Archiwum imprez

Free Man

Kawiarnia przepełniona wolnością

21 lutego 2006 r. godz. 19.00

Galeria fotografii21 lutego 2006 r. o godz. 19.00 na małej scenie „Kawiarni Artystycznej” Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert zespołu „Free Man”.
Założyciele grupy Jacek Dubicki i Janusz Gołąb konsekwentnie wprowadzali do swoich utworów elementy soulu, smooth jazzu oraz rytmów latynoamerykańskich. Z biegiem czasu zmieniał się skład, zmieniała się koncepcja zespołu, ewoluowała muzyka. Obecnie „Free Man” czerpie już nie tylko z soulowo-smooth-jazzowych spokojnych klimatów, ale również wprowadza elementy popu, funky oraz współczesnych brzmień.

C.D.N. - Zakochana Kawiarnia

14 lutego 2006 r. godz. 19.00.

14 lutego 2006 r. o godz. 19.00 w „Kawiarni Artystycznej” Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert wokalistki Ani Kuratnik i zespołu „C.D.N.” w składzie: Adrian Placha - bas, harmonijka ustna, Maciej Wiśniowski - wokal, gitara, harmonijka ustna i Damian Słomiński - gitara. W ich wykonaniu publiczność mogła usłyszeć nastrojowe ballady i piosenki miłosne. W ten miły walentynkowy wieczór amosfera sprzyjała zakochanym.

Kabaretowy Dobry Wieczór

11 marca 2006 r. godz. 19.00

kabaretowy2006_plakat2.jpgwystąpili:

- Edyta Jungowska i Rafał Bryndal
- Grzegorz Halama
- Jerzy Kryszak
- Piotr Bałtroczyk
- Łowcy.B
- Kabaret „Rak”

Zdjęcia z imprezy

Stacey Kent

Ladies' Jazz on Tour

28 lutego 2006 r. godz. 19.30

stacey_kent02.jpg28 lutego 2006 r., o godz. 19.30 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu w ramach cyklu koncertów: „Ladies' Jazz on Tour”, publiczność mogła usłyszeć legendarną piosenkarkę Stacey Kent, która po raz trzeci odwiedziła Polskę.
„Stacey Kent to rewelacja. Nie ma dziś nikogo, kto mógłby się z nią równać. Ona ma styl największych, takich jak Billie Holiday i Ella Fitzgerald. A wyśpiewuje słowa niczym Nat King Cole - czysto, jasno i zawsze w towarzystwie perfekcyjnej frazy" - twierdzi trzykrotny zdobywca Oskara, autor piosenek, Jay Livingston.

Virgin z Dodą Elektrodą

26 lutego 2006 r. godz. 17.00

Doda i Virgin"Doda", czyli Dorota Rabczewska, urodziła się 15 lutego 1984 r. w Ciechanowie. Jak sama twierdzi: "należy do zjawisk paranormalnych". Swoją karierę rozpoczęła w wieku trzynastu lat. Śpiewała w "Metrze" oraz w Teatrze "Buffo", ale zawsze chciała zostać piosenkarką rockową. Lekcję śpiewu brała u Elżbiety Zapendowskiej, znanej z programu "Idol".

Dżem

dzem_logo.jpg

pamięci Pawła Bergera

27 stycznia 2006 r.
godz. 19.00

W piątek 27 stycznia 2006 r. o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert poświęcony pamięci Pawła Bergera, muzyka grającego na instrumentach klawiszowych w grupie Dżem. Data koncertu jest nieprzypadkowa. Dokładnie rok wcześniej doszło do tragicznego wypadku samochodowego. Paweł poniósł wówczas śmierć na miejscu, a pozostali muzycy cudem ocaleli.
Repertuar koncertu i znacząca data sprawiają, że urasta on do rangi wydarzenia.
Na scenie obok grupy Dżem wystąpili zaproszeni goście. Byli to przede wszystkim pianiści, z którymi Dżem współpracował i koncertował w wielu konfiguracjach personalnych: Krzysztof Głuch, Rafał Rękosiewicz, Janek "Kyks" Skrzek i Józef Skrzek. Wystąpił również Wojciech Karolak. Obok Maćka Balcara zaśpiewali Sebastian Riedel i Jacek Dewódzki.

Klinika Czadu

7 lutego 2006 r. godz. 19.00.

Galeria zdjęć
W „Kawiarni Artystycznej” Domu Muzyki i Tańca 7 lutego 2006 r. o godz. 19.00. odbył się na koncert zespołu „Klinika Czadu”.
Jest to grupa ludzi przepełnionych energią do wspólnego tworzenia, w której pracę na stałe zaangażowane są: Anna Frączek, Jadwiga Kłapa, Katarzyna Kupiec.
- "Nasze dźwięki powstają w wybuchowej, przesyconej czadem atmosferze prób w wyniku zderzenia kilku odmiennych światów: soulu, jazzu, funka i gospel. Po ich zespoleniu, utwory znanych wykonawców takich jak Erykah Badu, Sting, India Arie czy Jill Scott przeradzają się w oryginalne, nietuzinkowe i pozbawione schematów interpretacje. Na pierwszym miejscu stawiamy tworzenie wyjątkowego klimatu, osiąganego przez jak najmniejszą ilość dźwięków. Kochamy "muzyczny minimalizm tryskający energią" - powiedział jeden z członków zespołu. „Klinika Czadu” wzbogaca swój repertuar o utwory autorskie.
Zespół zagrał m. in w takich pubach jak „Jazz Club Iluzja” oraz „Chata Rzepichy” w Zabrzu, "Cafe Ragtime" we Wrocławiu, a także „Pod Gruszą” w Częstochowie. Teraz zagra w Domu Muzyki i Tańca
w Zabrzu. Na razie na małej scenie, ale przyszłość przed nimi.

Uwaga pożar

Szkolenie ppoż. organizowane przez
Ośrodek Organizacji Szkolenia Zawodowego

2 października 2004 r. godz. 17.00

W części artystycznej wystąpili: Jerzy Kryszak oraz zespół „Banda i Wanda”.

Immatrykulacja Wydziału MT Politechniki Śl.

30 września 2004 r. godz. 10.00

Wystąpił Akademicki Zespół Muzyczny pod dyrekcją Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody.

...
55
...
XML feed