Archiwum imprez

Bębniarze Yamato nadchodzą

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ZabrzuPo ogromnych sukcesach na całym świecie bębniarze Yamato odwiedzili nasz kraj. 31 maja 2007 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zaprezentowali nowy program „SHIN-ON–Rytm serca”. Występ bębniarzy z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). Artyści wspaniale interpretują muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni.
 

wiosna.hip-hop.pl

wiosna.hip-hop.pl

21.03.2007 r. godz. 19.00


Długo oczekiwana wiosna 21 marca zagościła na dobre. Co zrobić, by nie nudzić się wieczorem w Dniu Wagarowicza i uczcić nadejście wiosny? Dobrą propozycją była impreza w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca: wiosna.hip-hop.pl . W koncercie wystąpili tworzące trzon zabrzańskiego hip-hopu grupy: Szerman Sekcja, AMC, Feme oraz D.J.XL i DeJotBq.

Święty Patryk w Kawiarni Artystycznej

Święty Patryk w Kawiarni Artystycznej

17.03.2007 r.

Święty Patryk - patron Irlandii – ma swoje święto 17 marca. Tego dnia odbywają się największe imprezy na Zielonej Wyspie. Wszystko staje się zielone i wszędzie serwuje się wiele gatunków piwa, począwszy od Guinessa, a na zielonym kończąc.

Śląski Prima Aprilis

01 kwietnia 2007 r. godz. 16.00 i 19:30

Znani aktorzy oraz popularne zespoły wykorzystały tę specyficzną datę, jaką jest pierwszy kwietnia, by zabawić wszystkich piosenką, tańcem, humorem i pastiszami znanych przebojów.

Wystąpili miedzy innymi: Elżbieta Okupska, Iza Malik, Anna Godecka, Artur Gotz z Teatru Rozrywki w Chorzowie, Grażyna Bułka, Kuba Abrahamowicz, Rafał Sawicki i Tomasz Lorek z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, a ponadto śląski Kabaret Rak i Kabaret Tenor prezentował przeboje muzyki operowej i operetkowej z pełną humoru oprawą estradową, czyli połączenie muzyki klasycznej z przymrużeniem oka.

Nie zabrakło też gwiazd śląskiej listy przebojów: Mirka Szołtyska z Wesołym Trio oraz Józefa Poloka z Kapelą ze Śląska.

Na scenie wystąpił również dziesięcioosobowy Big Band pod dyrekcją Rafała Smolenia oraz Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

Artyści wykonali utwory znanych i lubianych wykonawców: Filipinek, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Czerwonych Gitar, Bajm, VOX, Heleny Vondrackovej, Rudiego Szuberta, Violetty Villas i wielu innych, w nowych, czasem zaskakujących aranżacjach.

Koncert poprowadził duet: Dariusz Niebudek i Józef Polok.
Oprac.: (ZUW)


Galeria fotografii
 

Muzyka Świata: Bliżej Irlandii

DŹWIĘKI Z ZIELONEJ WYSPY

27 kwietnia odbyło się drugie spotkanie z cyklu Muzyka Świata. Tym razem poznaliśmy porywające dźwięki i kulturę Irlandii, którą zaprezentowała znana grupa Carrantuohill. Istnieje od 1987 roku, wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium: skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna, poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
 

Scena Kabaretowa - Kabaret Długi i Zbigniew Wodecki

KABARETOWE WCIELENIE ZBIGNIEWA W.

W czwartek, 19 kwietnia o godz. 19.00, w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpił gość niezwykły. Wirtuoz skrzypiec, wspaniały trębacz, obdarzony rozpoznawalnym głosem wokalista, kompozytor, wykonawca przebojów muzyki rozrywkowej - Zbigniew Wodecki.

Rhythm of the Dance

IRLANDZKA ENERGIA TAŃCA

Przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” okazała się zapowiadana na 23 marca inauguracja Domu Muzyki i Tańca po przerwie remontowej. Widowiska tańca irlandzkiego Rhythm of the Dance w wykonaniu bezkonkurencyjnej National Dance Company of Ireland cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Powstałą w 1999 roku grupę, złożoną wyłącznie z Irlandczyków, zalicza się do światowej czołówki zespołów tanecznych. Nikt tak dobrze jak rodowici Irlandczycy nie wyraża narodowej dumy i emocji związanych z burzliwymi dziejami tego kraju. Emanujący energią taniec, dynamiczna choreografia i wzruszające teksty tradycyjnych pieśni ukazują autentyczną irlandzką duszę.

Sceny tańca grupowego, charakterystyczne dla celtyckiej kultury sprawiają, że widowisko jest rzeczywiście porywające. Niezwykłe umiejętności członków przyczyniły się do uzyskania przez grupę tytułu Państwowego Zespołu Tańca Irlandii. Rhythm of the dance opowiada baśniową historię o celtyckich klanach wojowników, toczących bitwy, będących obiektem manipulacji mrocznych sił. Show jest romantyczną legendą o miłości, rywalizacji, niebezpiecznej walce i tęsknocie za domem. Rywalizacja, którą toczą irlandzkie kobiety i mężczyźni, staje się okazją do tanecznego pojedynku i popisu sztuki uwodzenia. Pulsujący rytm jest motywem przewodnim spektaklu, hołdem dla sił witalnych i radości życia.

Imponująca technika tańca wprawiła w zdumienie, a dźwięki dud i tradycyjne pieśni przeniosły widzów na Szmaragdową Wyspę, osnutą mgłą znad niepowtarzalnych, tajemniczych klifów, zachwycającą bogactwem przyrody i intrygującą legendami o mitologicznych bohaterach i krainie elfów. Aby stworzyć dynamiczne i piękne widowisko, zebrano najbardziej utalentowanych tancerzy, muzyków oraz piosenkarzy. Świetności dodali przedstawieniu trzej klasyczni tenorzy, którzy na żywo śpiewają tradycyjne, sentymentalne ballady przy akompaniamencie wytrawnych instrumentalistów.

 

Scena Kabaretowa - Kabaret Długi i Czerwony Tulipan


Scena Kabaretowa

WIOSNĄ DOBRZE SIĘ PRZYTULIĆ


W czwartek 29 marca 2007 r. o godz. 19.00, odbyła się kolejna odsłona Sceny Kabaretowej Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca.

Tym razem gościem Kabaretu Długi był zespół z pogranicza kabaretu, krainy łagodności, poezji śpiewanej i teatru - Czerwony Tulipan.

Ten olsztyński, kultowy zespół powstał w 1985 roku, a tworzą go: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Stefan Brzozowski i Andrzej Czamara.
W ponad dwudziestoletniej działalności grupa wydała kilka kaset magnetofonowych i 9 płyt CD, w tym "Platynowe przeboje". Mimo nieobecności w mediach ma na swoim koncie sporo przebojów. Czerwony Tulipan znakomicie sprawdza się na koncertach, potrafi rozśmieszyć i wzruszyć do łez.


Mistrzostwo warsztatowe, wspaniale zharmonizowane głosy, świetne aranżacje, wirtuozeria instrumentalistów, piękne i niebanalne melodie oraz najwyższej próby teksty - to wszystko Czerwony Tulipan prezentuje swoim widzom i słuchaczom, których liczba lawinowo rośnie. Piosenki "Jedyne co mam", "Czyści jak łza", "Wybuduj mi dom", "A jednak po nas coś zostanie" i wiele innych widownia śpiewa razem z zespołem.

W Kawiarni Artystycznej zespół przedstawił program "Wiosną dobrze się przytulić na długo".

Muzyka Świata: Bliżej Bałkanów

W marcu w Kawiarni Artystycznej DMiT rozpoczął się cykl imprez Muzyka Świata, podczas których prezentowane były dźwięki, zwyczaje i kultura wybranego kraju. Pierwsze spotkanie, Bliżej Bałkanów, odbyło się 2 marca o godz.19.00.

2007


...
55
...
XML feed