Archiwum imprez

"Sercem i dźwiękiem" – spotkanie z dr Zbigniewem Nawratem, występ zespołu Carrantuohill

Powiększ

22 września 2007 r.

Kawiarnia Artystyczna DMiT

Dr Zbigniew Nawrat – naukowiec, miłośnik muzyki (sam gra na gitarze). W Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii pracuje między innymi nad robotem kardiochirurgicznym Robin Heart. Dla zespołu Carrantuohill napisał utwór, który został wykonany tego wieczoru. Więcej o nowatorskim programie naukowo–badawczym Fundacji na stronie www.frk.pl

Wieczór autorski Piotra Muschalika i Piotra Hnatyszyna: ZABRZE-POWROTY


4 września 2007 r. godz. 18.00, Kawiarnia Artystyczna DMiT

Piotr Muschalik i Piotr Hnatyszyn to twórcy najnowszej publikacji wydanej przez Urząd Miejski w Zabrzu.
Piotr Muschalik jest znanym fotografem, autorem wystaw indywidualnych i uczestnikiem zbiorowych, a także autorem fotografii w wielu albumach promujących Zabrze. Pedagog, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Piotr Hnatyszyn znany jest z działalności muzealniczej, publicystycznej i wystawienniczej. Napisał wiele tekstów z zakresu historii, także dotyczącej naszego miasta, czego dowód mamy również w albumie "Zabrze – Powroty"; pełni obowiązki dyrektora Muzeum Miejskiego w Zabrzu.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny


studencki_festiwal_folklorystyczny.gif

Hala Pogoń, ul. Wolności 406

1 września 2007 r. po raz pierwszy w Zabrzu, pod patronatem prezydenta Zabrza Małgorzaty Mańki - Szulik, odbył się koncert finałowy XX edycji Festiwalu. Było to zwieńczenie imprez, które przez tydzień gościły w wielu śląskich miastach. Widzowie zobaczyli wspaniałe występy zespołów z Malezji, Rumunii, Meksyku, Rosji, Czech, Ukrainy, Litwy i Polski.

(oprac. UM w Zabrzu)

2007-06-24 Śląskie Śpiewanie

24 czerwca 2007 r. o godz. 16.30 po raz pierwszy w Hali Pogoni w Zabrzu odbył się Koncert Galowy XIV Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza.

Przegląd Piosenki Dziecięcej im. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie” jest imprezą cykliczną organizowaną już do 14 lat. Co roku biorą w niej udział liczni uczestnicy w różnych grupach wiekowych – dzieci i młodzież nie tylko z Polski.

Festiwal ma na celu poznawanie ludowego repertuaru, prezentowanie bogactwa i różnorodności strojów, utrwalanie gwary oraz pielęgnowanie tradycji regionalnych.

Organizatorami Koncertu Galowego XIV Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Śląskie Śpiewanie” jest Związek Górnośląski oraz Samorząd miasta Zabrze, a realizatorem Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.


Strona Związku Górnośląskiego
(Oprac. na podstawie materiałów organizatora: DMiT)
 

Veno's Studio

19 czerwca 2007 r. o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert uczniów i słuchaczy zabrzańskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II ST. VENO'S STUDIO. Już trzeci rok z rzędu scena Kawiarni Artystycznej gościła utalentowanych instrumentalistów i wokalistki z tej szkoły w koncercie podsumowującym kolejny rok nauki.

„Damskie” brzmienia w bardzo zróżnicowanym programie zaprezentowali: Kasia Larysz, Małgorzata Żołnierek, Maria Kubarska, Joanna Mażulis, Kinga Wadowska, Agata Wolniak, Magdalena Pociecha, Joanna Majdało oraz Katarzyna Zemsta. Wszystkie wokalistki to słuchaczki Studium Muzyki Rozrywkowej, które przygotowuje wokalistów oraz instrumentalistów właśnie do działań estradowych.

W trakcie wieczoru artyści wykonali tak znane piosenki jak: „Ciągle pada”, „Chcę tu zostać” czy „Ale jestem” w wykonaniu młodszego zespołu wokalno - instrumentalnego Prywatnej Szkoły Muzycznej VENO’S STUDIO
w składzie: Karolina i Wiktoria Kowalskie, Marek Bura, Krzysztof Jojko.

(Oprac.: DG)
 
 

Jaś i Małgosia

Teatrzyk integracyjny „…po godzinach” przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu 14 czerwca 2007 r. o godz. 17.00 zaprezentował w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca przedstawienie „Jaś i Małgosia”.

W inscenizacji udział wzięli nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu:
Matka – Agata Jakubowska
Drwal – Natalia Niedbała
Jaś – Agnieszka Kazimierska – Bauerek
Małgosia – Barbara Zalewska
Wilk – Magdalena Latocha
Czarownica – Ewa Potrzebka
Narrator - Zbigniew Krupa.


(materiały organizatora)


 

R'n'B Party

11 maja w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbyło się Black & White Party w klimacie R'n'B, rap, hip-hop.
Wystapił m.in.: DJ XL, DJ BQ, Marcell i AXIS.


DJ XL za gramofonami po raz pierwszy stanął sześć lat temu. Od tego czasu prowadzi regularne imprezy hip-hop, r'n'b, reggae-dancehall oraz Dancehall Queen w wielu klubach na Śląsku (m.in.: Quasar - Gliwice, Metro - Piekary Śląskie, Schron - Piekary Śląskie, Freeway - Gliwice, Esencja - Zabrze, Bohema - Zabrze, Orange - Bielsko, Regres – Bytom).
Jego ulubionym kierunkiem w muzyce jest jamajski dancehall z odrobiną „roots” i „ska”, ale XL nie stroni również od polskich produkcji. „Staram się grać z jak największej ilości płytek prosto z Jamajki” - mówi XL.

Marcell czyli Maciej Piekara jest dwudziestoletnim DJ’em z sześcioletnim doświadczeniem dyskotekowo - scenicznym i współzałożycielem Hipnotic. Od kilku lat profesjonalnie zajmuje się realizacją, organizacją i nagłośnieniem wielu imprez rozrywkowych. Posiada spore doświadczenie muzyczne, zdobyte w licznych klubach (Esencja - Zabrze, Virus - Gliwice, WooDo – Gliwice). Preferencje muzyczne Marcella to: house, electro, electroclash, trance, dance core oraz szeroko pojęta muzyka taneczna.

DJ Axis czyli Wojtek. Jest zabrzaninem, rezydującym w Promilu w Gliwicach. Występował m.in.: w VIP Zabrze, Esencja Zabrze , Pub Furtian Zabrze , Oficjalny Pub Warka Zabrze,Freeway Gliwice, Fantasy Park Ruda Śląska, Club Jounqlers Anglia Southampton.
Od roku jest także także producentem i remixerem.

Dj BQ na scenie jest już od ponad ośmiu lat. Jego pasją jest hip-hop, dużo gra w Zabrzu i okolicy. Ostatnio pracuje głównie z Hadesem i DJ XL.
Grał m.in.: w Esencji Zabrze, Wiatrak Zabrze, Regres Bytom, Metro - Piekary Śląskie, Schron Piekary Śląskie. 21 marca wystąpił w Kawiarni Artystycznej DMiT na koncercie wiosna.hip-hop.pl.


2007-05-07 Wystawa Cudowny świat Barbie i LegoOd 12 kwietnia do 2 maja 2007 r. w Domu Muzyki i Tańca można było oglądać wystawę "The Wonderful World of Barbie and Lego". Już od pierwszych dni przyciągała tłumy zwiedzających, zarówno dzieci jak i dorosłych zainteresowanych niepowtarzalnymi kolekcjami lalek i klocków.

Ponad 1000 kolekcjonerskich lalek Barbie z całego świata, oryginalne konstrukcje z klocków Lego, kino, pokój zabaw – to wszystko skłoniło do przyjazdu także rzesze dziennikarzy.
Jednym ze zwiedzających był lubiany i popularny prezenter TVN Olivier Janiak, który wraz z ekipą zebrał materiał do relacji z otwarcia wystawy do swojego autorskiego programu - "Co za tydzień?".
Inne media o wystawie
 

Żmudzki i Malicki

17 maja w Kawiarni Artystycznej wystąpił heavy romantic acoustic duo: Żmudzki & Malicki.

Zafascynowany Hendrix'em, Santaną i Jimmi Page'em, Andrzej Żmudzki zmagania z gitarą rozpoczął jako trzynastolatek.
Współpracował z wieloma śląskimi zespołami, m.in.: Układ, Formuła Rockowa Street, Trans Foo Foo (laureaci I miejsca w Debiutach na Festiwalu Piosenki w Opolu w 1986 roku), brał także udział w kliku projektach znakomitego pianisty Krzysztofa Kobylińskiego.
Od ponad dwóch lat realizuje swój własny pomysł na występy solo na gitarze elektrycznej i syntezatorze gitarowym, z podkładem studyjnym.

Zmęczony nieco "elektryką" i elektroniką wpadł na pomysł stworzenia duetu gitar klasycznych, którego niewątpliwą inspiracją były nieco zapomniane już wyczyny Al Di Meoli, Paco De Lucii i Johna McLaughlin'a.

Michał Malicki naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku dwunastu lat. Jest uczniem m.in. prof. Rusina w katowickiej P.S.M. (dyplom w 1980 roku). Działał w zespołach studenckich, zawodowych grupach pop - rockowych oraz Formule Rockowej Street, gdzie po raz pierwszy współpracował z obecnym muzycznym partnerem Andrzejem Żmudzkim.
W 1984 roku został zaangażowany do Big Bandu Jerzego Miliana (Polskie Radio Katowice), gdzie przez 10 lat pełnił funkcję muzyka studyjnego, aranżera, kompozytora i dyrygenta.
Jest autorem kilkudziesięciu utworów na big band, piosenek dla wykonawców polskich oraz aranżacji dla potrzeb firm fonograficznych.
Współpracował z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, dzięki czemu uczestniczył w tworzeniu muzyki do filmów m.in.: Agnieszki Holland, czy Krzysztofa Kieślowskiego.
W 2005 roku występował w międzynarodowym Big Bandzie Davida Bentley'a na terenie USA.


Oprac.: (ZUW)
 

Kabaret Ani Mru-Mru

Wieczór z przy-MRU-MRU-żeniem oka

18 maja w Dom Muzyki i Tańca wystąpił Kabaret Ani Mru-Mru.
Kabaret powstał w Lublinie w 1999 roku i jest dziś jednym z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Premiera ich pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu Hades, który jako jedyny w tym mieście udostępnił zespołowi miejsce na próby i występy.

 

...
55
...
XML feed