Archiwum imprez

Scena Kabaretowa - Kabaret Długi i Czerwony Tulipan


Scena Kabaretowa

WIOSNĄ DOBRZE SIĘ PRZYTULIĆ


W czwartek 29 marca 2007 r. o godz. 19.00, odbyła się kolejna odsłona Sceny Kabaretowej Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca.

Tym razem gościem Kabaretu Długi był zespół z pogranicza kabaretu, krainy łagodności, poezji śpiewanej i teatru - Czerwony Tulipan.

Ten olsztyński, kultowy zespół powstał w 1985 roku, a tworzą go: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Stefan Brzozowski i Andrzej Czamara.
W ponad dwudziestoletniej działalności grupa wydała kilka kaset magnetofonowych i 9 płyt CD, w tym "Platynowe przeboje". Mimo nieobecności w mediach ma na swoim koncie sporo przebojów. Czerwony Tulipan znakomicie sprawdza się na koncertach, potrafi rozśmieszyć i wzruszyć do łez.


Mistrzostwo warsztatowe, wspaniale zharmonizowane głosy, świetne aranżacje, wirtuozeria instrumentalistów, piękne i niebanalne melodie oraz najwyższej próby teksty - to wszystko Czerwony Tulipan prezentuje swoim widzom i słuchaczom, których liczba lawinowo rośnie. Piosenki "Jedyne co mam", "Czyści jak łza", "Wybuduj mi dom", "A jednak po nas coś zostanie" i wiele innych widownia śpiewa razem z zespołem.

W Kawiarni Artystycznej zespół przedstawił program "Wiosną dobrze się przytulić na długo".

Muzyka Świata: Bliżej Bałkanów

W marcu w Kawiarni Artystycznej DMiT rozpoczął się cykl imprez Muzyka Świata, podczas których prezentowane były dźwięki, zwyczaje i kultura wybranego kraju. Pierwsze spotkanie, Bliżej Bałkanów, odbyło się 2 marca o godz.19.00.

2007


Walentynkowa Scena Kabaretowa

Przejdź do galerii fotografii14. lutego 2007 r. odbyła się Walentynkowa Scena Kabaretowa.

Gospodarze wieczoru - Jacek Łapot i Piotr Skucha przedstawili trzy prapremierowe skecze, dwie piosenki, jedną laureatkę i niejedną niespodziankę. Gościem specjalnym programu był jeden z najwszechstronniejszych artystów polskiej estrady, filmu, radia, telewizji, gwiazda kilku dekad, do tego uznany i utytułowany grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Jacek Fedorowicz.

Scena Kabaretowa Kawiarni Artystycznej

Galeria Sceny KabaretowejW czwartek, 25 stycznia 2007 r. o godz. 18.30, nastąpiło oficjalne otwarcie Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Będzie ona pełniła rolę drugiej, kameralnej sceny DMiT, a jej klubowy wizerunek z pewnością przypadnie do gustu nie tylko mieszkańcom Zabrza. Powstało nowe miejsce, gdzie w kameralnej atmosferze będzie można posłuchać muzyki na żywo i spotkać się ze znanymi twórcami. Planowane są m.in.: koncerty muzyczne, spotkania autorskie, recitale, imprezy klubowe z DJ-ami, a także bale karnawałowe z gwiazdami tańca.

Działalność Kawiarni rozpoczęła Scena Kabaretowa, którą poprowadzili Jacek Łapot i Piotr Skucha z kabaretu Długi. Raz w miesiącu gospodarze przedstawiać będą premierowy program kabaretowy z gościnnym udziałem najciekawszych postaci polskiego kabaretu. Gwiazdą pierwszego programu był satyryk, felietonista, poeta, gitarzysta i kompozytor - Krzysztof Daukszewicz.

Początki jego działalności przypadają na lata 1976 - 1978, kiedy to wraz z kabaretem Gwuść zdobywał liczne nagrody: m.in. Złotą Szpilkę na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry, Złote Rogi Kozicy w Zakopanem. Daukszewicz przez 4 lata występował w kabarecie Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR w kawiarni hotelu Bristol, będąc jednocześnie kierownikiem literackim teatru Na Targówku, gdzie wystawił dwa swoje spektakle: Dziury na drodze i Dzieci Taty Zeusa. Po opuszczeniu kabaretu ZAKR w 1983 r. założył własny o nazwie Hotel Nitz, w którym występował razem z Januszem Gajosem. Występował również z kabaretem Pod Egidą.

Koncert piosenek zimowych

Galeria fotografii20 grudnia 2006 r. o godz.18.00 w "Kawiarni Artystycznej" Domu Muzyki i Tańca odbył się wokalno-instrumentalny koncert piosenek zimowych w wykonaniu słuchaczek Studium Muzyki Rozrywkowej VENO`S STUDIO z Zabrza.

Wieczór kolędowy

Galeria fotografii

W poniedziałek, 18 grudnia 2006 r. o godz. 18.00 w "Kawiarni Artystycznej" Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu najmłodszych uczniów
Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. VENO`S STUDIO z Zabrza.


W programie usłyszeliśmy tradycyjne polskie kolędy i pastorałki z akompaniamentem instrumentów klawiszowych.

Kiermasz choinkowy i unikatowe szopki w DMiT
Szopki nawiązują do tradycji odległej czasowo i przestrzennie. U ich źródeł tkwi niezwykła idea św. Franciszka, który chcąc – w perspektywie świętowania Bożego Narodzenia - pobudzić wyobraźnię wiernych zainscenizował w 1223 roku pierwszą „żywą” scenę nawiązującą do betlejemskiej stajenki. Niedługo potem zjawisko dotarło na ziemie polskie, a od XVI w. nastąpiło znaczące wzbogacanie dramaturgii jasełkowych przedstawień. Tajemnica i niezwykłość Narodzenia Pańskiego znalazły też swoje odzwierciedlenie w różnorodnych próbach rekonstruowania samego miejsca schronienia Świętej Rodziny.

Zabrzański Wrzesień

24 września 2006 r.

godz. 17.00 - 18.00 - zabawa dla dzieci: wystąpili popularny Kulfon i żaba Monika
godz. 18.00 - 19.00 - koncert zespołu folklorystycznego
godz. 19.00 - 20.30 - kabaret OT.TO
godz. 20.30 - 22.00 - występ zespołu PAPA DANCE

Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

I Festiwal Potraw Śląskich

17 września 2006 r.

13.00 - 15.00 - występy zespołów folklorystycznych z naszego regionu
15.00 - 16.00 - występ zespołu CZEREMSZYNA z Podlasia
16.00 - 17.00 - Ryszard Makowski z zespołem
18.00 - 20.00 - zespół MYSLOVITZ

Europa rozszerza swoje granice, otwiera podwoje i zaprasza kolejne kraje, kolejne Duże i Małe Ojczyzny. I wówczas zamiast spokojnie dać się wchłonąć, kto żyw szuka swojej odrębności. Pełnię dziedzictwa możemy docenić tylko wtedy, gdy poznajemy ją wielowymiarowo: krajobraz, ludzi, kulturę, obyczaje, a także sztukę kulinarną.

...
55
...
XML feed