Archiwum imprez

2010-04-22 AUDIOFEELS


Ten zespół na scenie Domu Muzyki i Tańca gościł już w listopadzie 2009 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez zabrzańską publiczność. Tak też zapewne będzie na ich kolejnym koncercie.
Szerokiej publiczności stali się znani dzięki programowi „Mam talent”. Znane od lat piosenki w ich wykonaniu na nowo porwały publiczność. Zespół Audiofeels powstał w Poznaniu, w kwietniu 2007 roku, z inicjatywy ośmiu młodych wokalistów. Doświadczenie śpiewacy zdobywali w słynnych poznańskich chórach chłopięcych oraz w Chórze Akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zespół jest nieomylnie rozpoznawany dzięki pionierskiemu na polskim rynku wykorzystywaniu gatunku muzycznego „Vocal Play”. Polega on na wzbogacaniu muzyki a capella imitacją brzmienia instrumentów muzycznych za pomocą głosów oraz elementami improwizacji. W ich repertuarze znajdują się hity takich gwiazd jak Michael Jackson, Bee Gees, Quincy Jones czy Red Hot Chili Peppers. Panowie z Audiofeels twierdzą, i dają tego dowód, że doskonale współbrzmiące ludzkie głosy mogą zabrzmieć jak profesjonalna orkiestra. Sami dowcipnie podsumowują swój potencjał: 9 facetów (zespół + akustyk), 222 lata życia i 133 lata śpiewania.

2010-03-28 Jesus Christ Superstar


Jesus Christ Superstar słynna rock-opera, która przedstawia Jezusa jako najsłynniejszego idola wszech czasów.
Z piasków pustyni niczym fatamorgana wyłania się autokar. Wysiadają z niego młodzi ludzie, którzy zakładają kostiumy, wyładowują rekwizyty i rozpoczynają próbę widowiska „Jesus Christ Superstar". Judasz jest pełen obaw i wątpliwości. Nie wierzy, że Jezus jest Synem Bożym. Maria Magdalena również przeżywa rozterkę. Nie jest pewna swoich uczuć do Jezusa. Na razie jednak układa go do snu i śpiewa mu słodką kołysankę... Tak rozpoczyna się słynny film Normana Jewisona z 1973 r. o ostatnich siedmiu dniach życia Chrystusa. Powstał on na podstawie musicalu Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a, wystawianego wcześniej na Brodwayu. Dzieło Webbera i Rice'a zainspirowało również Marcela Kochańczyka.

2010-02-06 Tajemniczy Ogród


Książka Frances Hodgson-Burnett pt. „Tajemniczy ogród” należy do kanonów literatury dziecięcej i zachwyca młodych czytelników już sto lat! Tym razem obejrzeliśmy losy Mary Lennox i Colina Crawena w musicalu dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanym przez krakowski Teatr Bagatela. Przedstawienie opowiada o losach dzieci, które dzięki przyjaźni i wspólnej pracy odnajdują sens i radość życia. A wszystko dzieje się w scenerii budzącego się do życia ogrodu. Wielkim atutem tego musicalu jest to, że główne role grają w nim niezwykle utalentowane dzieci, którym partnerują dorośli aktorzy.

2010-04-14 SCOOBY-DOO i Widmo Piratów NA ŻYWO!


Odpowiadając na marzenia naszych najmłodszych widzów, przedstawiamy Tajemniczą Spółkę: SCOOBY-DOO, Kudłaty, Fred, Daphne i Velma w poszukiwaniu pirackiego statku! Najpopularniejsze postaci z Hanna-Barbera na żywo na scenie! Zobaczycie wyjątkową mieszankę strachu i dobrego humoru. Strachliwy SCOBBY-DOO i jego żądni przygód przyjaciele zapraszają Was na spotkanie z duchem! Znakomita zabawa zarówno dla rodziców, którzy dorastali przy SCOBBY-DOO, jak również dla ich pociech, które odkryją Tajemniczą Spółkę po raz pierwszy!

2010-04-18 ANDRZEJ PIASECZNY & SEWERYN KRAJEWSKI TOUR 2010


NAJLEPSZY POLSKI WOKALISTA oraz LEGENDA POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ w koncercie jakiego jeszcze nie było!!!
Po niebywałym sukcesie trasy jesiennej Artyści rozpoczynają cykl koncertów wiosennych promujących płytę live „Na przekór nowym czasom - live”, która już w dniu premiery (30.11.2009 r.) otrzymała status Złotej.

2010-01-16 Laury Umiejętności i Kompetencji 2009


Uroczystość wręczenia prestiżowych wyróżnień jakimi są Laury Umiejętności i Kompetencji. To 18 lat temu zrodziła się idea wyróżniania Laurami Umiejętności i Kompetencji nieprzeciętne osobowości wnoszące nieoceniony wkład w rozwój kraju i wizerunek Polski w świecie oraz firmy, instytucje i organizacje legitymujące się sukcesem gospodarczym, stwarzając tym samym wzór do naśladowania.

Galę prowadził Krzysztof Ibisz.

Zobacz zdjęcia z imprezy

2010-03-27 GAELFORCE DANCE – Mistrzowie Tańca Irlandzkiego


Gaelforce Dance wracają, aby zaspokoić niedosyt polskiej publiczności, która wprost uwielbia ich szalone, pełne energii, spektakularne występy. Tak oszałamiającym sukcesem jaki odnoszą na świecie niewiele grup może się pochwalić. Wiosną 2010 roku wystąpią w największych polskich miastach, aby po raz kolejny udowodnić, że są najlepszym zespołem tańca irlandzkiego na świecie!

2009-01-01 Powitanie Nowego Roku przed Domem Muzyki i Tańca

Wyjątkowa impreza przed Domem Muzyki i Tańca. Gorące rytmy serwował nam DJ. Wszyscy świetnie się bawili. O północy był pokaz sztucznych ogni.

2010-02-13 Festiwal Piosenki Śląskiej


Ślązacy znani są z tego, że lubią się bawić i każda okazja jest dobra, żeby propagować śląską kulturę i język. W tym celu zorganizowany został Festiwal Piosenki Śląskiej, na który złożyły się „Debiuty” i „Premiery”. I właśnie 13 lutego zakwalifikowani przez komisję wykonawcy zostali poddani ostatecznej weryfikacji podczas występu na żywo na scenie DMiT-u. Laureatów koncertu „Debiuty” i „Premiery” wyłoniła publiczność oraz jury.
Podczas koncertu usłyszeliśmy także znanych śląskiej (i nie tylko) publiczności wykonawców: Mirka Jędrowskiego, Andrzeja Cierniewskiego, Gang Marcela, Bayery, Golden Mix, Janinę Liberę, KGB - Kabaretową Grupę Biesiadną, Jacka Silskiego. Dobra zabawa gwarantowana!

2010-01-22 Violetta Villas


Jej repertuar to kilkaset piosenek śpiewanych w dziewięciu językach. Jej wyjątkowy głos ma rozpiętość prawie pięciu oktaw. Gra na fortepianie, puzonie oraz skrzypcach. Uważana jest za legendę polskiej muzyki, a piosenki w jej wykonaniu wciąż wywołują ciarki na plecach.
Violetta Villas, która zdecydowała się wrócić na scenę, odwiedzi Zabrze.

...
55
...
XML feed