Archiwum imprez

2009-04-25 Kabaret Moralnego Niepokoju


To była nie lada gratka dla miłośników dobrego humoru! Kabaret pochodzący z Warszawy, powstał w 1996 roku. Dużą popularność zdobył dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. KMN stworzył szereg barwnych postaci będących znakiem rozpoznawczym grupy, które pojawiają się w wielu skeczach kabaretu, m.in.: Spikerka i Pan Karol, Gwidon i Romek, Wujek i ciotka, Mariusz i jego ojciec, Opowieści Dziadka Barnaby.

2009-05-05 Paranienormalni i Neo-Nówka


Bywalcy DMiT-u otrzymali kolejną porcję dobrego humoru. A to za sprawą dwóch kabaretów – Paranienormalni i Neo-Nówka.
Paranienormalni są z Jeleniej Góry. Kabaret powstał pod koniec roku 2004, a parę miesięcy później miał już pierwszy program, z którym wystartował na Pakę 2005. Od razu zaszli daleko, bo do wieczoru ostatniej szansy. Później były już same sukcesy. Rozpowszechnili kilka powiedzonek, takich jak „hejka”, „krejzolka”, „ja pikole” i „bez kitu, nie?”. Ich występ, to zajmujące „odjechane” widowisko audio-wizualne, bo oprócz przyjemnych dźwięków zapewniają bardzo ciekawe, kolorowe stroje i elementy scenografii.
Neo-Nówka to kabaret z Wrocławia. Uprawiają satyrę polityczną. Ale z pomysłem - co jest nie lada sztuką. Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. I zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca. Nie stronią też od trudnych tematów, ale pokazują je w sposób zwiewny, lekki i subtelny. Cechuje ich naturalność i bezkompromisowość.

2009-05-09 Eliminacje do programu Mam Talent


9-10 maja 2009 r. w godz. od 10.00 do 20.00

Ten program podbił serca publiczności na całym świecie, a teraz zagości u nas! Program Mam Talent to pierwszy w historii polskiej telewizji konkurs talentów, w którym może wziąć udział każdy utalentowany człowiek. Jeżeli uważasz, że masz talent, potrafisz robić coś, czego nie potrafią inni, masz utalentowaną rodzinę, przyjaciół, wyjątkowego zwierzaka – przyjdź na casting i zaskocz wszystkich. To jest program dla Ciebie! Bez granic wiekowych. Bez żadnych granic. Dla amatorów i zawodowców, dla młodych i starszych, dla dzieci i dorosłych, dla solistów i zespołów; dla orkiestr i chórów; dla muzyków, artystów estrady, cyrku i rewii; dla tancerzy i sportowców; dla lalkarzy i mimów; dla parodystów, drag queen, komików; dla hobbistów, treserów zwierząt, wynalazców; dla kaskaderów, siłaczy...

2009-03-16 Koncert Roberta Janowskiego


Robert Janowski od lat z powodzeniem prowadzi popularny teleturniej „Jaka to melodia?”, za co uhonorowany został trzykrotnie Telekamerą Tele Tygodnia, w tym roku Złotą Telekamerą. Poza tym jest piosenkarzem, kompozytorem, poetą, aktorem, dziennikarzem radiowym i... nieaktywnym lekarzem weterynarii.
Rozgłos przyniosła mu główna rola męska w musicalu Metro – przedstawieniu bijącym rekordy popularności, z którym występował na Broadway`u. Potem była m.in. współpraca przy tworzeniu kolejnych musicalowych hitów „Do grającej szafy grosik wrzuć”, czy „Grosik 2”. Aktor ma także na swoim koncie role w Hamlecie, Upadłych aniołach i Szóstym stopniu oddalenia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Telewidzom znany jest zapewne z ról w popularnych serialach „Na Wspólnej” oraz „Na dobre i na złe”. Do ostatnich jego sukcesów należy zapewne wydanie płyty Song.pl, która zawiera niezwykle ciepłe, nostalgiczne piosenki sprzed lat, takie m.in. jak „I tak się trudno rozstać”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”.
Podczas wieczoru wręczone zostaną nagrody paniom, które uznane zostały za najbardziej wpływowe kobiety naszego regionu. Organizatorem imprezy są Polska Dziennik Zachodni oraz Telewizja Silesia.

2009-04-18 Smak Mamrota


Prawdziwa gratka dla miłośników serialu Ranczo! Solejuk, Pietrek i Hadziuk, przesiadujący na ławeczce przed sklepem w Wilkowyjach i sączący Mamrota, teraz zagrają w teatrze! Za zakłócanie porządku publicznego, na mocy wyroku sądu 24-godzinnego, nasi bohaterowie zostają skazani na 20 godzin pracy społecznej na rzecz szkoły, co odbywa się pod czujnym okiem Pani Dyrektor. Panowie odpracowują ten wyrok sumiennie, po czym wiedzę zdobytą na lekcjach konfrontują z rzeczywistością. A rzeczywistość jaka jest, każdy widzi. Tyle, że ich komentarze sprawiają, iż ten obraz niespodziewanie się rozjaśnia – jest jakoś weselej, cieplej i przychylniej.
Podczas spektaklu w roli uczniów wystąpią widzowie, a nietypowi nauczyciele wyłożą im nie tylko szkolną wiedzę, ale i własną wizję świata. Będą również śpiewać; muzykę do spektaklu skomponował Krzesimir Dębski.
Występują: Ewa Kuryło, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Piotr Pręgowski.

2009-04-27 Klimakterium i już...


Coś między kabaretem a musicalem – to właśnie spektakl autorstwa Elżbiety Jodłowskiej, który powinny zobaczyć przede wszystkim panie. Ale nie tylko...
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Mają je bohaterki występujące na scenie, a kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, że beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Bohaterki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Spektakl ma za zadanie pokazać, że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

2009-02-22 Śledź po śląsku z Telewizją Katowice

Imprezy Telewizji Katowice organizowane w Domu Muzyki i Tańca zawsze cieszyły się wielkim powodzeniem. Tak było podczas koncertów z okazji Dnia Matki, Barbórki i Babskiej Laby. Tak było i teraz, podczas „Śledzia po śląsku”. Śledź, czyli ostatki - to pożegnanie z karnawałem. I to huczne pożegnanie, bo potem czekał nas już czterdziestodniowy post!

2009-04-24 Nuevo Ballet Espańol


Na zabrzańskiej scenie gościliśmy zespół, który w niebanalny sposób połączył taniec nowoczesny i współczesną muzykę z tradycyjnym flamenco. Członkowie baletu to prawdziwi przedstawiciele tańca hiszpańskiego, nie tylko na skalę narodową, ale również międzynarodową. Założyciele Nuevo Ballet Espańol, nowatorskiego hiszpańskiego baletu, Angel Rojas i Carlos Rodriguez, to najpopularniejsi w Hiszpanii tancerze flamenco młodego pokolenia. Przygotowywane przez nich przedstawienia są niewiarygodnie perfekcyjne, dopracowane w najmniejszym szczególe. W każdym ruchu, geście widać wielką pasję, pełne poświęcenie i ogromną miłość do tańca.
Do Polski Nuevo Ballet Espańol przyjedzie z projektem Sangre Flamenco – będziemy mieli szansę podziwiać piękną choreografię, pełną pasji i zróżnicowanych emocji. 20 tancerzy, a wśród nich Rojas i Rodriguez, którzy dzięki improwizacji kreują jedyne w swoim rodzaju niepowtarzalne momenty. Całości dopełni dźwięk gitar połączonych z fletem, wiolonczelą, skrzypcami, które tworzą nowoczesne i dynamiczne brzmienie oraz piękny śpiew solistów.
Każdy z artystów specjalizuje się w innej odmianie flamenco, co prezentują w zachwycających solowych partiach, indywidualnych interpretacjach tego pięknego tańca. Podczas scen zbiorowych tworzą natomiast prawdziwą jedność pełną emocji, skrytą i tajemniczą, która potrafi nagle wybuchnąć z ogromną siłą, zalewając publiczność miłością, gniewem i wielką radością.

2009-02-07 Kabarety dla kobiety


Specjalnie dla Pań, z okazji Dnia Kobiet, wystąpiła w Zabrzu czołówka polskiego kabaretu. Był kabaret Elita, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Maryjusz Mario Kałamaga i Cezary Pazura. Całość poprowadził znany i lubiany dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy - Piotr Bałtroczyk.

...
55
...
XML feed