Repertuar

Freddy Cole

09/11/2016 - 20:00

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Freddy Cole, jeden z najlepszych pianistów jazzowych na świecie, brat legendarnego Nat King Cole'a przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Artysta będzie promował swój najnowszy album "He Was The King" dedykowany pamięci brata. Podczas koncertów na pewno nie zabraknie takich piosenek jak "Mona Lisa", "Unforgettable", ale i innych jazzowych klasyków.
Chociaż istnieją niewątpliwe podobieństwa w barwie jego głosu, upodabniające go do brata, to jednak głos Freddy'ego jest bardziej zachrypnięty, płaczliwy, bardziej jazzowy. To elegancki wokal, czasami przechodzący w recytację. Sposób artykulacji, muzyczne wyrafinowanie, własny styl, który wypracowywał przez lata, sprawiają, że jest najbardziej szanowanym, lirycznym, jazzowym gawędziarzem.

Bilety do nabycia od 17 marca w www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl

2014-04-06 Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia Zespołu Tanecznego "MAK"

6 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca swoje 30-lecie świętować będzie Zespół Taneczny „MAK”.
Podczas koncertu wystąpi 150 osób związanych z zabrzańskim zespołem – będą wśród nich zarówno obecni jak i byli członkowie. Kwietniowy koncert dostarczy nie tylko muzycznych wrażeń, ale z pewnością będzie również okazją do wspomnień.

Powstała w 1984 r. grupa od razu zaskarbiła sobie sympatię widzów.
Zespół, uczestniczący w licznych przeglądach i konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, ma na swoim koncie wiele festiwalowych nagród – w ciągu 30-lecia istnienia zdobył ich ponad 240. Występował również m.in. z Majką Jeżowską, Robertem Janowskim czy ekipą telewizyjnego Tik-Taka.

Repertuar zespołu tworzą tzw. miniatury taneczne, czyli krótkie układy związane z przekazem konkretnych emocji.
Kierownikiem i choreografem zespołu jest Małgorzata Makowska - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu
i Wydziału Animacji Społeczno-Kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zespół Taneczny „MAK” działa przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Mikulczycach.

Szczegółowe informacje dot. koncertu oraz sprzedaży biletów można uzyskać
w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 (Zabrze, ul. Tarnopolska 50), tel.: 32 271 76 09

2014-01-25 X FACTOR

Fanów telewizyjnego show TVN - X Factor mamy przyjemność poinformować, że znane są już terminy przesłuchań do czwartej edycji programu. Jeśli chcecie zobaczyć jurorów i wysłuchać uczestników kolejnego X Factora na żywo w Domu Muzyki i Tańca – zapraszamy 23, 24 i 25 stycznia 2014 roku.
Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane wrażenia. Jeżeli przyjdziecie na tę imprezę raz, będziecie chcieli wracać do nas ponownie.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie DMiT na:
- nagranie od godz. 12.00 do godz. 18.30
- nagranie od godz. 18.30 do godz. 22.00

2013-12-01 Międzynarodowa Gala Cyrku – Zabrze 2013

Artyści światowej sławy i show na najwyższym poziomie, to wszystko już 1 grudnia na scenie Domu Muzyki i Tańca.

Słynny festiwal cyrkowy w Monte Carlo przyciąga tłumy, ale na szczęście nie trzeba jechać aż tak daleko, by bawić się równie świetnie. Już 1 grudnia w Zabrzu odbędzie się Międzynarodowa Gala Cyrku, której gościem będzie Cyrk Korona. Show na światowym poziomie z niesamowitymi pokazami zachwyci każdego widza. Na scenie pojawią się akrobaci, treserzy, iluzjoniści i klauni między innymi z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Widzów zachwycą popisy białych tygrysów. Artystom z całego świata towarzyszyć gwiazdy TVN: zespół The Chance i Sabina Jeszka. Galę poprowadzą Piotr „Ssnake” Wąsik oraz Grzegorz Poloczek z kabaretu RAK.

Cyrk pojawi się w Domu Muzyki i Tańca po raz drugi w jego liczącej ponad pół wieku historii! Pierwsza cyrkowa gala odbyła się w latach 80. XX wieku. Wtedy sala wypełniła się po brzegi, a przedstawienie wzbudziło aplauz publiczności.

Zapraszamy 1 grudnia na cyrkową galę do Zabrza! Tego wydarzenia nie można przegapić!

Kupując bilet VIP-owski w cenie 150 złotych macie Państwo niepowtarzalną okazję nawiązać bliższą znajomość z białym tygrysem, którego można będzie nakarmić, pogłaskać czy przytulić. Co odważniejsi będą mogli pospacerować z nim po holach Domu Muzyki i Tańca. Wszystko to oczywiście można będzie uwiecznić na fotografiach. Taka okazja już nigdy się Państwu nie nadarzy! Skorzystajcie więc i kupcie VIP-owski bilet.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

2014-02-02 WIELKA GALA STRAUSS & PRZYJACIELE


„Wielka Gala Strauss i Przyjaciele” to wyjątkowa okazja do spotkania z muzyką rodziny Straussów, wybitnych kompozytorów austriackich, mających w swoim dorobku niezliczoną liczbę dzieł cenionych i uwielbianych nie tylko przez miłośników muzyki klasycznej. Walce „Nad pięknym modrym Dunajem” oraz „Róże południa”, polka „Tritsch-Tratsch”, „Marsz Radetzkyego” czy operetka „Zemsta nietoperza” to zaledwie wycinek z nieskończenie długiej listy utworów, które wyszły spod pióra Straussów. W roli gospodarzy wieczoru wystąpi niezwykły duet prowadzących – Bogusław Kaczyński i Krzysztof Skiba. Zespół z Orkiestrą Collegium F pod dyrekcją Maestro Marcina Sompolińskiego – przy dźwiękach najsłynniejszych operetkowych arii, słodkich walców, skocznych polek i ognistych czardaszy – zabierze nas w magiczną podróż do Wiednia epoki Franciszka Józefa oraz zaczarowanej krainy muzyki Straussów. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej bowiem na scenie zagoszczą również cenieni, doskonale znani i lubiani przez Państwa artyści, m.in. Katarzyna Hołysz, Zbigniew Wodecki i Andrzej Lampert oraz mistrzowska para taneczna:Anna Głogowska i Rafał Maserak.

Bilety w cenach:
Parter Premium - 150zł
Parter Standard - 95 zł
Balkon Premium - 150 zł
Balkon Standard Plus - 130 zł
Balkon Standard - 95 zł
do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

2013-12-04 Barbórka z Marcinem Dańcem


Dzień Górnika to święto, o którym nie trzeba w naszym regionie nikomu przypominać. Już od kilku pokoleń tego dnia w śląskich domach się świętuje. Nawet w tych, w których nikt w kopalni nie pracuje, bo to nie tylko święto górników, to święto wszystkich Ślązaków. Od rana grają górnicze orkiestry, odprawiane są uroczyste msze święte, odbywają się akademie... Do obchodów tego wyjątkowego święta dołącza też Dom Muzyki i Tańca i zaprasza na specjalny koncert, w którym wystąpią: znany i lubiany kabareciarz Marcin Daniec, piosenkarka Krystyna Giżowska, znani i lubiani artyści popularyzujący śląską gwarę, czyli Mirek Szołtysek, Damian Holecki i Marian Makula oraz piosenkarz Krzysztof Kiljański.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).

3
XML feed