Archiwum imprez

2011-05-30 Katie Melua


Katie urodziła się w Gruzji w 1984 i do 1993 mieszkała w Batumi. W 1993 jej rodzina wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. W wieku 15 lat Katie Melua wygrała konkurs zorganizowany przez angielski kanał telewizyjny ITV, gdzie zaśpiewała piosenkę Nilssona „Without You”. Piosenkarka została „odkryta” przez kompozytora i producenta Mike'a Batta, który poszukiwał artysty „będącego w stanie śpiewać jazz i blues w ciekawy sposób”. Mając 19 lat nagrała swój pierwszy album „Call Off the Search”, który w samej tylko Anglii osiągnął sprzedaż ponad 1,8 milionów egzemplarzy, co dało mu status sześciokrotnej platynowej płyty. Kolejny – „Piece by Piece”, który ukazał się w Europie 26 września 2005 roku, zawierał więcej pisanych przez Katie tekstów i był najlepiej sprzedającym się w Europie przez przeszło pół roku od wydania. 19 marca 2005 Katie Melua zaśpiewała wspólnie z zespołem Queen piosenkę „Too Much Love Will Kill You” co, jak sama przyznała, było spełnieniem jednego z jej marzeń.
24 maja ukaże się pierwsza, po trzyletniej przerwie, studyjna płyta Katie Melua pod tytułem „The House”. Znajdzie się na niej 12 premierowych piosenek.

Ladies Night 27 kwietnia 2010 r.


We wtorek, 27 kwietnia, o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Ladies Night pod hasłem „Być kobietą”.
Co miesiąc Dom Muzyki i Tańca, Telewizja Zabrze a także miesięcznik „Nasze Zabrze Samorządowe” zapraszają Panie, by mogły miło spędzić wieczór na rozmowach przy kawie, a przy okazji dowiedzieć się m.in. jakie są najnowsze trendy w modzie, kosmetyce, jak zadbać o zdrowie i urodę. Żeby wieczór był jeszcze przyjemniejszy, organizatorzy zapewnią coś dla ciała i duszy, czyli małą przekąskę atrakcyjne niespodzianki oraz dobrą muzykę.

2010-04-09 Eliminacje do programu Mam Talent


Ten program podbił serca publiczności na całym świecie. I każda kolejna edycja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Mam Talent to pierwszy w historii polskiej telewizji konkurs talentów, w którym może wziąć udział każdy utalentowany człowiek. Jeżeli uważasz, że masz talent, potrafisz robić coś, czego nie potrafią inni, masz utalentowaną rodzinę, przyjaciół, wyjątkowego zwierzaka – przyjdź na casting i zaskocz wszystkich. To jest program dla Ciebie! Bez granic wiekowych. Bez żadnych granic. Dla amatorów i zawodowców, dla młodych i starszych, dla dzieci i dorosłych, dla solistów i zespołów; dla orkiestr i chórów; dla muzyków, artystów estrady, cyrku i rewii; dla tancerzy i sportowców; dla lalkarzy i mimów; dla parodystów, drag queen, komików; dla hobbistów, treserów zwierząt, wynalazców; dla kaskaderów, siłaczy...
Jednym słowem: każdy talent ma szansę w MAM TALENT. W Zabrzu odbędzie się Jeden z prescastingów do trzeciej edycji programu – zapraszamy wszystkich chętnych!
Więcej informacji na temat tego programu na stronie:
http://mamtalent.plejada.pl/

2010-05-27 Vaya Con Dios


Ten belgijski zespół zdobył sławę dzięki poetyckim, przejmującym piosenkom o złamanych sercach, zniszczonych związkach... Największe ich przeboje to: Don't Cry for Louie, Nah neh nah, Puerto Rico, What's A Man without a Woman, Time Flies, Heading for a Fall oraz Don't Break My Heart. Dziś są legendą i mają na swym koncie ponad 10 milionów płyt. Vaya Con Dios, czyli „Idź z Bogiem”, powstał w 1986 roku. W ich piosenkach słychać wpływ muzyki z całego świata. Album „Roots And Wings” inspirowany był muzyką r&b oraz elementami muzyki arabskiej i indyjskiej, „The Promise” z kolei nagrany został z prawdziwą cygańską orkiestrą, a „Ain't No Love In The Heart Of The City” to soulowo-bluesowy klasyk.
12 kwietnia na polskim rynku muzycznym ukaże się najnowszy album zespołu - „Comme on est venu…”. Krążek nagrany jest po francusku, jednak niezwykle charakterystyczny głos Dani Klein oraz konsekwencja drogi artystycznej, jaką Vaya Con Dios podejmuje od lat, sprawiają, że jest on rozpoznawalny od pierwszych taktów dla słuchaczy na całym świecie. Dani Klein powołuje się na francuskojęzycznych klasyków - Jacques'a Brela, Georges'a Brassensa i Barbarę. A piosenki są, jak dotychczas, o miłości, o pięknie uśmierzanego bólu, o życiu i śmierci...

2010-05-23 Dzień Matki z TVS


Tę imprezę polecamy szczególnie jako prezent dla naszych najukochańszych Mam, Mamusiek, Mateczek. Zaprośmy je z okazji Dnia Matki do Domu Muzyki i Tańca i zafundujmy porcję dobrej rozrywki, wszak na co dzień niewiele mają na nią czasu, bo głównie poświęcają go nam. Gwarantujemy, że ten prezent zapamiętają na długo, bo będą się mogły pośmiać, wzruszyć, posłuchać ulubionych piosenek. Podczas imprezy wystąpi cała plejada różnorodnych wykonawców. Będą zespoły – Tercet Egzotyczny, Chrząszcze, Golden Mix, będą też soliści - Martyna i Rysiek Smaruj, Jacek Silski nazywany polskim Julio Iglesiasem, Mariusz Kalaga, Krzysztof Konopka, Orfeusz i Adi. Imprezę poprowadzi popularny dziennikarz Marek Czyż. Nie zwlekaj, zaproś Mamę na Dzień Matki z TVS!

2010-05-29 Kabaretowa Majówka


Śmiech to zdrowie, zapraszamy więc na ogromną porcję dobrego kabaretu. Wystąpią: Ani Mru Mru, Słoiczek po cukrze, Smile i Kabaret Młodych Panów.
Kabaretu Ani Mru Mru nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – bawią nas już, z wielkim powodzeniem, od dziesięciu lat. I choć widzieliśmy ich skecze wielokrotnie, to niezmiennie śmieszy ich relacja z otwarcia supermarketu, opowieść wieśniaka o zabiciu smoka, czy oświadczyny. Ani Mru Mru to Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Słoiczek po cukrze to nietypowy kabaret, bo to dwie panie - Małgorzata Szapował i Magdalena Mleczak, które przeczą temu, że kabaret to męska domena. Na kabaretowej scenie razem są od dwóch lat, ale zdążyły zdobyć już wiele znaczących nagród, jak m.in. nagroda dziennikarzy i nagroda publiczności podczas festiwalu kabaretowego Przewałka 2009 w Wałbrzychu. Smile z kolei to czwórka z Lublina znana między innymi z parodii zespołu Backstreet Boys w skeczu Kocham pierogi. Kabaret Młodych Panów natomiast to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów młodego pokolenia. Prezentują humor społeczno-obyczajowy z dużą dawką ironii w stosunku do tego, co się aktualnie dzieje w naszym państwie.

2010-04-20 Ive Mendes

Okrzyknięta przez krytyków „brazylijską Sade” artystka, uwodząca głosem i nietuzinkową urodą, autorka takich przebojów jak: „If You Leave Me Now”, „Natural High” czy „Casticais”, już 20 kwietnia wystąpi na scenie Domu Muzyki i Tańca.

Brazylijka o hiszpańsko-portugalsko-francuskich korzeniach studia muzyczne kończyła w stolicy swojego stanu Goianii. Międzynarodowa kariera Ive Mendes rozpoczęła się w Londynie, kiedy to urzekła swoim głosem producenta Sade – Robina Millara. Współpraca z nim zaowocowała w 2004 roku debiutanckim albumem „Ive Mendes”. Millar był także obecny przy produkcji najnowszego krążka „Magnetism”, który został znakomicie przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność. Już w tydzień po premierze album uzyskał status Złotej Płyty.
Ive Mendes to artystka jedyna w swoim rodzaju. Ma swój własny styl, który pokochały miliony fanów na całym świecie. Znana z niezwykle zmysłowej interpretacji i namiętnych tekstów królowa smooth jazzu już 20 kwietnia br. wystąpi i zaprezentuje polskiej publiczności swoje największe hity.

2010-03-04 Inauguracja Roku Chopinowskiego


Zabrze mocnym akcentem włączyło się w obchody Roku Chopinowskiego. W Domu Muzyki i Tańca zagrał sam Piotr Paleczny. Towarzyszyła mu orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W programie koncertu znalazły się Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina oraz VIII Symfonia h-moll „Niedokończona” Franza Schuberta.
W 2010 r. przypadła 200-setna rocznica urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora. Zgodnie z uchwałą Sejmu RP rok 2010 został ustanowiony Rokiem Fryderyka Chopina.
Fryderyk Chopin uznawany jest za jednego z czołowych pianistów i przedstawicieli muzyki okresu romantyzmu na świecie. Nazywany bywa poetą fortepianu. Choć należy do najchętniej granych kompozytorów muzyki fortepianowej, jego dzieła wymagają od wykonawcy znakomitego warsztatu i wirtuozerii. A tym bez wątpienia może się poszczycić Piotr Paleczny.
Artysta urodził się w 1946 r. w Rybniku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie prowadzi klasą fortepianu. W latach 1985–2000 był jurorem Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a od 1993 r. dyrektorem artystycznym festiwalu im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Sofii, Monachium i Bordeaux.

2010-04-29 Bobby McFerrin ze zwycięzcą polskiego Mam Talent!


Podczas koncertu w Zabrzu, publiczność będzie świadkiem niezwykłego wydarzenia. Na scenie dojdzie do spotkania Marcina Wyrostka – zwycięzcy 2 edycji programu Mam Talent! i Bobby’ego McFerrina – wybitnego wokalisty i improwizatora wokalnego. Wspólny występ artystów będzie czystą improwizacją, więc można się spodziewać niesamowitych wrażeń.

2010-04-24 Klimakterium


Coś między kabaretem a musicalem – to właśnie spektakl autorstwa Elżbiety Jodłowskiej, który powinny zobaczyć przede wszystkim panie. Ale nie tylko...
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Mają je bohaterki występujące na scenie, a kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, że beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Bohaterki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Spektakl ma za zadanie pokazać, że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

...
55
...
XML feed