Repertuar

Kabareton po ślonsku

18/10/2015 - 15:00


Jeżeli szukacie Państwo sposobu na poprawę humoru, to polecamy wizytę w Domu Muzyki i Tańca na kolejnej edycji Kabaretonu po ślonsku. Tym razem bawić Was będą: Kabaret Rak, Grzegorz Poloczek, Masztalscy, Jorgusie, Lucjan Czerny oraz gość specjalny Kabaret pod Wyrwigroszem.
Kabaretu Rak specjalnie przedstawiać nie trzeba, bawią nas już od ponad 30 lat. Mimo że ich skecze nie zawsze zrozumiałe są dla widzów spoza Śląska, niezmiennie wywołują salwy śmiechu i burzę oklasków. Z kabaretu odszedł po wielu latach Grzegorz Poloczek, ale on również przed Państwem wystąpi w zapowiadanej imprezie. Kolejny wykonawca to artyści z wieloletnim doświadczeniem, którzy na pewno rozbawią każdą publiczność, czyli Masztalscy. Ten duet znany jest nie tylko na Śląsku, dowcipne dialogi Ecika i Masztalskiego, w gwarze śląskiej, niezmiennie bawią miłośników dobrego humoru. Znamy ich też m.in. z takich programów rozrywkowych, jak „Lato z Radiem”, „Cztery pory roku”, „Sygnały dnia”. Popisy kabaretów okraszone zostaną występem zespołu Jorgusie, specjalizującego się w wykonywaniu własnych i innych popularnych utworów muzyki rozrywkowej, trafnie dobranych do publiczności i okoliczności. W imprezie udział weźmie także Lucjan Czerny – człowiek-orkiestra, kabareciarz i konferansjer. Gościem specjalnym będzie Kabaret pod Wyrwigroszem, który na estradach gości od wielu lat. Są z Krakowa, są absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, ale w kabarecie radzą sobie nieźle, wbrew panującej opinii, że zawodowi aktorzy nie mają do siebie dystansu. Oni mają, nie tylko dystans, ale też poczucie humoru. Aktualny skład kabaretu to: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Andrzej Kozłowski, Tomasz Olbratowski. Kabareton poprowadzi Grzegorz Stasiak, znany showman, wodzirej, konferansjer i... instruktor nauki jazdy. Serdecznie zapraszamy, dobra zabawa gwarantowana!

Bilety w cenie 50, 70, 90, oraz 120 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

XXIV koncert „Serce za serce” Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

14/11/2015 - 19:00

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL.

W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!!! Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status PODWÓJNEJ PLATYNY!!!

Jesienią ukaże się nowa płyta zespołu!

Koncert „Serce za serce” organizowany jest z myślą o uhonorowaniu osób, firm i instytucji, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo–badawczych, prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, są jej sprzymierzeńcami, przyjaciółmi oraz w rozmaity sposób przyczyniają się do kontynuacji dzieła założyciela i patrona Fundacji – Profesora Zbigniewa Religi.

Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

Bilety w cenie 40 oraz 50 złotych do nabycia tylko w systemie on-line

Koncert Galowy z okazji 93. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich

27/09/2015 - 17:00


Mijają już 93 lata od chwili, gdy Zabrze stało się miastem. Obchody tak pięknego jubileuszu wymagają odpowiedniej oprawy. Podczas urodzinowej gali w Domu Muzyki i Tańca zadba o nią Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz chór Resonans con tutti, nad którym pieczę od lat sprawują Maria Kroczek oraz Arlena i Waldemar Gałązkowie.
W programie koncertu najsłynniejsze utwory chóralne oraz muzyka Wojciecha Kilara.
Na koncert z okazji Święta Miasta zapraszamy w niedzielę 27 września o godzinie 17.

Bilety w cenie 30, 40, 50 oraz 60 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Strauss Gala

20/11/2015 - 19:00


Koncert z udziałem solistów, baletu oraz Straussowskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Wojeciecha Rodka

Strauss Gala to znakomicie wyreżyserowany, pełen uroku spektakl w przepięknych kostiumach z nostalgicznej epoki słynnego Franciszka Józefa.

To muzyczna podróż do krainy walca - świata pełnego gwaru, wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących oficerów.

Straussowska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Wojciecha Rodka zaprezentuje najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów. W programie koncertu znajdziemy cudowne walce, zabawne polki oraz najpopularniejsze fragmenty z operetek: Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wiedeńska krew, Noc w Wenecji. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca Nad pięknym modrym Dunajem jak również Marsza Radetzkiego.

Stylowe układy choreograficzne prezentowane przez balet oraz wspaniali soliści z pewnością sprawią, że spektakl ten będzie niezapomnianym przeżyciem.

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów w Polsce i zagranicą. Prezentowany był w salach koncertowych i operach wielu europejskich miast, m.in. w Berlinie, Zurychu, Oslo, Kopenhadze czy Brukseli. Straussowska Orkiestra Festiwalowa występująca za granicą pod nazwą European Strauss Orchestra od sześciu lat regularnie na przełomie roku odbywa tournée po Chinach, gdzie ich koncerty obejrzało już kilkaset tysięcy widzów.

Zatem już dziś zapraszamy Państwa do beztroskiej, wspólnej zabawy w muzycznym saloniku wiedeńskim, bo … Wielka sława to żart …

Bilety w cenie 70, 90 oraz 110 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Włoska Gala Operowa

14/10/2015 - 19:00

Włoska Gala Operowa to przygotowany starannie koncert, na który składają się najpiękniejsze fragmenty z najsłynniejszych oper.
W muzyce takich mistrzów opery jak Gaetano Donizetti, Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini czy Giuseppe Verdi, odnajdziemy cały skomplikowany świat ludzkich uczuć i namiętności i....... jak w życiu: trochę smutku, trochę radości...

Usłyszymy m. in. poruszającą „Pieśń o wierzbie” Desdemony, czy choćby dramatyczny duet Aidy i Amonastra „Ciel! Mio padre!”. W kalejdoskopie Verdiowskich bohaterów znajdzie się również nieszczęśliwy ojciec Król Filip i zakochana bez pamięci Violetta z Traviaty, która przeżywa pierwszą wielką miłość.

Czeka nas także spora dawka humoru..., za którą odpowiedzialny będzie Gioacchino Rossini i jego Cyrulik sewilski. Zapewniamy, że trudno będzie zachować powagę, kiedy na scenie pojawi się Figaro, cyrulik, który w popisowej arii „Largo al factotum” opisuje siebie jako człowieka do wszystkich zadań: golibrodę, balwierza, powiernika, swata i posłańca. W arii „Il vecchiotto cerca moglie" rozbawi nas wiecznie utyskująca służąca Berta - wyrazi ona swoje oburzenie postawą starca, któremu miłość odebrała rozum, każąc mu starać się o względy młodej dziewczyny. Usłyszmy także, w niecodziennej lekcji śpiewu, przezabawny duet na dwa soprany - humoreskę „Dwa koty”. Nie zabraknie również słynnej arii Don Basilia „La calunnia” („Aria o plotce”) porównującej plotkę do burzy zaczynającej się lekkim zefirkiem obmowy a kończącej się niszczącym kataklizmem niesławy.

Nasi artyści, wśród których znajdą się soliści z Włoch m.in. – Silvia Rampazzo (sopran), Roberto Jachini Virgili (tenor) – i z Polski m.in. Monika Michaliszyn (sopran), Damian Konieczek (bas) oraz Roncole Verdi Orchestra prowadzona przez niezwykle spontanicznego pełnego muzycznej pasji Stephena Ellery'ego (Anglia), ani na moment nie pozwolą wkraść się znużeniu czy monotonii. Zwłaszcza, że usłyszymy także – w mistrzowskim wykonaniu – pieśni neapolitańskie z „O sole mio”, „Wróć do Sorrento” czy „Santa Lucia”.

Bilety w cenie 70, 90 oraz 110 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Muzyczne Lato - Dyskoteka

28/08/2015 - 20:00

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Jak zwykle, na zakończenie lata, zapraszamy na wielką dyskotekę. Zapewniamy, że repertuar dobrany zostanie tak, by zadowolić gusty wszystkich chętnych do zabawy. Jeśli tylko dopisze pogoda, zapowiada się fantastyczna, roztańczona plenerowa impreza, którą zapamiętacie Państwo aż do następnego lata.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

Muzyczne Lato - Norbi

17/07/2015 - 20:00
Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Tym razem do Zabrza zawita piosenkarz, prezenter radiowy, dziennikarz telewizyjny Norbi, a właściwie Norbert Dudziuk. Pracował m.in. w Radiu Olsztyn czy w TVP Olsztyn. W 1997 roku debiutancki album Norbiego „Samertajm” zdobył muzyczną nagrodę Fryderyka w kategorii Album roku oraz był nominowany do tytułu Fonograficzny debiut roku. Norbi prowadził również teleturnieje „Fabryka gry”, „No to gramy!” i „Salon gier”, emitowane na antenie telewizji TVN i TVN Gra. Jest także jednym z bohaterów książki „Odnaleźć dobro” autorstwa Marzanny Graff-Oszczepalińskiej.
W 2007 roku zespół Wet Fingers wykonał remix przeboju „Kobiety są gorące”, do którego nakręcono teledysk. W 2011 roku Norbi wziął udział w nagraniu utworu „Mazurski cud”, powstałego w ramach akcji „Mazury Cud Natury”. W styczniu 2013 roku Norbi wystąpił gościnnie w utworze „Wiem, że Ciebie chcę” grupy Coolers. Od 6 do 20 marca 2015 Norbi brał udział w trzeciej edycji programu Dancing with the Stars. W 2015 roku artysta przygotowuje swój piąty album.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

Muzyczne Lato - Proletaryat

10/07/2015 - 20:00
Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Zespół powstał w listopadzie 1987, założony przez byłych muzyków grup: Zero i Nev. Muzycy zadebiutowali w maju 1988, biorąc udział w jednym z lokalnych przeglądów. W 1989 zakwalifikowali się do festiwalu w Jarocinie, w którym wystąpili zdobywając Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy. W tym samym roku dokonali pierwszych nagrań, które ukazały się w Polsce i we Francji. Nagrania zespołu zainteresowały realizatora Andrzeja Puczyńskiego, który zaproponował muzykom nagranie płyty. W 1990 zespół wystąpił ponownie na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobył trzy nagrody (publiczności, organizatorów i dziennikarzy). We wrześniu 2010 roku ukazała się płyta Proletaryatu zatytułowana „Prawda”, na której znalazło się dziesięć nowych kompozycji. Do dwóch utworów – „Ból” i „Ruchomy cel”, zespół nagrał teledyski. W grudniu tego samego roku została wydana gra komputerowa Music Master Chopin, do której Proletaryat nagrał anglojęzyczny utwór zatytułowany „Time to Rise”. Zgodnie z wizją gry, był on zainspirowany twórczością Fryderyka Chopina. 13 kwietnia 2015 r., nakładem Agencji Artystycznej MTJ, ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany „Oko za oko”. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”. Obecny skład Proletaryatu: Tomasz „Oley” Olejnik – śpiew, Dariusz „Kacper” Kacprzak – gitara basowa, Wiktor Daraszkiewicz – gitara, Robert „Mały” Hajduk – perkusja.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

Muzyczne Lato - Mateusz Mijal

24/07/2015 - 20:00
Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Mateusz Mijal urodził się w 1986 roku w Jaśle, jednak jego kariera muzyczna związana jest ściśle z Krakowem. Mateusz ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Krakowie w klasie trąbki. Już jako dziecko brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów, a od osiemnastego roku życia brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje. Krótko był wokalistą zespołu Skangur, a potem rozpoczął współpracę z zespołem Dukat, by później dołączyć do grupy Chłopacy. W 2012 roku Mateusz Mijal, w duecie z raperem Liberem, stworzył utwór „Winny” – propozycję w sam raz na koncert Muzycznego Lata.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

Muzyczne Lato - Perfect – Game Cover

21/08/2015 - 20:00
Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Ostatnią gwiazdą Muzycznego Lata będzie włocławski zespół coverowy, który gra polskie utwory rockowych legend, głównie z lat 80. Na scenie Śląskiego Rancha w wykonaniu zespołu Game Cover usłyszymy tym razem piosenki zespołu Perfect.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ

1
XML feed