Archiwum imprez

2010-07-24 Muzyczne Lato - Karpowicz Family

Koncert plenerowy (odbędzie się na estradzie ustawionej obok stadionu Górnika Zabrze przy ul. Roosevelta).

Podczas kolejnego tegorocznego Muzycznego Lata 24 lipca br .zabrzańską publiczność bawił będzie popularny, nie tylko w naszym regionie, zespół Karpowicz Family.
Grupa pochodzi ze Świętochłowic. Występuje najczęściej na śląskich biesiadach i festynach. W tym roku Karpowicz Family obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Jej założycielem i jednocześnie liderem jest wokalista Zbyszek Karpowicz. Ich dorobek artystyczny to sześć wydanych płyt, 20 nagranych teledysków i setki koncertów na terenie całego kraju i poza jego granicami. „Nieść ludziom radość i nadzieję” - to główne motto tego śląskiego zespołu.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Pobierz regulamin w wersji PDF.

2010-07-19 Muzyczne Lato - Róże Europy

Koncert plenerowy (odbędzie się na estradzie ustawionej obok stadionu Górnika Zabrze przy ul. Roosevelta).

17 lipca br. na scenie ML obok stadionu Górnika Zabrze wystąpi zespół Róże Europy. Założona w Warszawie w 1983 roku grupa dużą popularność zyskała w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych. Jej założycielem i liderem jest Piotr Klatt - wokalista i autor tekstów. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz K. Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock) oraz Sławomir Wysocki. Szczyt popularności nastąpił w roku 1992 r. wraz z wydaniem albumu „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się największy przebój grupy – „Jedwab”. Zespół powrócił po kilku latach nieobecności na rynku muzycznym dwoma singlami: „Teraz” i „Kosmetyki” - oba znalazły się na wydanej w 2005 roku składance podsumowującej działalność grupy. W 2007 roku ukazała się nowa studyjna płyta zespołu, zatytułowana „8”.

2010-07-10 Muzyczne Lato - Varius Manx

Koncert plenerowy (odbędzie się na estradzie ustawionej obok stadionu Górnika Zabrze przy ul. Roosevelta).

Na pierwszej tegorocznej imprezie w ramach Muzycznego Lata 10 lipca br. wystąpi wszystkim dobrze znany, obchodzący właśnie 20-lecie istnienia, zespół Varius Manx, który w Zabrzu wystąpi z nową wokalistką Anną Józefiną Lubieniecką.
Grupa powstała w Łodzi, gdy Robert Janson wraz z braćmi Michałem i Pawłem Marciniakami oraz z Piotrem Sobczakiem i Tomaszem Ziółkiewiczem nagrali album „The Beginning". Rok później zespół, w poszerzonym już składzie (dołączyli: Sławek Romanowski i Robert Amirian), wydał drugą płytę „The New Shape", ale prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił w 1994 roku wraz z nagraniem albumu „Emu" z udziałem Anity Lipnickiej. Utwory z tej płyty, takie jak „Piosenka księżycowa” czy „Zanim zrozumiesz”, stały się wielkimi przebojami. W 2000 roku, z okazji 10-lecia istnienia, Varius Manx wypuścił na rynek płytę „Najlepsze z dobrych". Znalazły się tam utwory śpiewane zarówno przez Anitę Lipnicką, jak i Kasię Stankiewicz. Dwa lata później ukazała się kolejna, ósma już płyta grupy Varius Manx, zatytułowana „Eno". Album promował singiel „Moje Eldorado". 15-lecie istnienia zespół świętował wypromowaniem dziewiątej w swej dyskografii płyty pt. „Emi".

2010-11-14 Śląska Gala z Humorem


Wszyscy miłośnicy dobrej zabawy i znakomitego humoru w najlepszym wykonaniu powinni już teraz zarezerwować sobie wolny listopadowy wieczór.
Zapraszamy na bezsprzecznie największe wydarzenie regionu!
Śląska Gala z Humorem, którą Państwu proponujemy to impreza, która składać się będzie z dwóch części:
Część pierwsza: konkursowa - w ramach II Festiwalu Śląskich Szlagierów (organizowanego z dużym sukcesem w ubiegłym roku w Teatrze Ziemi Rybnickiej), podczas którego wystąpią śląscy wykonawcy ubiegający się o nagrody – Złote Nuty.
Nasze założenie, które towarzyszyło I Festiwalowi, by śląska muzyka i kabaret doczekał się swojego cyklicznego festiwalu udało się zrealizować i spotkało się z wielkim poparciem zarówno mediów, instytucji jak i publiczności.
Laureatów wyłoni, wzorem roku ubiegłego, Kapituła Jury.
Na scenie Domu Muzyki i Tańca wystąpi czołówka śląskich szlagierów, m.in.: PIEKARSKIE TRIO, BABA Z CHOPYM, ŚLĄSKIE SZWAGRY, ELIOT, DE FACTO, KGB – KABARETOWA GRUPA BIESIADNA, ROBERT ŁUKOWSKI & GRYFFON, NAS TROJE i in.
Część druga: galowa - to występy laureatów oraz specjalnie zaproszonych gwiazd uwielbianych przez szeroką publiczność.
Dla Państwa wystąpią: JOANNA BARTEL, KABARET RAK ( GRZEGORZ POLOCZEK, KRZYSZTOF HANKE i KRZYSZTOF RESPONDEK), MIREK SZOŁTYSEK oraz BAJERY.
Fantastyczna zabawa gwarantowana!
Imprezę poprowadzi Jacek Swoboda.

2010-12-08 Yamato - The Drummers Of Japan


YAMATO - THE DRUMMERS OF JAPAN to zespół, który słynie ze spektakularnych widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Występ Yamato – bębniarzy z Japonii - to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). YAMATO wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni. Idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Przedstawienie, podczas którego bębniarze posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest niesamowitym przeżyciem. Fantastyczne show, jakie prezentują, absorbuje taką ilość energii artystów, że potrzebują oni 12 godzin wypoczynku aby zregenerować siły. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem. Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy YAMATO oferują widzom niezwykłą różnorodność. Niesamowita energia, akrobacje i humor grających wraz z kolorowymi, autentycznymi japońskimi strojami uzupełniają to niezwykłe widowisko. Grupa, od czasu powstania, w roku 1993, występowała na całym świecie dając juz ponad 3.500 występów. W 1998 r. bębniarze z YAMATO wystąpili na prestiżowej imprezie Fringe Festival w Edynburgu. Za swój występ odebrali nagrodę Fringe Award, a magazyn „The Scotsman” pisał o nich, że „w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów z duchowością Dalekiego Wschodu”. Program, z którym japońscy bębniarze przyjadą do Polski, nosi nazwę „Matsuri – Fiesta”.

2010-11-11 Klimakterium... i już


Ten spektakl na scenie DMiT-u będziemy oglądać już po raz czwarty! A głównie dlatego, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem i za każdym razem widownia wypełniona jest po brzegi.
Krycha, Zosia, Pamela i Malina to panie w okresie „menopauzalnym”, które muszą jakoś uporać się ze swoimi problemami. Jakimi? Dowiedzą się Państwo podczas spektaklu Elżbiety Jodłowskiej, Klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają, albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, że beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany. Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku.

2010-12-06 Jezioro łabędzie - The Russian National Ballet


„Jezioro łabędzie” od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. To z pewnością największy fenomen sztuki baletowej, niejako synonim baletu klasycznego!
Aż trudno uwierzyć, że prapremiera w 1877 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie zakończyła się... totalną klapą. Olśniewające pięknem melodii dzieło Piotra Czajkowskiego wiele lat czekało na właściwą oprawę widowiskową. Dopiero w osobach dwóch wspaniałych choreografów - M. Petipy i L. Iwanowa, zyskało „Jezioro łabędzie” prawdziwych „architektów” sukcesu trwającego od czasu wystawienia w Teatrze Maryjskim w Petersburgu (w 1894 roku), nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.
Historia o księżniczce zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych - o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Słynna tancerka Margot Fonteyn zwykła powtarzać: - Gdybym mogła wyrazić słowami wszystko, co czuję, nie potrzebowałabym tańczyć...”

2010-10-09 Śląskie wesele


Jeśli ktoś nie był jeszcze na typowym śląskim weselu, to polecamy tę imprezę szczególnie. Tym, którzy już byli, nie musimy polecać – sami chętnie przyjdą. Zobaczycie Państwo cały złożony proces, którego efektem końcowym jest wesele. Będą więc zaloty, potem oświadczyny, a gdy nastanie dzień ślubu – błogosławieństwo, wesele i nawet odbywające się o północy oczepiny. W role głównych postaci wcielą się m.in.: Mirosław Riedel – pan młody, Dariusz Niebudek – starosta, Marian Makula – ksiądz, Eugeniusz Stoll – starzyk, Bernard Krawczyk – senior rodu oraz Andrzej Potępa.
Na śląskim weselu nie może zabraknąć muzyki i zabawy, a to zadbają: Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie”, Krzysztof Wierzchowski, Joanna Śleziak, Mirosław Jędrowski, zespół B.A.R. Ponadto scenki weselne uświetnią: Duo Fenix – Dwa Fyniki, Die Silinger, Kabaretowa Grupa Biesiadna (KGB).
Podczas tego spektaklu widzowie poczują się jak weselni goście, będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć tradycję i obrządek weselny Górnego Śląska.
Wystąpią również: Bernadeta Kowalska i Mariusz Kalaga.

Ladies Night 21 czerwca 2010 r.


W Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbyły się już trzy spotkania z cyklu Ladies Night i wszystkie cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Tym razem zapraszamy na wieczorek specjalny - Panie przeniosą się w świat magii. Najpierw Wróżka Ewelina opowie o numerologii i duchach, a potem, we wnętrzach specjalnie na tę okazję zaaranżowanych przez firmę Kler , Panie będą mogły dowiedzieć się zarówno o swojej przeszłości, jak i o tym, co czeka je w przyszłości.
O dobre samopoczucie naszych gościu zadba także firma Mary Kay - udzieli porad z zakresu wizażu i pielęgnacji skóry, a chętnym Paniom zaserwuje zabieg satynowych dłoni oraz makijaż.
Jak zwykle uczestniczki spotkania będą mogły dowoli plotkować przy dobrej kawie i herbacie. Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku i... atrakcyjnych nagród przygotowanych przez Salon samochodowy Mazdy oraz zabrzański Hotel Ibis.
A wszystko to dostępne jest za jedyne 18 zł! (bilety dostępne w kasie Domu Muzyki i Tańca)
Serdecznie zapraszamy.

Ladies Night 31 maja 2010 r.

Trzeciemu już spotkaniu z cyklu „Ladies Night” przyświecać będzie hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Po wieczorze obfitującym w przysmaki z całego świata przyszedł czas na spalenie kalorii i poprawę nie tylko sylwetki ale także samopoczucia.
Atrakcji nie zabraknie i tym razem:
1. Specjaliści z Centrum Dietetycznego „Ventis” z Gliwic podpowiedzą jak prawidłowo się odżywiać.
2. Eksperci z gliwickiego Studia Kreacji Sylwetki „Strefa Urody” doradzą w jaki sposób wymodelować i ujędrnić sylwetkę.
3. Lekarz z gabinetu medycyny estetycznej „Jumed” w Zabrzu zaprezentuje preparaty redukujące tkankę tłuszczową bez konieczności użycia skalpela.
4. Przedstawiciele biura podróży travel-cafe.eu doradzą, gdzie znaleźć najlepsze ośrodki SPA w kraju i zagranicą.
5. Panie uczestniczące w wieczorku zapoznają się z ofertą francuskiej firmy kosmetycznej „Caudalie”.
6. Instruktorka fitness z zabrzańskiego klubu „Coloseum” odpowie na pytanie czy można rzeźbić sylwetkę w pracy?

...
55
...
XML feed