Archiwum imprez

2008-11-11 Feel, Sami i Iwona Węgrowska

Feel po raz trzeci

Niezwykle ostatnio popularny zespół Feel nie zwalnia koncertowego tempa. Tym razem Piotr Kupicha ze swoimi muzykami pojawią się na scenie Domu Muzyki i Tańca, już po raz trzeci w tym roku, gdzie zaprezentują, m.in. swoje najbardziej znane przeboje.
Artyście towarzyszyć będą goście. Podczas koncertu, zaplanowanego 11 listopada br. o godzinie 18., wystąpią także muzycy zespołu Sami (w którym to niegdyś lider Feela stawiał pierwsze kroki) oraz Iwona Węgrowska – wokalistka zdobywająca powoli krajową scenę muzyczną.

2008-10-12 Ani Mru Mru

12 października o godz. 18.00 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wystąpił znany i lubiany Kabaret Ani Mru – Mru. Kabaret został założony w 1999 r. w Lublinie. Obecnie zaliczany jest do najpopularniejszych kabaretów w Polsce.
Premierowy występ odbył się 1 grudnia 1999 r. w kawiarni lubelskiego klubu Hades. Sukces stał się jedynie kwestią czasu. Już bowiem w roku następnym, Kabaret Ani Mru – Mru zyskał uznanie na ogólnopolskim festiwalu kabaretowym. Konsekwencją tego były nagrody i zaproszenia na kolejne festiwale. Ani Mru – Mru z wielkim powodzeniem wystąpił m.in. na Pace 2001, gdzie zajął I miejsce. Kabaret wystąpił również podczas Lidzbarskiej Biesiady Humoru i Satyry oraz w kolejnych edycjach Paki. Do udanych zaliczyć należy także występy podczas Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej, VII Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka, jak również podczas IV gdańskiej edycji „Wyjście z cienia”. Niepowtarzalny styl i tematy z życia wzięte sprawiają, że
Kabaret Ani Mru – Mru od samego początku cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności.

2008-11-29 Electric Light Orchestra

29 listopada o godz. 16.00 i 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej wystąpi Electric Light Orchestra. Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje grupy, w tym m.in. „Evil Women”, „Mr. Blue Sky”, „Xanadu”.
Zespół Electric Light Orchestra powstał w 1971 r.
Historia Electric Light Orchestra to historia dwóch zespołów. W połowie lat 80-tych grupa podzieliła się na ELO i ELO Part II . W ciągu całej kariery nagrali 12 studyjnych albumów, za które otrzymali dziewięć złotych, platynowych i multiplatynowych płyt.
W założeniu grupa miała stanowić eksperymentalną kapelę rockowo – symfoniczną , specjalizującą się w komponowaniu utworów z wykorzystaniem klasycznych elementów brzmienia orkiestry. Efekty przerosły jednak najśmielsze oczekiwania. Mimo, że od powstania zespołu minęło wiele lat, jego oryginalne brzmienie sprawia, iż cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród sympatyków standardowego rocka.
Electric Light Orchestra ma na swoim koncie liczne koncerty, nagrody oraz wyróżnienia. To ponadczasowy zespół cieszący się popularnością także wśród młodego pokolenia.

2008-11-08 Gaelforce Dance

Od ponad 14 lat podbijają serca widzów na całym świecie, w mistrzowski sposób łącząc taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem i tradycję ze współczesnością. Gaelforce Dance, bo o nich właśnie mowa, to mistrzowie tańca irlandzkiego. 8 listopada o godz. 20.00, wystąpili na scenie Domu Muzyki i Tańca. Spektakl taneczno – muzyczny, który wykonują, oparty jest na irlandzkim folklorze. W jego przygotowaniu biorą udział takie międzynarodowe gwiazdy jak choreograf Richard Griffin oraz śpiewak Peter Corry. Atutem spektaklu jest nie tylko muzyka, śpiew i taniec, ale również imponująca scenografia, kostiumy oraz gra świateł.
Zespół Gaelforce Dance wyznacza w świecie tańca najwyższe standardy. Odkrywa i szkoli wielkie talenty, takie jak np. James Devine, który tańcząc w tym zespole pobił światowy rekord w stepowaniu i trafił do księgi rekordów Guinness'a. Gaelforce Dance ma wielu fanów na całym świecie. Występy tej grupy podziwiali również
papież Jan Paweł II oraz królowa Elżbieta II.

2008-10-15 Kozacy Rosji

Miłość, oddanie sztuce i wielki entuzjazm – tak można określić to, co na scenie prezentuje narodowy zespół tańca „Kozacy Rosji”. owo muzyczno – taneczne przedstawienie, będące swoistą opowieścią o sławie, miłości i walce , zawita również do Domu Muzyki i Tańca. Kozackie show odbędzie się w ramach trasy koncertowej po polskich miastach. Polska publiczność, w tym także zabrzańska, będzie mogła po raz pierwszy zobaczyć je na polskiej scenie. A wszystko to owiane efektowną formą sceniczną, wzbogacone o ludowe, barwne stroje, utrzymane w stylu nieco zadziornych, aczkolwiek bardzo charakterystycznych dla „kozackich” regionów, pieśni. Cechą charakterystyczną owego widowiska jest także odczuwalne dla widzów tchnienie wolności, która przecież stanowi nieodłączny atrybut kozackiego życia.
Zespół tańca „Kozacy Rosji” powstał w 1990 r., na leżącej w sercu Rosji ziemi lipieckiej – regionie będącym historyczną ojczyzną Kozaków. Pierwszy oficjalny występ miał miejsce na najważniejszej scenie Rosji, w Sali koncertowej „Rossija” w pazdzierniku 1991 r. Często zespół określany jest mianem „ Wielkiego baletu kozackiego”, albowiem kunszt występujących w nim artystów jest na najwyższym poziomie i bardzo przypomina ową klasyczną sztukę tańca. Liczy 50 artystów i jest jednym z wiodących profesjonalnych zespołów tanecznych w Rosji.
Zespół ma na swoim koncie okraszone sukcesami występy min. w Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz byłej Jugosławii. Wielkim powodzeniem cieszyły się występy w Wielkiej Brytanii, po których kozackie show zyskało w tamtejszych mediach przydomek „oszałamiającego”.

2008-10-17 Oratorium „7 Pieśni Marii”

Barwne, pełne nadziei, wzruszające i przejmujące – tymi słowy można określić Oratorium autorstwa Zbigniewa Książka „7 Pieśni Marii”. Owo Oratorium, zwane również Oratorium Leśniowskim, miało swą prapremierę we wrześniu 2007 r. w Kielcach. Tym razem przejmującą historię Matki Chrystusa, do której muzykę skomponował Bartłomiej Gliniak, można było usłyszeć i zobaczyć w Zabrzu. 17 października o godz. 19.00 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca gościli artyści: Joanna Słowińska, Olga Szomańska – Radwan, Przemysław Branny i Jacek Janiszewski, którzy przy wtórze na długo pozostającej w pamięci muzyki, wyśpiewali wzruszającą, pełną radości ale i bólu historię Marii, od Zwiastowania począwszy, a skończywszy na Zmartwychwstaniu Chrystusa. Opowieść łączy w sobie zarówno elementy muzyki poważnej jak i współczesnej. Znajdziemy w niej nawiązania do polskiego folkloru oraz orientalnych brzmień.

2008-08-29 Festiwal Folklorystyczny

29 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert, podczas którego wystąpią studenckie zespoły folklorystyczne z różnych zakątków świata. Ta niezwykle barwna impreza, łącząca młodych ludzi niejednokrotnie reprezentujących odmienne kulturowo światy, odbywa się w ramach XXI edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego. Festiwal rozpocznie się 24.08 i potrwa do 31.08. Bilety na koncert w Domu Muzyki i Tańca można nabyć w cenie 12 zł.

2008-10-07 Chris Botti

7 października o godz. 19.00 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wystąpi Chris Botti – jeden z najbardziej znanych trębaczy smooth jazzowych. Ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami, m.in. Frankiem Sinatrą, Rodem Stewartem oraz Michaelem Buble. „Posłaniec świata jazzu” - tak mówi się o Chrisie Bottim, który wykonuje muzykę będącą połączeniem tradycyjnego jazzu z funky, popem i r&b. Muzyk urodził się w 1962 roku w Portland w stanie Ohio. Jako dziesięciolatek rozpoczął grę na trąbce. Po ukończeniu studiów na prestiżowym Indiana University przeniósł się do Nowego Jorku. Współpracował z saksofonistą Hugh Padghamem i trębaczem Woody Shawem. W latach 1990 -1995 grał w zespole Paula Simona, a następnie krążkiem „First Wish” rozpoczął solową karierę. Botti ma również na swoim koncie współpracę ze Stingiem. Występował podczas jego trasy koncertowej „Brand New Day” w 2000 i 2001 roku. Jednym z najbardziej znanych albumów Chrisa Bottiego jest „Night Sessions”, na którym znalazły się utwory nagrane z udziałem Stinga. Fragmenty włoskiej opery, filmowych ścieżek dzwiękowych, oraz inspirację dokonaniami Milesa Davisa i Ennio Morricone można z kolei usłyszeć na jego najnowszej płycie „Italia”. Za swoją działalność artystyczną Chris Botti otrzymał wiele nagród, w tym m.in nagrodę Grammy.

2008-10-30 Koncert zespołu FEEL


30 października o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca wystąpi znany i lubiany zespół Feel. To już drugi w tym roku występ tej grupy w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Poprzedni koncert odbył się 19 kwietnia i cieszył się ogromnym zainteresowaniem licznej rzeszy fanów, którzy przyszli posłuchać utworów z najnowszej płyty. Zespół Feel powstał w 2005 r. w Katowicach. Założył go Piotr Kupicha - kompozytor, autor tekstów oraz wokalista. Początkowo grupa występowała pod zupełnie innymi nazwami: Q2, Q3 oraz „Kupicha Band”. Jednak to właśnie nazwa „Feel” stała się, obok charakterystycznego głosu wokalisty, znakiem rozpoznawczym zespołu. Piosenka „Jest już ciemno” zdobyła ogromną popularność, czego dowodem była długa obecność na polskich listach przebojów. Utworem tym zespół Feel wyśpiewał sobie również Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności podczas 44 Międzynarodowego Sopot Festival 2007.

2008-07-03 Prezentacja Górnika Zabrze


Górnik Zabrze w minionym sezonie wywalczył ósme miejsce w w ekstraklasie. Teraz apetyt zawodników, trenerów i kibiców sięga co najmniej piątej lokaty na koniec rozgrywek i cel ten nie jest nieosiągalny. Czy tak się jednak stanie? Na to pytanie fani i sympatycy zabrzańskiej drużyny będą sobie mogli, chociaż po części, odpowiedzieć uczestnicząc 23 lipca 2008 r. o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w oficjalnej prezentacji składu Górnika Zabrze przed nową rundą rozgrywek 2008/2009.

...
55
...
XML feed