Masztalskich swoje powstanie zawdzięcza audycjom radiowym realizowanym na antenie katowickiej rozgłośni Polskiego Radia. W atmosferze biesiady ze śląskim dowcipem i wspólnym śpiewem od 1985 roku bawią nas Jerzy Ciurlok, czyli Ecik, oraz Aleksander Trzaska, czyli Masztalski. Popis kabaretu okraszony zostanie występem zespołu Jorgusie, specjalizującego się w wykonywaniu własnych i innych popularnych utworów muzyki rozrywkowej, trafnie dobranych do publiczności i okoliczności. Kolejni wykonawcy to Grzegorz Stasiak – showman, wodzirej, konferansjer i... instruktor nauki jazdy, a także Mirosław Szołtysek z zespołem Wesołe Trio – znany i lubiany śląski artysta cieszący się dużą popularnością i sympatią, o czym świadczą liczne występy, na których nie brak fanów śląskiej muzyki i tradycji. Na scenie pojawi się także występ Kabaretu Kopydłów w programie „Spotkania z balladą” a całość poprowadzi znany i lubiany Kabaret Rak.

Jak widać, zapowiada się świetna zabawa, na którą serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 50, 70, 90 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Chris Botti

03/10/2014 - 20:30

Chris Botti w Zabrzu

Agencje Knock Out Productions oraz Go Ahead z przyjemnością ogłaszają, że najbliższej jesieni w naszym kraju wystąpi Chris Botti! Światowej sławy trębacz zagra pięć koncertów: 30 września w Gdyni, 2 października we Wrocławiu,
3 października w Zabrzu, 4 października w Warszawie i 5 października w Poznaniu.
Knock Out Productions zaprasza na koncert w Zabrzu.

W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta solowa muzyka - „Impressions”. Na „Impressions” Botti sięgnął po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszechczasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album to również efekt rozmów, które Botti odbył z fanami podczas ostatnich tras koncertowych oraz wypadkowa licznych inspiracji
z różnych kultur. Płyta została doceniona zarówno przez fanów jak i krytyków, w efekcie czego zdobyła w ubiegłym roku statuetkę Grammy w kategorii „Best Pop Instrumental Album”.

Chris Botti uwielbia koncertować, z chęcią też wraca na występy do Polski.

Podsumowując, jego jesienna trasa po Polsce prezentuje się następująco:

30 września / Gdynia / Gdynia Arena
2 października / Wrocław / Hala Orbita
3 października / Zabrze / Dom Muzyki i Tańca
4 października / Warszawa / Torwar
5 października / Poznań / Sala Ziemi MTP

Start koncertu w Zabrzu 20:30, otwarcie drzwi 19:00.

Ceny biletów: od 159 zł do 259 zł.

Bilety na koncert w Zabrzu dostępne są w bileteriach Ticketpro oraz Eventim na terenie całej Polski (sieci Empik, Media Markt i Saturn). www.ticketpro.pl oraz www.eventim.pl

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Bóg Mordu

20/11/2014 - 19:00

Sztuka Yasminy Rezy jest błyskotliwie napisanym komediowo-absurdalno-tragicznym studium odkrywania tego, co w nas jest „bogiem mordu” – egoistycznym pragnieniem zwycięstwa wbrew wszystkim i wszystkiemu, instynktem walki o siebie, podczas której spadają maski przyzwoitości, wychowania i tolerancji, a bohaterowie stają się przerażająco śmieszni i straszni.
„Bóg mordu” zaczyna się od kulturalnej, cywilizowanej, rozsądnej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się, by spisać oświadczenie o bójce swoich dzieci w parku, a kończy się tak, że później każdy z uczestników spotkania nazwie je najgorszym dniem w swoim życiu.
Ta perfekcyjnie skonstruowana sztuka to także rzecz o naszym trudnym współczesnym rodzicielstwie, które zamiast być, jak twierdzą kolorowe gazety, największą przygodą życia, staje się kolejnym powodem lęków, frustracji i agresji. A wtedy pretekstem do wybuchu może być nawet banalne spotkanie dwóch par, które okazują się bardziej dziecinne i niedojrzałe niż własne dzieci.
Na podstawie tekstu tej sztuki Roman Polański nakręcił swój głośny film „Rzeź”.

Reżyseria: Małgorzata Bogajewska.
Przekład: Barbara Grzegorzewska.
Scenografia: Maciej Chojnacki.
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk.

OBSADA:
Veronique Houllie - Jola Fraszyńska
Michel Houllie - Cezary Pazura

Annette Reille - Anna Dereszowska
Alain Reille - Michał Żebrowski

Bilety w cenie 60, 80 oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Beata Kozidrak z zespołem BAJM

11/10/2014 - 19:00

Zapraszamy na wyjątkowy i niezapomniany koncert z okazji 35-lecia Beaty i Bajmu. Jest to koncert trwający pełne dwie godziny. Pierwsza godzina jest bardzo nastrojowa - Bajm gra akustycznie, a Beata między innymi wykonuje utwory, które z różnych powodów nie były jeszcze prezentowane publicznie.
Druga godzina jest bardzo energetyczna. Usłyszymy największe hity i kilka niespodzianek.

BAJM
• Jeden z najlepszych polskich zespołów pop-rockowych założony w Lublinie w 1978 r. przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. 35 lat na scenie.
• Nazwa grupy powstała od pierwszych liter imion założycieli.
• Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 r. Bajm zajął tam drugie miejsce za piosenkę „Piechotą do lata”.
• Zespół wydał 14 płyt. Każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Teksty do wszystkich piosenek napisała Beata Kozidrak.
• Pierwszy album grupy zatytułowany BAJM przyniósł przeboje cieszące się wielką popularnością do dziś: „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni”, „Co mi Panie dasz?”.
• 14. płyta zespołu BLONDYNKA ukazała się w marcu 2012 r. Tak o albumie opowiada sama Beata:
- Wiosna to taki czas, kiedy odkrywamy swoje życie na nowo. Zaczynamy marzyć, wierzyć i planować. Właśnie dlatego ta pora roku wydawała mi się idealna, aby oddać w Wasze ręce tak bardzo osobistą dla mnie płytę. Moje teksty są o mnie, ale dedykuję je wszystkim kobietom, niezależnie od tego, ile mają lat, czy są szczęśliwe, czy nie. Mam nadzieję, że nasza muzyka będzie dla Was ukojeniem i inspiracją.
• BAJM ma na koncie trzy miliony sprzedanych płyt. Zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. W 2005 r. Beata odebrała Złotego Słowika za całokształt twórczości na Festiwalu w Sopocie.
• Zespół koncertował w całej Europie, USA, Kanadzie i Wietnamie. Do tej pory dał ponad 5 000 koncertów.
• Wśród największych przebojów grupy wymienia się piosenki: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Małpa i ja”, „Jezioro szczęścia”, „Nagie skały”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Myśli i słowa”, „Noc po ciężkim dniu”, „Wiosna w Paryżu”.
• Od 20 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak – vocal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa. W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych.

Bilety w cenie 70, 80, 90, 100, 120 oraz 130 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Polska Noc Kabaretowa

18/10/2014 - 19:00

Po niekwestionowanym sukcesie Polskiej Nocy Kabaretowej 2013 przyszedł czas na pracę nad kolejnym spektakularnym kabaretowym projektem. W odświeżonym i zaskakującym składzie, z zupełnie nowymi skeczami, pomysłami i energią czołówka polskich kabaretów pojawi się na największych scenach rozrywkowych w kraju. Polska Noc Kabaretowa 2014 tym razem prowadzona przez Kabaret Nowaki znów będzie śmieszyć i zachwycać. Nad zupełnie nową formułą Nowaki pracują wraz z Paranienormalnymi, Kabaretem Moralnego Niepokoju, Kabaretem Skeczów Męczących i Kabaretem Chyba. Polska Noc Kabaretowa to tradycja, która z roku na rok zadziwia coraz bardziej. Bo tak to jest z tradycją, „że jeżeliby nam ktuś, na przykład, rozumiesz, porwał naszą furę i by go złapały to nam muszą oddać samolot, rozumiesz? To jest właśnie tradycja.”

Zapraszamy na ponad cztery godziny prześwietnej zabawy.Bilety w cenie 60, 70, 80, 90, 120 oraz 130 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Siostrunie

10/10/2014 - 19:00
„Siostrunie” to niekonwencjonalna, muzyczna opowieść, która rozbawi do łez każdego, kto zobaczy ten spektakl. Przed zgromadzoną widownią zaprezentuje się pięć niezwykle żywiołowych zakonnic, które opowiedzą o swoim życiu, marzeniach, powołaniu a także… o pewnej bardzo niestrawnej zupie.

W celu podreperowania finansów zakonu, jak i zdobycia środków na „szczytny cel”, bohaterki gotowe są do największych poświęceń. W trakcie realizacji tego ważnego planu, swoje talenty i najskrytsze tajemnice odkryją przed nami: Siostra Przełożona ( Katarzyna Żak), Siostra Mary Hubert (Anna Dereszowska), Siostra Mary Roberta (Jolanta Fraszyńska), Siostra Mary Leo (Aleksandra Szwed/ Elżbieta Romanowska) oraz Siostra Mary Amnezja (Robert Rozmus).

Zapewniamy, że nie ma osoby, która mogłaby się uchronić przed urokiem osobistym tej wesołej gromadki. Więc nawet jeśli podczas spektaklu niespodziewanie okaże się, że weźmiemy udział w quizie – nie należy się przesadnie martwić. Siostra Mary Amnezja szybko o wszystkim zapomni. Każda z bohaterek jest wyjątkowa i niepowtarzalna - jednak ich największym atutem jest to, iż tworzą one niebywale zgrany zespół. Indywidualizm, entuzjazm i dopisujący siostrzyczkom czarny humor to znaki rozpoznawcze Zakonu Małych Sióstr z Hoboken.

Przewrotny humor, zabawa konwenansami oraz interakcja z publicznością, a także spora doza improwizacji, znakomita obsada aktorska jak i muzyka na żywo w wykonaniu zespołu muzycznego The Jobers daje nam pewność, że całość wypadnie śpiewająco.

OBSADA:

Katarzyna ŻAK, Anna DERESZOWSKA, Jolanta FRASZYŃSKA, Aleksandra SZWED / Elżbieta ROMANOWSKA, Robert ROZMUS

Bilety w cenie 60, 80 oraz 100 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

1
XML feed