Archiwum imprez

Veno's Studio

19 czerwca 2007 r. o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się koncert uczniów i słuchaczy zabrzańskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II ST. VENO'S STUDIO. Już trzeci rok z rzędu scena Kawiarni Artystycznej gościła utalentowanych instrumentalistów i wokalistki z tej szkoły w koncercie podsumowującym kolejny rok nauki.

„Damskie” brzmienia w bardzo zróżnicowanym programie zaprezentowali: Kasia Larysz, Małgorzata Żołnierek, Maria Kubarska, Joanna Mażulis, Kinga Wadowska, Agata Wolniak, Magdalena Pociecha, Joanna Majdało oraz Katarzyna Zemsta. Wszystkie wokalistki to słuchaczki Studium Muzyki Rozrywkowej, które przygotowuje wokalistów oraz instrumentalistów właśnie do działań estradowych.

W trakcie wieczoru artyści wykonali tak znane piosenki jak: „Ciągle pada”, „Chcę tu zostać” czy „Ale jestem” w wykonaniu młodszego zespołu wokalno - instrumentalnego Prywatnej Szkoły Muzycznej VENO’S STUDIO
w składzie: Karolina i Wiktoria Kowalskie, Marek Bura, Krzysztof Jojko.

(Oprac.: DG)
 
 

Jaś i Małgosia

Teatrzyk integracyjny „…po godzinach” przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu 14 czerwca 2007 r. o godz. 17.00 zaprezentował w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca przedstawienie „Jaś i Małgosia”.

W inscenizacji udział wzięli nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu:
Matka – Agata Jakubowska
Drwal – Natalia Niedbała
Jaś – Agnieszka Kazimierska – Bauerek
Małgosia – Barbara Zalewska
Wilk – Magdalena Latocha
Czarownica – Ewa Potrzebka
Narrator - Zbigniew Krupa.


(materiały organizatora)


 

R'n'B Party

11 maja w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbyło się Black & White Party w klimacie R'n'B, rap, hip-hop.
Wystapił m.in.: DJ XL, DJ BQ, Marcell i AXIS.


DJ XL za gramofonami po raz pierwszy stanął sześć lat temu. Od tego czasu prowadzi regularne imprezy hip-hop, r'n'b, reggae-dancehall oraz Dancehall Queen w wielu klubach na Śląsku (m.in.: Quasar - Gliwice, Metro - Piekary Śląskie, Schron - Piekary Śląskie, Freeway - Gliwice, Esencja - Zabrze, Bohema - Zabrze, Orange - Bielsko, Regres – Bytom).
Jego ulubionym kierunkiem w muzyce jest jamajski dancehall z odrobiną „roots” i „ska”, ale XL nie stroni również od polskich produkcji. „Staram się grać z jak największej ilości płytek prosto z Jamajki” - mówi XL.

Marcell czyli Maciej Piekara jest dwudziestoletnim DJ’em z sześcioletnim doświadczeniem dyskotekowo - scenicznym i współzałożycielem Hipnotic. Od kilku lat profesjonalnie zajmuje się realizacją, organizacją i nagłośnieniem wielu imprez rozrywkowych. Posiada spore doświadczenie muzyczne, zdobyte w licznych klubach (Esencja - Zabrze, Virus - Gliwice, WooDo – Gliwice). Preferencje muzyczne Marcella to: house, electro, electroclash, trance, dance core oraz szeroko pojęta muzyka taneczna.

DJ Axis czyli Wojtek. Jest zabrzaninem, rezydującym w Promilu w Gliwicach. Występował m.in.: w VIP Zabrze, Esencja Zabrze , Pub Furtian Zabrze , Oficjalny Pub Warka Zabrze,Freeway Gliwice, Fantasy Park Ruda Śląska, Club Jounqlers Anglia Southampton.
Od roku jest także także producentem i remixerem.

Dj BQ na scenie jest już od ponad ośmiu lat. Jego pasją jest hip-hop, dużo gra w Zabrzu i okolicy. Ostatnio pracuje głównie z Hadesem i DJ XL.
Grał m.in.: w Esencji Zabrze, Wiatrak Zabrze, Regres Bytom, Metro - Piekary Śląskie, Schron Piekary Śląskie. 21 marca wystąpił w Kawiarni Artystycznej DMiT na koncercie wiosna.hip-hop.pl.


2007-05-07 Wystawa Cudowny świat Barbie i LegoOd 12 kwietnia do 2 maja 2007 r. w Domu Muzyki i Tańca można było oglądać wystawę "The Wonderful World of Barbie and Lego". Już od pierwszych dni przyciągała tłumy zwiedzających, zarówno dzieci jak i dorosłych zainteresowanych niepowtarzalnymi kolekcjami lalek i klocków.

Ponad 1000 kolekcjonerskich lalek Barbie z całego świata, oryginalne konstrukcje z klocków Lego, kino, pokój zabaw – to wszystko skłoniło do przyjazdu także rzesze dziennikarzy.
Jednym ze zwiedzających był lubiany i popularny prezenter TVN Olivier Janiak, który wraz z ekipą zebrał materiał do relacji z otwarcia wystawy do swojego autorskiego programu - "Co za tydzień?".
Inne media o wystawie
 

Żmudzki i Malicki

17 maja w Kawiarni Artystycznej wystąpił heavy romantic acoustic duo: Żmudzki & Malicki.

Zafascynowany Hendrix'em, Santaną i Jimmi Page'em, Andrzej Żmudzki zmagania z gitarą rozpoczął jako trzynastolatek.
Współpracował z wieloma śląskimi zespołami, m.in.: Układ, Formuła Rockowa Street, Trans Foo Foo (laureaci I miejsca w Debiutach na Festiwalu Piosenki w Opolu w 1986 roku), brał także udział w kliku projektach znakomitego pianisty Krzysztofa Kobylińskiego.
Od ponad dwóch lat realizuje swój własny pomysł na występy solo na gitarze elektrycznej i syntezatorze gitarowym, z podkładem studyjnym.

Zmęczony nieco "elektryką" i elektroniką wpadł na pomysł stworzenia duetu gitar klasycznych, którego niewątpliwą inspiracją były nieco zapomniane już wyczyny Al Di Meoli, Paco De Lucii i Johna McLaughlin'a.

Michał Malicki naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku dwunastu lat. Jest uczniem m.in. prof. Rusina w katowickiej P.S.M. (dyplom w 1980 roku). Działał w zespołach studenckich, zawodowych grupach pop - rockowych oraz Formule Rockowej Street, gdzie po raz pierwszy współpracował z obecnym muzycznym partnerem Andrzejem Żmudzkim.
W 1984 roku został zaangażowany do Big Bandu Jerzego Miliana (Polskie Radio Katowice), gdzie przez 10 lat pełnił funkcję muzyka studyjnego, aranżera, kompozytora i dyrygenta.
Jest autorem kilkudziesięciu utworów na big band, piosenek dla wykonawców polskich oraz aranżacji dla potrzeb firm fonograficznych.
Współpracował z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, dzięki czemu uczestniczył w tworzeniu muzyki do filmów m.in.: Agnieszki Holland, czy Krzysztofa Kieślowskiego.
W 2005 roku występował w międzynarodowym Big Bandzie Davida Bentley'a na terenie USA.


Oprac.: (ZUW)
 

Kabaret Ani Mru-Mru

Wieczór z przy-MRU-MRU-żeniem oka

18 maja w Dom Muzyki i Tańca wystąpił Kabaret Ani Mru-Mru.
Kabaret powstał w Lublinie w 1999 roku i jest dziś jednym z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Premiera ich pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu Hades, który jako jedyny w tym mieście udostępnił zespołowi miejsce na próby i występy.

 

Bębniarze Yamato nadchodzą

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ZabrzuPo ogromnych sukcesach na całym świecie bębniarze Yamato odwiedzili nasz kraj. 31 maja 2007 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zaprezentowali nowy program „SHIN-ON–Rytm serca”. Występ bębniarzy z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). Artyści wspaniale interpretują muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni.
 

wiosna.hip-hop.pl

wiosna.hip-hop.pl

21.03.2007 r. godz. 19.00


Długo oczekiwana wiosna 21 marca zagościła na dobre. Co zrobić, by nie nudzić się wieczorem w Dniu Wagarowicza i uczcić nadejście wiosny? Dobrą propozycją była impreza w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca: wiosna.hip-hop.pl . W koncercie wystąpili tworzące trzon zabrzańskiego hip-hopu grupy: Szerman Sekcja, AMC, Feme oraz D.J.XL i DeJotBq.

Święty Patryk w Kawiarni Artystycznej

Święty Patryk w Kawiarni Artystycznej

17.03.2007 r.

Święty Patryk - patron Irlandii – ma swoje święto 17 marca. Tego dnia odbywają się największe imprezy na Zielonej Wyspie. Wszystko staje się zielone i wszędzie serwuje się wiele gatunków piwa, począwszy od Guinessa, a na zielonym kończąc.

Śląski Prima Aprilis

01 kwietnia 2007 r. godz. 16.00 i 19:30

Znani aktorzy oraz popularne zespoły wykorzystały tę specyficzną datę, jaką jest pierwszy kwietnia, by zabawić wszystkich piosenką, tańcem, humorem i pastiszami znanych przebojów.

Wystąpili miedzy innymi: Elżbieta Okupska, Iza Malik, Anna Godecka, Artur Gotz z Teatru Rozrywki w Chorzowie, Grażyna Bułka, Kuba Abrahamowicz, Rafał Sawicki i Tomasz Lorek z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, a ponadto śląski Kabaret Rak i Kabaret Tenor prezentował przeboje muzyki operowej i operetkowej z pełną humoru oprawą estradową, czyli połączenie muzyki klasycznej z przymrużeniem oka.

Nie zabrakło też gwiazd śląskiej listy przebojów: Mirka Szołtyska z Wesołym Trio oraz Józefa Poloka z Kapelą ze Śląska.

Na scenie wystąpił również dziesięcioosobowy Big Band pod dyrekcją Rafała Smolenia oraz Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

Artyści wykonali utwory znanych i lubianych wykonawców: Filipinek, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Czerwonych Gitar, Bajm, VOX, Heleny Vondrackovej, Rudiego Szuberta, Violetty Villas i wielu innych, w nowych, czasem zaskakujących aranżacjach.

Koncert poprowadził duet: Dariusz Niebudek i Józef Polok.
Oprac.: (ZUW)


Galeria fotografii
 

...
55
...
XML feed