Repertuar

Po naszymu, czyli po śląsku

22/11/2015 - 16:00


Jubileuszowa 25. już edycja konkursu „Po naszymu, czyli po śląsku”, W tym roku konkursowa gala o tytuł „Strzybnego Ślązoka” odbędzie się 22 listopada o godz. 16.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Uczestniczyć w niej będą zwycięzcy półfinałowych zmagań, którymi będą laureaci wszystkich dotychczasowych 24. edycji. Jurorami będą profesorowie: Dorota Simonides, Jan Miodek i ks. Jerzy Szymik. Konkurs „Po naszymu, czyli po śląsku” to gratka dla miłośników dobrego humoru i śląskiej gwary. Finały Ślązaka Roku od lat cieszą się ogromną popularnością, ponieważ promują ludzi posługujących się śląską gwarą - zarówno tą opolską, cieszyńską, rybnicką, jak i wieloma innymi jej odmianami. Od początku, to znaczy od 1993 roku, przewinęło się przez konkurs blisko dwa tysiące uczestników z kraju i zagranicy. Imprezie towarzyszyć będzie wybór Honorowego Ślązaka Roku oraz występ Anny Wyszkoni, Haliny Kunickiej i Krzysztofa Respondka. Pomysłodawczynią konkursu i jego wieloletnią organizatorką jest senator Maria Pańczyk, od ponad 40 lat związana z Radiem Katowice.

Bilety w cenie 50 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

ANDRZEJKOWA ŚLĄSKA GALA HUMORU

29/11/2015 - 18:00

29 listopada zapraszamy do Domu Muzyki i Tańca na wyjątkową, bo andrzejkową Śląską Galę Humoru, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Andrzejki po Śląsku i cygańsku.

Na scenie spotka się niespotykana dotąd plejada śląskich gwiazd, wspaniałych zaproszonych gości i niepowtarzalny Don Wasyl!

Romski piosenkarz, kompozytor i animator ruchu kulturalnego polskich Cyganów przyjedzie do Zabrza ze swoim licznym zespołem muzycznym i wspaniałymi tancerkami. W ten niezwykły wieczór na Publiczność będą czekały liczne atrakcje: wróżby, cygańskie tańce i piosenki, znakomity humor i oczywiście specjalna scenografia.

Jednym słowem najlepsza i największa andrzejkowa zabawa. Oczywiście tylko w Zabrzu i tylko z Państwem!

Wystąpią także:
- Mirek Szołtysek i Wesołe Trio,
- Mirosław Jędrowski z kabaretem,
- Mariusz Kalaga,
- Jacek Silski (Artysta wykona mini recital, a gościnnie towarzyszyć mu będzie wyjątkowa gwiazda z Armenii - Naira Ayvazyan)
- Grzegorz Poloczek,
- Claudia i Kasia Chwołka,
- Karpowicz Family

Całość poprowadzi niezastąpiony duet: Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek, którzy przedstawią także swój nowy program.

Bilety w cenie 60, 90, 100, 120 oraz 150 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

III Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu - Koncert Finałowy

25/10/2015 - 17:00

Historyczne wydarzenie - polska premiera Koncertu na trąbkę i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego - będzie miało miejsce w trakcie zbliżającej się trzeciej edycji - noszącego imię Mistrza - Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego - poziom 320 w Zabrzu.

Koncert na trąbkę i orkiestrę Patrona Festiwalu zabrzmi po raz pierwszy w Polsce na koncercie finałowym 25 października 2015 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Utwór napisany został dla węgierskiego wirtuoza trąbki, prawdziwej gwiazdy światowego formatu - Gabora Boldoczkiego, który wykona go z towarzyszeniem Sinfonietty Cracovii pod dyrekcją Jurka Dybała.

Finałowy koncert uświetni widowisko akrobatyczno-taneczne w wykonaniu artystów sztuki ruchu Teatru Ocelot do dźwięków słynnego Bolero Maurice’a Ravela.

KONCERT FINAŁOWY: 25 października 2015, godz. 17.00.

Polska premiera „Koncertu na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego
W programie:
Krzysztof Penderecki – Koncert na trąbkę i orkiestrę
Fazil Say – Koncert na trąbkę op. 31
Maurice Ravel - Le tombeau de couperin
Maurice Ravel – Bolero
Gabor Boldoczki - trąbka
Sinfonietta Cracovia
Jurek Dybał – dyrygent
Teatr Ocelot – artyści sztuki ruchu

Bilety w cenie 30 oraz 50 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Kabaret Moralnego Niepokoju

27/11/2015 - 19:00


„Jerzyk dzisiaj nie pije” to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, w skład którego wchodzi znana m.in. z serialu „Złotopolscy” czy „Przyjaciółki” Magdalena Stużyńska. Spektakl (oficjalna premiera odbędzie się w listopadzie 2015 roku) jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski i Polaków. Wśród nich znajdują się niewątpliwe takie hity, jak „Palenie” – rozmowa dwóch właścicieli psów, która obiera nieoczekiwany obrót, „Odrabianie lekcji” – coś co przeżył każdy z nas jako dziecko lub rodzic oraz tytułowy „Jerzyk dzisiaj nie pije” – czyli co robić gdy na imieninach żona zabrania mężowi napić się z kumplami.
Bywa inteligentnie, bez przerwy za to jest śmiesznie. Co więcej, spektakl jest na tyle kulturalny (jedno nieładne słowo na prawie dwie godziny programu), że można przyjść z dziećmi.

Warto zobaczyć najnowszy spektakl KMN z jeszcze jednego powodu – jego twórcy nie będą w przyszłości ani młodsi ani chudsi niż teraz.
Grupie towarzyszą na scenie żywi muzycy, czyli zespół „Gwiazda z zagranicy”.

Bilety w cenie 60, 70 oraz 80 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

15-lecie Kabaretu Neo-Nówka

11/12/2015 - 20:00

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy jubileuszowy koncert Kabaretu Neo-Nówka, podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji. W programie zobaczycie państwo największe hity kabaretu.

Nie zabraknie kultowego już skeczu "Niebo", który został przez widzów wybrany skeczem 30-lecia, czy bezkompromisowej Pani Wandzi Nierusz z domu Zostaw, która potrafi wyjść obronną ręką z każdej niewygodnej sytuacji. Neo-Nówka szykuje także kilka niespodzianek, które mają być dopełnieniem całości. O warstwę muzyczną zadba koncertujący od lat z kabaretem zespół Żarówki.

To po prostu trzeba zobaczyć. Proszę nie zapomnieć o prezentach, w końcu to 15. urodziny Neo-Nówki.

Bilety już wkrótce do nabycia w kasie DMiT.

PARIS! THE SHOW

10/03/2016 - 20:00


Nowe widowisko muzyczne autorów Piaf! The Show z najsłynniejszymi francuskimi piosenkami lat 40. i 50. z repertuaru Charlesa Aznavoura, Jacques’a Brel'a, Edith Piaf, Maurice’a Chevaliera, Josephine Baker czy Yves’a Montanda!

Po raz pierwszy w Polsce Paris! The Show! To wyjątkowe muzyczne widowisko, oddające hołd największym francuskim piosenkom lat powojennych, które stworzyły niezapomnianą atmosferę Paryża lat 40. i 50. Jedną z gwiazdą jest Anne Carrere, znana z Piaf! The Show. Spektakl przenosi widzów na sceny najsłynniejszych paryskich scen muzycznych i kabaretów. W programie usłyszymy 30 najbardziej francuskich piosenek największych artystów sceny francuskiej, takich jak: Charles Aznavour, Jacques Brel, Edith Piaf, Maurice Chevalier, Lucienne Boyer, Charles Trenet, Josephine Baker, Yves Montand w wykonaniu trzech solistów oraz zespołu i tancerzy. Wszystko w bogatej aranżacji scenograficznej w premierowym wykonaniu w Polsce!

Więcej na temat koncertu: www.paris-lespectacle.com

https://www.youtube.com/watch?v=ZoUsSKXYwsw

Bilety w cenie 85, 115, 145 oraz 165 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Cassandra Wilson

04/11/2015 - 20:00


Cassandra Wilson,
dwukrotna laureatka nagrody Grammy
4.11.2015 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu
na jedynym koncercie w Polsce.

Koncert zapowiada się niesamowicie, artystka promować będzie na nim swój najnowszy -znakomity album - "Coming Forth by Day" dedykowany twórczości Billie Holiday.

Wydawnictwo ukazało sie na rynku dokładnie 7 kwietnia 2015, w 100. rocznicę urodzin Billie Holiday.
"Coming Forth by Day" to tytuł staroegipskiej "Księgi umarłych" - zbioru zaklęć mających pomóc w wędrówce w zaświaty. - To jest mój hołd dla piękna, mocy i geniuszu Billie Holiday - powiedziała Cassandra Wilson po nagraniu płyty. Mój album jest zbiorem muzycznych zaklęć, przewodnikiem przez mity, które narosły wokół jej życia. Jest siłą napędową ponownego zaistnienia twórczości Billie Holiday w XXI wieku.

Nowy album prezentuje wokalistkę w świetnej formie.
- Postanowiliśmy dotrzeć do głębi tekstów - powiedział producent Nick Launay, który współpracuje z Nickiem Cave`em i grupą Arcade Fire. Rezultatem tego jest zupełnie nowe doświadczenie dla słuchaczy, zarówno tych, którzy znają Cassandrę, jak i dla tych, którzy dopiero ją odkryją. Ta muzyka jest poruszająca, wnika w uszy i duszę.

- Spełniło się moje marzenie - podkreśla wokalistka. Zakochałam się w głosie Billie Holiday, kiedy tylko ją usłyszałam. Inspiruje mnie przez całą moją karierę.
To będzie koncert, który na długo zapadnie w nasze serca i pamięć!

Bilety w cenie 139, 189 oraz 239 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

"Kiedy kota nie ma" Spektakl Teatru CAPITOL

12/03/2016 - 18:00"Kiedy kota nie ma..." istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli.
Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące!
Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

OBSADA (zamiennie):

Katarzyna SKRZYNECKA/ Violetta ARLAK

Anna GORNOSTAJ/ Maja BAREŁKOWSKA

Jacek LENARTOWICZ/ Piotr CYRWUS

Wojciech WYSOCKI/ Piotr ZELT

Zofia ZBOROWSKA/ Aleksandra GRZELAK

Aneta ZAJĄC / Marta WIERZBICKA

Bilety w cenie 60, 80 oraz 100 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Chór Alexandrowa

30/11/2015 - 19:00


Chór Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSSR. Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem, utalentowanym profesorem moskiewskiego konserwatorium. Pierwszy występ chóru miał miejsce 12 października 1928 roku. W skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 artystów: oktet wokalny, dwóch tancerzy i dwóch muzyków. Dopiero w kilka lat później, w połowie lat 30., grupa znacznie się rozrosła i stała się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną. Działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej - żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi. Chór odpowiadał w ten sposób na ważne zdarzenia w kraju i reagował na potrzeby społeczeństwa.

Bilety w cenie 120, 130, 150, 170 oraz 200 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

Koncert Noworoczny 2016

03/01/2016 - 17:00

Jak zwykle z początkiem nowego roku zapraszamy Państwa do Domu Muzyki i Tańca na prawdziwą ucztę melomana. Tym razem wystąpią: Zabrzańska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, Iwona Handzlik, „Glass Duo” - Anna i Arkadiusz Szafrańcowie grający na szklanej harfie (czyli instrumencie zbudowanym z kieliszków) oraz tancerze – Zofia Czechlewska, Milena Burchardt, Joanna Lichorowicz, Adam Czechlewski, Sławomir Greś. W programie gala muzyki popularnej.
Iwona Handzlik urodziła się w Bielsku-Białej. W 1999 roku otrzymała dyplom w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Następnie kontynuowała edukację muzyczną jako wokalistka. W 2004 otrzymała stypendium Socrates-Erasmus, które pozwoliło jej na naukę w Lubece (Niemcy). Jako studentka trzeciego roku zaczęła współpracować z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie występowała przez dwa lata. W latach 2006 i 2011 Iwona Handzlik była solistką Opery Wrocławskiej. Z kolei w 2006 roku zadebiutowała w Operze Narodowej w Warszawie w roli Adele podczas koncertu noworocznego. Współpracowała z wieloma polskimi operami i filharmoniami. Odbyła tournée po Holandii, Belgii i Francji, dała koncerty w Kanadzie i Tajlandii.
Tak więc czeka nas spora dawka przyjemnych wrażeń.
Serdecznie zapraszamy na koncert.

Bilety w cenie 40, 60, 80 oraz 100 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

1
XML feed