Archiwum imprez

Koncert dyplomowy w Kawiarni Artystycznej

W Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się wokalno-instrumentalny koncert dyplomowy Marty Bednarczyk, słuchaczki Studium Muzyki Rozrywkowej. Wokalistce towarzyszyli instrumentaliści: Aleksander Juraszczyk (perkusja), Remigiusz Bonk (klawisze), Marek Kopecki (bas), Stanisław Przybyła (gitara), Andrzej Krupa (saksofon) i Katarzyna Kupiec (gitara). W chórkach towarzyszących solistce zaśpiewają: Małgorzata Żołnierek, Agata Wolniak, Karolina Gilewska, Konrad Wójcik.

2009-08-29 Muzyczne Lato - Dyskoteka

Cykl imprez Muzycznego Lata, tradycyjnie już, zakończyła plenerowa dyskoteka. Jak co roku była fantastyczna zabawa pod gołym niebem.

2009-08-22 Muzyczne Lato - Boys

22/08/2000 - 20:00

Zespół Boys powstał w 1991 r. i bardzo szybko zdobył sympatię publiczności. Pierwszy materiał został nagrany w garażu. Wśród najbardziej popularnych utworów tej grupy są m.in.: „Dziewczyna z marzeń”, „Wolność”, „To nie USA”, „Bawmy się”. Zespół Boys ma na swoim koncie 5 platynowych płyt i 2 złote. Koncertował nie tylko w kraju, ale również zagranicą, m.in. w Grecji, Belgii i Stanach Zjednoczonych. Zdobył wiele nagród, w tym m.in. 3 statuetki „Victoria 96”, w 1995 r. w Opolu odebrał nagrodę jako jedyna grupa disco polo od TVP. Mimo iż od debiutu minęło tyle lat, zespół nadal przyjmowany jest bardzo ciepło przez publiczność. I tak też było podczas zabrzańskiego Muzycznego Lata.

2009-08-15 Muzyczne Lato - Mirosław Szołtysek

Podczas tegorocznego Muzycznego Lata nie zabrakło także śląskich akcentów. Biesiada Śląska zapewniła publiczności wiele zabawy, muzyki i dobrego humoru. W Biesiadzie wziął udział Mirosław Szołtysek – znany i lubiany śląski artysta, mający na swym koncie sześć solowych płyt: „Miłość i słowa”, „Kolędy – 2003”, „Zabawa w śląskim klimacie”, „Balanga u Szołtyska”, „Nadzieja” i „ Motyle”. Po odejściu z zespołu „Duo Trapery”, w 2000 r. założył własny zespół „Mirek Szołtysek i Wesołe Trio” i rozpoczął współpracę z Telewizją Katowice, która zaowocowała udziałem w największych koncertach oraz imprezach plenerowych odbywających się pod jej patronatem. Zespół cieszy się dużą popularnością i sympatią wśród publiczności, o czym świadczą liczne występy, na których nie brak fanów śląskiej muzyki i tradycji.

2009-08-08 Muzyczne Lato - Łzy

08/08/2000 - 20:00

W sierpniowy wieczór Muzycznego Lata zagrał zespół Łzy! Uznana przez Tygodnik „Wprost” za jeden z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, grupa „Łzy” powstała w 1996 r. w Pszowie na Górnym Śląsku. Ma na swym koncie sześć albumów. Dwa z nich – „W związku z samotnością” i „Nie czekaj na jutro” – z dobyły status Platynowej Płyty. Wkrótce ich piosenki: „Agnieszka”. „Narcyz”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Julia, tak na imię mam”, nuciła cała Polska. Zespół „Łzy” jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. dwóch Superjedynek oraz dwóch Mikrofonów Popcornu.

2009-08-01 Muzyczne Lato - Dżem

01/08/2000 - 20:00

Początek lat 70. Tychy. Zespół założyli bracia Adam i Beno Otrębowie wraz z Pawłem Bergerem i Aleksandrem Wojtasikiem. W grudniu 1973 roku dołączył do nich Ryszard Riedel... Jarocin 80. Dżem wówczas nie wygrał tego festiwalu, ale stał się największym odkryciem imprezy. Od tamtej pory, przez lata, zmieniał się skład zespołu. To, co pozostało niezmienne, to swoista mieszanka rocku i bluesa. I do tego teksty piosenek. Nucone dziś przez kolejne pokolenie.

Regulamin imprezy
Wstęp wolny.

2009-07-25 Muzyczne Lato - kabaret OT.TO

Cykl koncertów Muzycznego Lata sporą dawką humoru dopełnił kabaret OT.TO. Jest jednym z polskich kabaretów eksploatujących inne niż polityka rejony absurdu. Ceniony jest za swoją muzykalność i bezpośredni kontakt z widzami. Najbardziej znane piosenki kabaretu OT.TO to: „Zasmażka”, „Wakacje”, „Droga Pani Sąsiadko”, „To już lato”, „Stirlitz i Kloss”.

Regulamin imprezy
Wstęp wolny.

2009-07-18 Muzyczne Lato - Pectus

01/01/2009 - 20:00

Pectus powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Zespół jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. W styczniu 2007 Pectus wydał promocyjny minialbum, na którym znajduje się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Zbigniew Jakubek (Jakubek Quartet, Ryszard Rynkowski, Walk Away) oraz Wojciech Horny (O.N.A., Chylińska). W sierpniu 2008 Pectus z piosenką „To, co chciałbym Ci dać” wygrał w polskim półfinale 45. Międzynarodowego Sopot Festival 2008 i reprezentował nasz kraj w konkursie międzynarodowym. Wykonanie konkursowej piosenki znalazło uznanie publiczności, która przyznała zespołowi Pectus Słowika Publiczności.

2009-07-11 Muzyczne Lato - BigCyc

Berlin Zachodni, Makumba, Wielka miłość do babci klozetowej, Kapitan Żbik, Facet to świnia – tych utworów nie trzeba przesadnie tłumaczyć. Wystarczą dwa słowa – Big Cyc.
To kolejny polski zespół punkrockowy, który zagościł na zabrzańskiej scenie Muzycznego Lata (obok stadionu Górnika Zabrze, przy ul. Roosevelta). Zespół oficjalnie powstał w marcu 1988 roku, kiedy to w klubie II DS Uniwersytetu Łódzkiego Balbina na osiedlu Lumumbowo odbył się pierwszy koncert zespołu. Koncert zorganizowano jako swoisty happening, pod nazwą „Uroczysta akademia z okazji 75-lecia wynalezienia damskiego biustonosza”. Pierwsza płyta, zatytułowana „Z partyjnym pozdrowieniem. 12 hitów w stylu lambada hardcore” ukazała się w 1990 roku. Ostatnia – również o oryginalnie brzmiącym tytule – Szambo i perfumeria – ukazała się rok temu.

2009-07-04 Muzyczne Lato - Urszula

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczne Muzyczne Lato. Impreza odbędzie się po raz osiemnasty i z pewnością, patrząc na listę wykonawców, przyciągnie liczne rzesze zabrzan. Koncerty plenerowe (od lat odbywają się obok stadionu Górnika Zabrze, przy ul. Roosevelta) zaplanowano w każdą sobotę lipca i sierpnia, od godz. 20. Na scenie wystąpią znani i popularni artyści.
4 lipca o godz. 20 na scenie wystąpi polska wokalistka rockowa - Urszula. Sławę przyniosły jej takie utwory jak: Na sen, Niebo dla Ciebie, Ja płaczę, Biała droga, Coraz mniej, Dmuchawce, latawce, wiatr, Dziś już wiem czy Anioł wie.
W październiku 2008 roku Urszula nagrała wspólnie z zespołem Czarno-Czarni dwie piosenki na ich płytę „Potęga dansingu”, której premierę zaplanowano na wiosnę 2009 roku. Natomiast w kwietniu 2009 roku pierwsze od czterech lat solowe nagranie Urszuli, „Wstaje nowy dzień”, zostało zakwalifikowane do konkursu „Premiery” festiwalu piosenki w Opolu. Artystka postanowiła jednak w maju wycofać się z niego, z powodu kontrowersyjnej decyzji organizatorów o konieczności występowania z półplaybacku. Mamy jednak nadzieję, że ten utwór usłyszymy na zabrzańskiej scenie.

...
55
...
XML feed