Archiwum imprez

2008-12-05 Kabareton Mikołajkowy


Już wkrótce ważne wydarzenie dla miłośników kabaretów. 5 grudnia o godz. 19.00 na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się Mikołajkowy Kabareton, który zapewni dużą dawkę dobrego humoru. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć na scenie Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazurę, Kabaret Słuchajcie oraz Grupę MoCarta. Swój repertuar zaprezentuje także Kabaret pod Wyrwigroszem.
Kabaret Słuchajcie powstał w 1998 r. w Zielonej Górze i należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Ma na swoim koncie kilka programów kabaretowych, m.in. „Ludzie to świry” oraz „Kelner Jerzy”. „Kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego”- takie określenie Grupy MoCarta widnieje na stronie internetowej kabaretu. Kabaret tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Zdobywcy licznych nagród, zajmują się nie tylko repertuarem kabaretowym, ale również muzyką klasyczną i rozrywkową.
Założony w 1990 r. przez dwóch absolwentów PWST w Krakowie: Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, Kabaret pod Wyrwigroszem, niezmiennie od lat bawi publiczność. Początkowo kabaret występował pod nazwą Somgorsi. Sympatię publiczności zdobył dzięki autorskim programom o nie poruszanej dotąd tematyce. Tak ogromna dawka humoru na scenie z pewnością zagwarantuje widzom dobre samopoczucie i wyśmienitą zabawę.

2008-11-30 Sukhishvili Georgian State Dance Company

Największe widowisko Gruzji – Sukhishvili Georgian State Dance Company już wkrótce
zagości w Zabrzu. Zespół składający się z blisko stu artystów, piosenkarzy i muzyków, zaprezentuje swe umiejętności wokalne i taneczne 30 listopada o godz. 18.00 na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca. Zespół powstał w 1945 r. z inicjatywy choreografa Ilika Sukhisvilego i tancerki baletowej Nino Ramishvili. Ów zespół był pierwszą grupą tańca ludowego, która miała okazję wystąpić na mediolańskiej scenie La Scala. Grupa ma na swoim koncie aż 12 zróżnicowanych spektakli tanecznych. Wspaniała choreografia, piękne kostiumy, oryginalne, pełne gruzińskiego temperamentu tańce, połączone z oszałamiającymi skokami i piruetami – to wszystko zawsze towarzyszy występom Georgian State Dance Company. Dla publiczności owe występy stanowią dawkę niesamowitej energii i nikogo nie pozostawiają obojętnym. Zespół zdobył ogromną sławę i uznanie widzów. Odbył ponad 200 tras koncertowych na wszystkich kontynentach, dając łącznie
9 200 występów. Spektakl muzyczny, który będzie można obejrzeć na scenie Domu Muzyki i Tańca
to fascynująca opowieść o gruzińskiej duszy i przeżyciach będących udziałem tego narodu.

2008-10-26 Po Naszymu Czyli Po Śląsku

26 października o godz. 17.00 na scenie Domu Muzyki i Tańca odbędzie się jeden z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów - „Po naszymu czyli po śląsku”.
Głównym celem konkursu jest popularyzowanie gwary i kultury śląskiej. Podobnie jak było w poprzednich edycjach, także i w tym roku wyłonieni spośród wielu uczestników laureaci zaprezentują słuchaczom swoje umiejętności władania śląską gwarą. Konkurs „Po naszymu czyli po śląsku” jest popularny nie tylko na Śląsku, ale również poza granicami kraju. Tradycją tej niezwykłej imprezy jest wybór Honorowego Ślązaka Roku. Wśród nagrodzonych wybitnych postaci, związanych ze Śląskiem znaleźli się już m.in. Gerard Cieślik, wybitny działacz sportowy, Wojciech Kilar, znakomity polski kompozytor oraz abp Damian Zimoń.

2008-10-25 Wybory Miss Intercontinental

Piękne kobiety w naszym Domu. Blisko sześćdziesiąt najpiękniejszych kobiet świata przyjechało do Zabrza, by uczestniczyć w wyborach Miss Intercontinental. Finałowy koncert tego prestiżowego konkursu piękności odbył się 25 października br. w Domu Muzyki i Tańca
Koncert zostanie pokazany w jednej z ogólnopolskich stacji, jak i w co najmniej w dziesięciu telewizjach na całym świecie. W tym wielkim scenicznym show subtelnego kobiecego wdzięku brały udział m.in. reprezentantki (narodowe miss) tak egzotycznych krajów jak: Filipiny, Haiti, Dominikana, Kongo, Seszele, czy Boliwia. Uczestniczki spędziły w Zabrzu i w regionie tydzień (od 20 do 27 października) uświetniając wiele imprez towarzyszących głównemu konkursowi.
Każda z miss przywiozła ze sobą do Zabrza osobisty gadżet. Przedmioty te przeznaczone zostały na licytację, a dochód zasilił konto zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Podczas pobytu w naszym mieście piękne dziewczęta zasadziły drzewka pokoju, a pięć z nich (reprezentantki pięciu kontynentów) odwiedziły małych pacjentów kliniki kardiologii w Śląskim Centrum Chorób.
Wybory Miss Intercontinental po raz pierwszy odbyły się w 1971 r. na Arubie. Od tego czasu ten międzynarodowy konkurs piękności rozwinął się na tyle, że dziś jest jednym z trzech najstarszych i najpopularniejszych tego typu na świecie. Jest też doskonałą okazją do promocji atrakcji turystycznych zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości, w których się odbywa.

2008-12-13 HEY MTV UNPLUGGED

W siedmiu miastach Polski, w tym również w Zabrzu, szykuje się ciekawe wydarzenie muzyczne:
Hey MTV Unplugged. Zespół Hey wystąpi w Domu Muzyki i Tańca 13 grudnia o godz. 19.30. Prócz znakomitej muzyki na koncercie z pewnością nie zabraknie magii, emocji i niespodzianek.
MTV Unplugged, czyli bez prądu, to projekt od niemal dwudziestu lat cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. W ramach tego projektu wystąpiły m.in. takie gwiazdy jak Nirvana, The Cure i Mariah Carey. MTV zaprasza do swojego cyklu tylko najbardziej znanych i doświadczonych artystów. W 2006 r. do cyklu Unplugged dołączyła także Polska. W 2007 r. z okazji 15-lecia istnienia na scenie stanął zespół Hey. Wśród zaproszonych gości byli:
Agnieszka Chylińska oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno. Koncert odniósł spektakularny sukces, który potwierdził jednocześnie popularność całego projektu. Album z zapisem koncertu już pierwszego dnia uzyskał status złotej płyty. Przez miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków oraz zdobył trzy Fryderyki 2008 w kategoriach „Album Roku ROCK/METAL”, „Wydawnictwo Specjalne – Najlepsza oprawa graficzna” i „Produkcja Muzyczna Roku”. Po tak dużym sukcesie oraz pozytywnych reakcjach ze strony publiczności, zespół Hey postanowił specjalnie dla swoich fanów wystąpić w takiej formie w kilku największych miastach Polski. Zespół Hey to niezapomniane utwory i charyzmatyczna Kasia Nosowska. Mimo, iż grupa w 2007 r. obchodziła 15-lecie istnienia, jej popularność nie słabnie. To kultowy zespół i niekwestionowany lider polskiej sceny rockowej.

2008-10-04 Święto Miasta

W tym roku Zabrze obchodziło 86. rocznicę nadania praw miejskich. Dwudniowe jubileuszowe obchody rozpoczęte 4 października o godz. 19. uroczystym koncertem galowym w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu z udziałem Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Podczas spotkania zostaną także wręczone doroczne nagrody prezydenta miasta w dziedzinie kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Justyna Steczkowska, która wystąpiła wraz z zespołem.
W ramach tegorocznych obchodów Święta Miasta, w niedzielę 5 października br. o godz. 12., w kościele pw. św. Anny przy ul. 3 Maja 18, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Zabrza i jego mieszkańców.

2008-11-11 Feel, Sami i Iwona Węgrowska

Feel po raz trzeci

Niezwykle ostatnio popularny zespół Feel nie zwalnia koncertowego tempa. Tym razem Piotr Kupicha ze swoimi muzykami pojawią się na scenie Domu Muzyki i Tańca, już po raz trzeci w tym roku, gdzie zaprezentują, m.in. swoje najbardziej znane przeboje.
Artyście towarzyszyć będą goście. Podczas koncertu, zaplanowanego 11 listopada br. o godzinie 18., wystąpią także muzycy zespołu Sami (w którym to niegdyś lider Feela stawiał pierwsze kroki) oraz Iwona Węgrowska – wokalistka zdobywająca powoli krajową scenę muzyczną.

2008-10-12 Ani Mru Mru

12 października o godz. 18.00 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wystąpił znany i lubiany Kabaret Ani Mru – Mru. Kabaret został założony w 1999 r. w Lublinie. Obecnie zaliczany jest do najpopularniejszych kabaretów w Polsce.
Premierowy występ odbył się 1 grudnia 1999 r. w kawiarni lubelskiego klubu Hades. Sukces stał się jedynie kwestią czasu. Już bowiem w roku następnym, Kabaret Ani Mru – Mru zyskał uznanie na ogólnopolskim festiwalu kabaretowym. Konsekwencją tego były nagrody i zaproszenia na kolejne festiwale. Ani Mru – Mru z wielkim powodzeniem wystąpił m.in. na Pace 2001, gdzie zajął I miejsce. Kabaret wystąpił również podczas Lidzbarskiej Biesiady Humoru i Satyry oraz w kolejnych edycjach Paki. Do udanych zaliczyć należy także występy podczas Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej, VII Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka, jak również podczas IV gdańskiej edycji „Wyjście z cienia”. Niepowtarzalny styl i tematy z życia wzięte sprawiają, że
Kabaret Ani Mru – Mru od samego początku cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności.

2008-11-29 Electric Light Orchestra

29 listopada o godz. 16.00 i 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej wystąpi Electric Light Orchestra. Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje grupy, w tym m.in. „Evil Women”, „Mr. Blue Sky”, „Xanadu”.
Zespół Electric Light Orchestra powstał w 1971 r.
Historia Electric Light Orchestra to historia dwóch zespołów. W połowie lat 80-tych grupa podzieliła się na ELO i ELO Part II . W ciągu całej kariery nagrali 12 studyjnych albumów, za które otrzymali dziewięć złotych, platynowych i multiplatynowych płyt.
W założeniu grupa miała stanowić eksperymentalną kapelę rockowo – symfoniczną , specjalizującą się w komponowaniu utworów z wykorzystaniem klasycznych elementów brzmienia orkiestry. Efekty przerosły jednak najśmielsze oczekiwania. Mimo, że od powstania zespołu minęło wiele lat, jego oryginalne brzmienie sprawia, iż cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród sympatyków standardowego rocka.
Electric Light Orchestra ma na swoim koncie liczne koncerty, nagrody oraz wyróżnienia. To ponadczasowy zespół cieszący się popularnością także wśród młodego pokolenia.

2008-11-08 Gaelforce Dance

Od ponad 14 lat podbijają serca widzów na całym świecie, w mistrzowski sposób łącząc taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem i tradycję ze współczesnością. Gaelforce Dance, bo o nich właśnie mowa, to mistrzowie tańca irlandzkiego. 8 listopada o godz. 20.00, wystąpili na scenie Domu Muzyki i Tańca. Spektakl taneczno – muzyczny, który wykonują, oparty jest na irlandzkim folklorze. W jego przygotowaniu biorą udział takie międzynarodowe gwiazdy jak choreograf Richard Griffin oraz śpiewak Peter Corry. Atutem spektaklu jest nie tylko muzyka, śpiew i taniec, ale również imponująca scenografia, kostiumy oraz gra świateł.
Zespół Gaelforce Dance wyznacza w świecie tańca najwyższe standardy. Odkrywa i szkoli wielkie talenty, takie jak np. James Devine, który tańcząc w tym zespole pobił światowy rekord w stepowaniu i trafił do księgi rekordów Guinness'a. Gaelforce Dance ma wielu fanów na całym świecie. Występy tej grupy podziwiali również
papież Jan Paweł II oraz królowa Elżbieta II.

...
55
...
XML feed