Archiwum imprez

Kubańskie Pomarańcze

Pomarańczowy „Muzyczny Wtorek”
Galeria fotografii
4 kwietnia 2006 r. o godz. 19.00 na scenie Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert zespołu KUBAŃSKIE POMARAŃCZE. W skład grupy wchodzą: Ania Sool – wokalistka, która aktualnie przygotowuje się do nagrania solowej płyty, Majkel – wokalista, Radek Lipiński – perkusista, Sylwek Sajdak – gitarzysta basowy, Tomek Bujara – gitarzysta. Muzyka, którą tworzą, to połączenie hip hopu, funka, reggae i punku. Muzycy zgodnie zapewniają, że na ich koncertach jest żywiołowo i bardzo energetycznie. O tym przekonać można się tylko w jeden sposób – uczestnicząc w nich. Zespół pod koniec ubiegłego roku nagrał płytę, na której znalazły się trzy utwory promujące zespół: „Butelki”, „Kiedy biorę za mikrofon”, „Kimś więcej”. Ten ostatni zakwalifikował się do finału listy słuchaczy Radia Bis.

Krzysztof Krawczyk

Bo jesteś Ty

23 kwietnia 2006 r. godz. 17.00

Zdjęcia z imprezy23 kwietnia 2006 r. o godz. 17.00 wystąpił w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Krzysztof Krawczyk, który kończy w tym roku… sześćdziesiąt lat. Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Debiutował w 1963 r. jako wokalista i gitarzysta w zespole TRUBADURZY, którego był współzałożycielem. Choć skład kultowego wówczas zespołu zmieniał się, Krawczyk trwał w nim przez trzynaście lat.

Maes-Trio

28 marca 2006 r. godz. 19.00

Galeria fotografii
28 marca 2006 roku o godz. 19.00 w „Kawiarni Artystycznej” Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpił zespół „Maes-Trio” grający w składzie instrumentalnym: fortepian, skrzypce, klarnet.

Promocja pisma muzealno-humanistycznego ORBIS INTERIOR


22 marca 2006 r. godz. 17.00

W ramach Klubu Dyskusyjnego Agora 22 marca 2006 r. o godz. 17.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbyła się promocja kolejnego tomu pisma muzealno-humanistycznego ORBIS INTERIOR rocznik 2005, tom 5. Komitet redakcyjny pisma: Andrzej Góra, ks. Henryk Pyka, Tadeusz Sienny, Andrzej Stawarz, Dariusz Walerjański i Andrzej J. Wójcik.

Wykonawcy Pieśni Znanych

21 marca 2006 r. godz. 19.00

Galeria fotografii21 marca 2006 r. o godz. 19.00 odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Wtorki” w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wystąpił zespół WYKONAWCY PIEŚNI ZNANYCH, którzy przedstawili znane utwory pop, soul, r&b, a także rock w wersjach akustycznych.
W skład grupy wchodzą: Agnieszka Jędruch - śpiew, Marcin Surlej - gitara i Radosław Daszkiewicz - gitara. Przy wyborze repertuaru - jak twierdzą - sugerują się własnym gustem. Ich przeczucia muzyczne rzadko się rozmijają z oczekiwaniami słuchaczy, którzy znakomicie się czują, nucąc razem z nimi. Mimo kameralnego składu potrafią odtworzyć atmosferę muzyczną i estetykę popularnych wykonawców.

Syndrom

14 marca 2006 r. godz. 19.00

Galeria fotografii14 marca 2006 r. o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Wtorki” . Wystąpił zespół SYNDROM, który powstał w 1999 roku. Obecnie w skład grupy wchodzą: Darek Kłys - wokal, gitara, Jacek Charęża – gitara, Łukasz Kiblerski – gitara basowa i Piotr Syryca – perkusja. Muzyka, którą grają, to połączenie heavy – metalu ze współczesnym rock’n’rollem. W ubiegłym roku zespół zdobył drugie miejsce na II Festiwalu im. Roberta Kuli – Sosnowskiego w Knurowie oraz nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Zagubieni”.

Gaelforce Dance

18 marca 2006 r. godz. 15.00 i 18.00

18 marca 2006 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpił słynny irlandzki zespół „Gaelforce Dance”.
Początkowo planowano jeden koncert o godzinie 18.00 natomiast olbrzymie zainteresowanie widzów zmusiło organizatorów do organizacji drugiego o godzinie 15.00.

Fotografia

Fotograficzny „Muzyczny wtorek”

7 marca 2006 r. godz. 19.00

7 marca 2006 r. o godz. 19.00 w „Kawiarni Artystycznej” Domu Muzyki i Tańca wystąpił zespół „Fotografia”, który powstał w 2004 r. w Katowicach. Grupa łączy ostrzejsze brzmienie z lirycznymi tekstami o życiu, a ich muzyka określana jest jako rock, brit-pop.
Każdy z członków formacji tworzy pewien obraz, który można uwiecznić na zdjęciu, co jest kluczem do wyjaśnienia nazwy grupy. „Fotografię” reprezentują: Michał Cholewa - wokalista i gitarzysta, autor muzyki i tekstów, Marcin Miły - gitarzysta, Piotr Janocha - gitarzysta basowy oraz Michał Hlawsa - perkusista. Swoje inspiracje czerpią z brytyjskich zespołów takich jak: Oasis, Travis, Manic Street Preachers. Wykorzystują wyłącznie materiały i teksty autorskie.

Babska Laba z Telewizją Katowice

8 marca 2006 r. godz. 16.00 i 19.30

babska_laba2.jpgW koncercie wystąpili: Mirek Szołtysek i „Wesołe Trio”, Kabaret „RAK”, Mirek Jędrowski, Józef Polok i „Kapela ze Śląska”, „Kwaśnica” oraz „Masztalscy”. Całość poprowadzili: Józef Polok, Aleksander Trzaska oraz Jerzy Ciurlok. Koncert dedykowany był przede wszystkim kobietom z okazji ich święta.

...
55
...
XML feed