Archiwum imprez

2008-10-30 Koncert zespołu FEEL


30 października o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca wystąpi znany i lubiany zespół Feel. To już drugi w tym roku występ tej grupy w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Poprzedni koncert odbył się 19 kwietnia i cieszył się ogromnym zainteresowaniem licznej rzeszy fanów, którzy przyszli posłuchać utworów z najnowszej płyty. Zespół Feel powstał w 2005 r. w Katowicach. Założył go Piotr Kupicha - kompozytor, autor tekstów oraz wokalista. Początkowo grupa występowała pod zupełnie innymi nazwami: Q2, Q3 oraz „Kupicha Band”. Jednak to właśnie nazwa „Feel” stała się, obok charakterystycznego głosu wokalisty, znakiem rozpoznawczym zespołu. Piosenka „Jest już ciemno” zdobyła ogromną popularność, czego dowodem była długa obecność na polskich listach przebojów. Utworem tym zespół Feel wyśpiewał sobie również Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności podczas 44 Międzynarodowego Sopot Festival 2007.

2008-07-03 Prezentacja Górnika Zabrze


Górnik Zabrze w minionym sezonie wywalczył ósme miejsce w w ekstraklasie. Teraz apetyt zawodników, trenerów i kibiców sięga co najmniej piątej lokaty na koniec rozgrywek i cel ten nie jest nieosiągalny. Czy tak się jednak stanie? Na to pytanie fani i sympatycy zabrzańskiej drużyny będą sobie mogli, chociaż po części, odpowiedzieć uczestnicząc 23 lipca 2008 r. o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w oficjalnej prezentacji składu Górnika Zabrze przed nową rundą rozgrywek 2008/2009.

Popołudnie z monodramem


3 czerwca 2008 r. godz. 16.00

Kawiarnia Artystyczna

3 czerwca o godz.16.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w ramach przedsięwzięcia Popołudnie z monodramem, wystąpiła Grupa Teatralna „Nieoetykietowani” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu. Gościem specjalnym był Mirosław Najnert - aktor i dyrektor Teatru Korez w Katowicach. Podczas imprezy odbyła się także dyskusja o spektaklach oraz zajęcia warsztatowe.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Gołaszem

18 czerwca 2008 r. godz 18.00

Kawiarnia Artystyczna

„Obozy wysiedleńcze w Zabrzu (1945-1946)” - taki tytuł nosi publikacja autorstwa Zbigniewa Gołasza, pracownika Muzeum Miejskiego. Spotkanie z autorem książki odbyło się 18 czerwca 2008 r. o godz 18.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca.

Wokalny Koncert Dyplomowy Agaty Wolniak

19 czerwca 2008 r. godz. 19.00

Kawiarnia Artystyczna

19 czerwca o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się wokalny koncert dyplomowy Agaty Wolniak - słuchaczki Studium Muzyki Rozrywkowej w zabrzańskiej Prywatnej Szkole Muzycznej VENO’S STUDIO.


Koncert Końcoworoczny Wydziału Wokalnego Studium Muzyki Rozrywkowej VENO'S STUDIO

17 czerwca 2008 r. godz. 18.00

Kawiarnia Artystyczna

Veno's Studio17 czerwca o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert końcoworoczny Wydziału Wokalnego Studium Muzyki Rozrywkowej oraz słuchaczy Wydziału Wokalnego Szkoły Umuzykalniającej w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia VENO'S STUDIO. Można było usłyszeć - w ciekawych aranżacjach - prawie 20 uczniów i słuchaczy zabrzańskiej szkoły.

Wstęp wolny.

Wokalny Koncert Dyplomowy Katarzyny Larysz

12 czerwca 2008 r. godz. 19.00

Kawiarnia Artystyczna

12 czerwca o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się wokalny koncert dyplomowy Katarzyny Larysz - słuchaczki Studium Muzyki Rozrywkowej w zabrzańskiej Prywatnej Szkole Muzycznej VENO’S STUDIO.
Organizator zaprosił wszystkich wielbicieli mocnych brzmień gitarowych, rockowego podbicia sekcji rytmicznej, nastrojowych ballad i przede wszystkim talentu Kasi, która w tegorocznym 53. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wstęp wolny.

2008-05-05 Touch of Ireland

10 maja 2008 r. godz. 18.00

Touch of Ireland jest kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium. Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Wernisaż młodych fotografików


21 maja 2008 r. godz. 15.00

Kawiarnia Artystyczna

21 maja o godz. 15.00 w Domu Muzyki i Tańca odbył się wernisaż młodych fotografików z II klasy Liceum Plastycznego. Prace, które zostały zaprezentowane powstały w wyniku inspiracji kulturą Dalekiego Wschodu. Owa wystawa to subiektywne spojrzenie na piękno przez obiektywy aparatów.

2008-05-24 Dzień Matki z Telewizją Katowice


24 i 25 maja w Domu Muzyki i Tańca odbyły się koncerty "Dzień Matki z Telewizją Katowice". W programie wystąpili m.in.: Big Band J. Grzybowskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Bielsko”, Mirek Szołtysek i Wesołe Trio, Duo Fenix oraz Grzegorz Kania. Podczas koncertu wystąpili także: Marian Makula i jego ferajna, Feet, Gang Marcela, Antyki oraz Damian Holecki.


...
55
...
XML feed